The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Моето XC90

#31
Според мен причината да не се отваря вратата от вътре при деблокирана детска защита е омекнали(спукани) фиксатори на жилото към бравата, което задвижва от вътрешната дръжка. При мен този проблем се появи последователно на двете задни и предната дясна, само на шофьорската оцеля. Най-често се появява когато си заключил отвътре и дръпнеш да си отключиш, усилието е малко по голямо и поостарялата пластмаса се предава. Начин на ремонт - демонтираш кората на вратата и ще видиш за какво говоря - на пръв поглед изглежда здраво, но като упраниш усилие се вижда кой фиксатор се е предал. Ремонт - от външната страна подсилвам двете фиксаторните зъбчета с по една залепена пластинка от пластмаса - първия ремонт е вече на повече от 6 години и няма проблем. В ю-туба има клипчета за демонтаж на кората на вратата.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Reply

#32
Nicky Wrote:Според мен причината да не се отваря вратата от вътре при деблокирана детска защита е омекнали(спукани) фиксатори на жилото към бравата, което задвижва от вътрешната дръжка. При мен този проблем се появи последователно на двете задни и предната дясна, само на шофьорската оцеля. Най-често се появява когато си заключил отвътре и дръпнеш да си отключиш, усилието е малко по голямо и поостарялата пластмаса се предава. Начин на ремонт - демонтираш кората на вратата и ще видиш за какво говоря - на пръв поглед изглежда здраво, но като упраниш усилие се вижда кой фиксатор се е предал. Ремонт - от външната страна подсилвам двете фиксаторните зъбчета с по една залепена пластинка от пластмаса - първия ремонт е вече на повече от 6 години и няма проблем. В ю-туба има клипчета за демонтаж на кората на вратата.

Благодаря, Ники!

По всяка вероятност това е проблемът. Четох и по чужди форуми, че се появява такъв дефект. Ще видя как мога да го оправя.

Поздрави,

Ангел.
Reply

#33
Здравейте, колеги,

След промивката на скоростната кутия и смяна на маслото и, усетих следното нещо - при ниски обороти, когато намалявам скоростта само с двигателя или при поддържане на постоянна скорост, но пак в ниските обороти (в градски условия) усещам леки тласъци, сякаш двигателят лекичко придърпва.

При ускорение или при движение с по-висок скорост по извън градските пътища или магистралите не се усеща такова нещо. На празен ход двигателят работи равномерно или аз, поне не чувам да има и най-малка промяна в звукът му.

Не знам, дали смяната на маслото в скоростната куртия и този ефект имат нещо общо, но сякаш преди това го нямаше.

Някой сблъсквал ли се е с подобен ефект и на какво би могло да се дължи такова поведение.

Благодаря предварително за отговорите.

Поздрави,

Ангел
Reply

#34
apetrov Wrote:Здравейте, колеги,

След промивката на скоростната кутия и смяна на маслото и, усетих следното нещо - при ниски обороти, когато намалявам скоростта само с двигателя или при поддържане на постоянна скорост, но пак в ниските обороти (в градски условия) усещам леки тласъци, сякаш двигателят лекичко придърпва.

При ускорение или при движение с по-висок скорост по извън градските пътища или магистралите не се усеща такова нещо. На празен ход двигателят работи равномерно или аз, поне не чувам да има и най-малка промяна в звукът му.

Не знам, дали смяната на маслото в скоростната куртия и този ефект имат нещо общо, но сякаш преди това го нямаше.

Някой сблъсквал ли се е с подобен ефект и на какво би могло да се дължи такова поведение.

Благодаря предварително за отговорите.

Поздрави,

Ангел
Ако маслото не е сменяно над 100 000 км, не се препоръчва смяна с промивка!
Причината е много проста! Маслото трябва да се сменя на всеки 60 000 км, но преди 2012 год. не са го правили.
След 100 000 км върху селеноидите се отлагат нагари, които след промивка могат да се откъртят и да запушат някой от тях ... или това, което се случва в голяма част от случаите - да се отворят хлабини.
Това придърпване ме води точно към тази мисъл, защото е в ниските обороти.
Ако случайно не се оправи с адаптация - ще трябва да свикнеш с тези тласъци и след време да се приготвиш за ремонт на мозъка - селеноидите.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#35
Здравейте, колега,

Благодаря за отговора. Наистина, маслото в скоростната кутия не беше сменяно 167 000 километра. Взех колата от Германия, там е обслужвана в официален сервиз на Волво, но когато попитах, дали са и сменяли маслото , те ми казаха, че нямат такова предписание от Волво.

Споделих им, че в България, официалният сервиз го прави, но човекът ме погледна учудено, вдигна рамене и нищо не каза. :-)

Промивката я правиха в МП, те са преценили, какво и как да направят, но не си правя илюзии - това, все пак е кола на 10 години, ще се подготвям психически и финансово за ремонта на "мозъка"

Колегите с автоматици от СААБ клуба имат същите проблеми с тези скоростни кутии.

Благодаря, още веднъж, за отговора.

Поздрави,

Ангел
Reply

#36
Здравейте,колеги,

След 3 месеца каране,започнаха да излизат и първите проблеми.
1. Появи се скърцане в предната част при преминаване през полегнали полицаи и други нераености.Има ли някакви обичайни причини за това?
2.Днес,прибирайки се от работа ми светна червеният триъгълник и ми изписа съобщение "Система двигател.Посети сервиз."Няма загуба на мощност,промяна в звука на двигателя или нещо други видимо.Дали има някакъв начин да се провери каква е грешката или без уред няма да стане?

Явно ще посетя сервиза,но ако ми е интересно,дали има възможност да се види каква е грешката без уред (брой мигания,пиукания илинещо друго)?

Благодаря предварително за отговора.

Поздрави,

Ангел.
Reply

#37
apetrov Wrote:...,дали има възможност да се види каква е грешката без уред (брой мигания,пиукания илинещо друго)?

Според мен няма.
Или намираш познат, който разполага с такава апаратура, или си купуваш такава (VIDA-Dice) и го првиш сам. Две проверки в МП ще ти "купят" необходимата апаратура, но с нея няма да можеш да четеш "живи" данни, тъй като няма връзка със сървъра на Волво. Полезна е за много други справки и манипулации. Моят съвет е да си купиш и лека полека ще влезнеш в час, освен ако не те е страх от компютрите. Казвам го съвсем добронамерено.
Успех и поздрави.
666 - The number of the Beast.
[Image: ab279758.gif]
Reply

#38
Към <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=26108">viewtopic.php?f=21&t=26108</a><!-- l --> можеш да се обърнеш.
А и други колеги от форума могат да ти направят диагностика.
ex XC90
Reply

#39
apetrov Wrote:Здравейте,колеги,

След 3 месеца каране,започнаха да излизат и първите проблеми.
1. Появи се скърцане в предната част при преминаване през полегнали полицаи и други нераености.Има ли някакви обичайни причини за това?
2.Днес,прибирайки се от работа ми светна червеният триъгълник и ми изписа съобщение "Система двигател.Посети сервиз."Няма загуба на мощност,промяна в звука на двигателя или нещо други видимо.Дали има някакъв начин да се провери каква е грешката или без уред няма да стане?

Явно ще посетя сервиза,но ако ми е интересно,дали има възможност да се види каква е грешката без уред (брой мигания,пиукания илинещо друго)?

Благодаря предварително за отговора.

Поздрави,

Ангел.

Щом свети червено - не я карай, докато не оправите проблема. Ако искаш може да я прочетем по някое време.

Скърцането при неравности от тип-а легнал полицай - проверете тампоните на стабилизиращата щанга.
Reply

#40
Здравейте, колеги,

Благодаря на всички за отговорите.

А сега, малко актуализация.

Оказа се,че съм ви подвел, когато описвах симптомите. Когато светна триъгълникът я карах в града, в задръстване, на 2-ра, 3 -та, максимум. На ниските обороти, нямаше разлика във вървежа, но когато се наложи да я понастъпя се оказа,че не ще да върви. Набираше като атмосферен дизел.

Вчера я зкарах до МП, че днес ми предстои път.

Диагнозата - Дроселовата клапа е предала богу дух. След смяната и колата отново "полетя".

За скърцането - втулки на носачите, тампони на двигателя и задна стабилизираща щанга.Тях не ги смениха вчера, но ми предстои и това, за да се кефя на возията на тази кола.

Това, което, може би ми педстои, от опит, съгласно изминалите километри е, може би турбина.

Поздрави,

Ангел.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)