The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Моето XC90

#11
pliva Wrote:
Tisho Wrote:
pliva Wrote:Честито и безаварийно!Да,маслото за D5 185кс (2005 - 2010г.) го дават за до 30 000км и в сайта на Castrol,и в сервизната програма на VOLVO. <!-- m --><a class="postlink" href="http://applications.castrol.com/oilselector/en_gb/c/search?vehicleType=cars&manufacturer=volvo&model=xc90-(2003-2014">http://applications.castrol.com/oilsele ... (2003-2014</a><!-- m -->) .Смяна на ангренажен ремък(оригинален) на 150 000км.Можеш да ги сменяш и на 5000км - всеки има глава на раменете и парите са си негови!


30к с едно масло... И после защо са ми се износили хидравличните повдигачи и мотора счупи главата на 200к...

Един приятел кара Insignia OPC 2012-та, и на нея и дават да се сменя маслото на 30к, но колата си има и някаква система с която оценява качеството на маслото, на 10к, максимум 12к след смяна започва да му пее, че маслото е за ново... Нищо че и дават 30к по книжка.
Зависи и от маслото!Аз съм решил служебното да го карам САМО по предписанията и обслужване в МП.Сега е на малко над 170 000 км и нямам абсолютно никакви забележки откъм мотор.скорости и т.н.
Reply

#12
За съжаление, същият проблем се среща често и при СААБ-ите. Много колеги пострадаха от тези дълги интервали на смяна на маслото. Затова на моята бабичка си го смням,максимум на 10 000.Ще говоря с хората от МП, дали може да ми "сетнат" и на тази, сервизният итервал да е на 10 000 км.

Поздрави,

Ангел
Reply

#13
Колеги, за пореден път се води тая дискусия 10 000 срещу 30 000 км за смяна на масло, но не се казва периода от време между смяната, който трябва да е до 1 година. При хора, които правят 20-30 000 км на година, може и да се мине с една смяна на маслото за такъв пробег. Но някои като мене, които правят по 10 000 на година, ще е тъпа идея да се сменя веднъж на 3 години масалцето. Така пробега между смените си е доста по-малък.
Reply

#14
stylius Wrote:Колеги, за пореден път се води тая дискусия 10 000 срещу 30 000 км за смяна на масло, но не се казва периода от време между смяната, който трябва да е до 1 година. При хора, които правят 20-30 000 км на година, може и да се мине с една смяна на маслото за такъв пробег. Но някои като мене, които правят по 10 000 на година, ще е тъпа идея да се сменя веднъж на 3 години масалцето. Така пробега между смените си е доста по-малък.
Да,зададен е пробег и интервал от 1 година,но long life маслата могат спокойно да се сменят и на 2 години.По принцип официалните вносители на Shell,Mobil и Castrol взимат проби(става въпрос за индустриалните масла) всяка година от машините ни,и казват,че конвенционалните масла почват да променят чувствително характеристиките си след третата година.Поразпитах и за автомобилните и отговорът и на тримата беше идентичен - синтетично масло може спокойно да се кара две години в рамките на предписания пробег.Не налагам мнението си на никого!
Reply

#15
Честито колега, и аз съм нов в отбора от месец. Абсолютно същите теми ме вълнуваха и мен и се радвам, че се получиха адекватни отговори тук. Стана ми интересно за смяната на езика на менюто - не знаех че има и на бг. Ще се разровя дали мога да го направя, око не ще търся съдействие.
Reply

#16
pesedi Wrote:Честито колега, и аз съм нов в отбора от месец. Абсолютно същите теми ме вълнуваха и мен и се радвам, че се получиха адекватни отговори тук. Стана ми интересно за смяната на езика на менюто - не знаех че има и на бг. Ще се разровя дали мога да го направя, око не ще търся съдействие.

Необходимо е да се препрограмира колата.
Имаш Л.С. по въпроса.
Reply

#17
pesedi Wrote:Честито колега, и аз съм нов в отбора от месец. Абсолютно същите теми ме вълнуваха и мен и се радвам, че се получиха адекватни отговори тук. Стана ми интересно за смяната на езика на менюто - не знаех че има и на бг. Ще се разровя дали мога да го направя, око не ще търся съдействие.

Здравйте, колега,

И аз не знаех, но от фоума се информирах. Препоръчвам Ви колегата Тишо. Стана за 10 -на минути, в приятна компания и разговори относно, какво да очакваме от машините. Сега се радвам на българските съобщения.

Поздрави,

Ангел
Reply

#18
Имате ли представа как да програмирам като изключа от контакт и да се отключват вратите? Успях да направя да се заключва когато потегля.
Reply

#19
pesedi Wrote:Имате ли представа как да програмирам като изключа от контакт и да се отключват вратите? Успях да направя да се заключва когато потегля.
Трябва да отвориш някоя от предните врати, които управляват централното, друг вариант няма.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#20
Когато изключа от контакт и оворя шофьорската врата друге врати си остават затворени....
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)