Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ГИ Romano, настройката куца
Най-после има резултат, оказа се че всичко идва от клапите във всмукателния колектор.
Направих байпас, за да не минава през соленоида (вакума), и всичко си дойде на място.
Забравих какво е прекъсване на газ.
Но има едно положително нещо, в цялата работа.
Машината е перфектна след всичко сменено Smile
Дано да помогна с написаното, и на други като мен.
Цитирай
Thanks given by:
И, най-накрая проблема е решен.
Оказаха се клапите на всмукателния колектор, заобиколих соленоида, и всичко си дойде на мястото.
Дано помогна и на други.
Цитирай
Thanks given by:
Здравейте, малко да изтупам темата от прахта.
Като си доверчив ти се случват най-гадните случки, оказа се, че всичко ми идва от редуктора (изпарителя).
Цели три години ме въртят, и най-накрая след като ме накараха да търся причината в колата, и да сменя електрониката с Фобос, без положителен резултат за мен, полудях и си купих кабел свалих си програмата поиграх си в неделя, и се оказа, че изпарителя от "Най-добрата марка, Романо" както се изрази газаджията променя налягането както си иска.
Тези дни ще отскоча до същия да видя дали ще ми го подмени гаранционно.
п.с. Най-лошото е, че преди 5 месеца казах на газаджията, че според мен всичко идва от изпарителя, той каза, че досега няма рекламации, и не е възможно.
Има и хубав момент, намерих всички места от които ми дърпа въздух Smile))
Ще има продължение, поне да не се прецака някой друг.
Дайте идея за добър изпарител.
Благодаря предварително.
Цитирай
Thanks given by:
Заволи не е лош вариант,даже доста добър.
Цитирай
Thanks given by:
petyostoev написа:Заволи не е лош вариант,даже доста добър.

Благодаря колега, няма ли още някой да сподели добри впечатления!?
Цитирай
Thanks given by:
Аз на три коли ползвах БРЦ и нямах проблеми.
[Изображение: ab284339.gif]
[Изображение: ab284340.gif]
Цитирай
Thanks given by:
Благодаря.
Цитирай
Thanks given by:
Shark. До 200 к. с. няма грешка. Чисто копие на BRC.
Цитирай
Thanks given by:
И, ето го продължението, оказа се, че великия люлински газаджия "васил" не ми е сложил правилния изпарител, също така и дефектен.
Ще попитате как разбрах, току що бях при официалния вносител на Романо за Бългаия, човека само като видя изпарителя, и се хвана за главата.
Показа ми какъв тябва да е изпарителя за моята кола.
А газаджиичето ме въртя две години, че проблема е в моята кола, докато ми изтече гаранцията, и сега съм с пръст в уста.
Трябва да се бръкна едни пари, защото някой злоупотреби с доверието ми по доста долен начин.
Нямам думи, така ли се прави бизнес в милата ни татковина!!!???
Цитирай
Thanks given by:
vato написа:Shark. До 200 к. с. няма грешка. Чисто копие на BRC.

По съвета на колегата взех такъв изпарител, вече няколко дни мога да кажа, че няма нищо общо с романовския.
Машината се държи прекрасно, само трябва да и се направят по добри настройки, че газмена я прави само на място.
Моя извод е: Романо = добра електроника (може би) изклюително некачествен хардуер!!! 1600лв. в тоалетната.
Моя опит е такъв, а за газаджията не искам да коментирам.
Дано помогна някой друг да не се прецака.
Успех на всички.
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)