The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Моето XC90

#21
Здравейте, колеги,

Имам следното затруднение - установих, че задната, дясна врата не се отваря отвътре.Отвън се отваря нормално.
Бутонът за контрол на отключването на задните врати работи само за задната лява.
Четох в книжката, че трябва да има ръчно задаване на Child safety locks от вратите, но аз не успях да намеря такава "врътка", както е нарисувана в упътването.
В този ред на мисли, дали някой от вас се е сблъсквал с подобен казус и дали става дума за някаква настройка или е просто дефектирал механизмът за отваряне на вратата.

Благодаря предварително за отделеното време.

Поздрави,

Ангел
Reply

#22
[Image: pg79.jpg]
Макар че според мен едва ли е от това.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#23
Именно тази картинка търсих, но никъде не видях такова нещо по вратите и техните околности.На мястото на тази врътка има дупка, в която има вкарана нещо като втулка и никъде няма нито картинката с катинарчето, нито има шлиц, в който може да се пъхне нещо да се завърти. Освен, ако не е с някакъв много специален инструмент.
Reply

#24
apetrov Wrote:Именно тази картинка търсих, но никъде не видях такова нещо по вратите и техните околности.На мястото на тази врътка има дупка, в която има вкарана нещо като втулка и никъде няма нито картинката с катинарчето, нито има шлиц, в който може да се пъхне нещо да се завърти. Освен, ако не е с някакъв много специален инструмент.


Виж дали нямаш ето такъв бутон на панела за климатика:
   

Тук е описано как действа.
Reply

#25
Tisho Wrote:
apetrov Wrote:Именно тази картинка търсих, но никъде не видях такова нещо по вратите и техните околности.На мястото на тази врътка има дупка, в която има вкарана нещо като втулка и никъде няма нито картинката с катинарчето, нито има шлиц, в който може да се пъхне нещо да се завърти. Освен, ако не е с някакъв много специален инструмент.


Виж дали нямаш ето такъв бутон на панела за климатика:
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Това не е ли за блокиране само на стъклата?
Reply

#26
pliva Wrote:
Tisho Wrote:
apetrov Wrote:Именно тази картинка търсих, но никъде не видях такова нещо по вратите и техните околности.На мястото на тази врътка има дупка, в която има вкарана нещо като втулка и никъде няма нито картинката с катинарчето, нито има шлиц, в който може да се пъхне нещо да се завърти. Освен, ако не е с някакъв много специален инструмент.


Виж дали нямаш ето такъв бутон на панела за климатика:
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Това не е ли за блокиране само на стъклата?

Owner Manual Wrote:Power child locks (option)
To prevent the rear doors from being opened from the inside:

1. Turn the vehicle's ignition key to at least position 1.

2. Press the button shown above.

Indicator light in the button ON: the doors cannot be opened from the inside. Normal operation from the outside.

Indicator light in the button OFF: the doors can be opened from the inside.

Из описанието на действието на бутона. Wink
Стъклариите ги управлява бутона който е на шофьорската врата.
Reply

#27
Има такъв бутон, но както съм написал в първия пост, работи само за задна лява врата. Задната дясна, не реагира на този бутон.Това ме наведе не мисълта, че или е заключена ръчно, както пише в User Manual-а или е развален отключващият механизъм. До тук, не съм успял да намеря, от къде се активира ръчно Child safety locks, защото нямам тези неща, които колегата е посочил на картинката по-нагоре.
Reply

#28
apetrov Wrote:Има такъв бутон, но както съм написал в първия пост, работи само за задна лява врата. Задната дясна, не реагира на този бутон.Това ме наведе не мисълта, че или е заключена ръчно, както пише в User Manual-а или е развален отключващият механизъм. До тук, не съм успял да намеря, от къде се активира ръчно Child safety locks, защото нямам тези неща, които колегата е посочил на картинката по-нагоре.

Щом имаш тази екстра - няма как да го управляваш ръчно. Само с бутона под климатика.
Reply

#29
Малко да използвам темата. На тези бутони индикаторната лампичка може ли да се сменя ?
Reply

#30
glamav Wrote:Малко да използвам темата. На тези бутони индикаторната лампичка може ли да се сменя ?

Да. Трябва да се свали бутона и лампата е под него.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)