The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какво V70(XC70) да взема?

#1
Здравейте,
Харесвам волво и съм намислил да закупя голяма кола за семейна. По планини не мисля да ходя, но все пак xc70 ме привлича с 4х4 и допълнителния контрол при евентуално поднасяне. Струва ли си обаче?
Търся автомобили предимно по-стари 2000-2003-та като максимума на който мога да склоня е xc70 от 2007-ма.
Всичко това с идеята, че старите коли не се трошат толкова лесно и при добра поддръжка от моя страна не би следвало да ме остави на пътя. Но съм убеден че има нюанси и бих искал да науча мнението ви, дали пък не бъркам с логиката си? Също се чудя за елементарни неща като дали да е дизел - има повече за продан, или бензин - тип двигател който по-добре разбирам как работи а и има възможност за добавяне на газова уредба за по-евтин транспорт. Коментар? Ръчна или автоматична скоростна кутия също е отворен въпрос, мислех че автоматичните правят доста проблеми, но при подробно четене се оказа че поддръжката на двете е почти сходна, автоматика е удобство но не може да се запали с бутане. Виждам и коли с малко конски сили 129 или 140 и с тегличи на тях, а с автоматични скорости и си мисля "не е ли това почти сигурен знак, че са съсипали скоростната кутия?". А и също колко "малко" са това? Не съм фен на високите скорости, но ми се ще да мога да изпреваря и да имам мощ при нужда да се измъкна. И като капак на всичко - какви екстри би било добре да имам и кои не бих ползвал - това разбира се базирсно САМО на вашия личен опит?
Благодаря!
Reply

#2
kamikadzzze Wrote:Здравейте,
Харесвам волво и съм намислил да закупя голяма кола за семейна. По планини не мисля да ходя, но все пак xc70 ме привлича с 4х4 и допълнителния контрол при евентуално поднасяне. Струва ли си обаче?
Търся автомобили предимно по-стари 2000-2003-та като максимума на който мога да склоня е xc70 от 2007-ма.
Всичко това с идеята, че старите коли не се трошат толкова лесно и при добра поддръжка от моя страна не би следвало да ме остави на пътя. Но съм убеден че има нюанси и бих искал да науча мнението ви, дали пък не бъркам с логиката си? Също се чудя за елементарни неща като дали да е дизел - има повече за продан, или бензин - тип двигател който по-добре разбирам как работи а и има възможност за добавяне на газова уредба за по-евтин транспорт. Коментар? Ръчна или автоматична скоростна кутия също е отворен въпрос, мислех че автоматичните правят доста проблеми, но при подробно четене се оказа че поддръжката на двете е почти сходна, автоматика е удобство но не може да се запали с бутане. Виждам и коли с малко конски сили 129 или 140 и с тегличи на тях, а с автоматични скорости и си мисля "не е ли това почти сигурен знак, че са съсипали скоростната кутия?". А и също колко "малко" са това? Не съм фен на високите скорости, но ми се ще да мога да изпреваря и да имам мощ при нужда да се измъкна. И като капак на всичко - какви екстри би било добре да имам и кои не бих ползвал - това разбира се базирсно САМО на вашия личен опит?
Благодаря!

По добре 2007-ма или след 2007-ма.
Reply

#3
Закупих си DICE (VIDA) за да гледам потенциалните коли за покупка. Не съм успял да я подкарам още, но осъзнах че на практика не зная каквото и да е за нея. Може ли съвети от какви грешки да бягам далеч и какви са ОК?
Пример: на една кола пишело - misfire 5 cylinder
На първо четене звучи като само 1 път не е запалил ... ама сигурно не е така. Има ли кого да попитам за бърз курс или да погледне с мен конкретен автомобил в София?
Reply

#4
kamikadzzze Wrote:Закупих си DICE (VIDA) за да гледам потенциалните коли за покупка. Не съм успял да я подкарам още, но осъзнах че на практика не зная каквото и да е за нея. Може ли съвети от какви грешки да бягам далеч и какви са ОК?
Пример: на една кола пишело - misfire 5 cylinder
На първо четене звучи като само 1 път не е запалил ... ама сигурно не е така. Има ли кого да попитам за бърз курс или да погледне с мен конкретен автомобил в София?
Само да ти споделя нещо важно! При закачане на диагностика, може да видиш доста грешки, което не трябва да те притеснява - напротив!
Тези коли имат доста електроника и модули, записват постоянно нещо, а хората рядко ходят да им трият грешките, т.к. след няколко запалвания изчезват съобщенията. В много случаи се дължи на падащ акумулатор, моментна влага и СЕМ-ът си ги засича, но не е притеснително.
Когато намериш евентуалната кола за покупка, направи следното:
1. Изчети я и направи PrtSc на моментното състояние.
2. Провери кои грешки са в червено! Те са притеснителни. Тези в оранжево са стари или неща, които са били моментни.
3. Изчисти всички грешки, запали колата отново, остави я да работи за около 20 сек. на 1500 оборота и я изчисти отново.
4. Покарай колата в различни режими - плавно, рязко и т.н. Провери дали всичко й работи.
5. Закачи я отново и гледай. Ако няма грешки, значи всичко записано преди това е с отминала давност :mrgreen:
По принцип в "Детайли" на всяка грешка можеш да видим кога се е появила, както и към какъв проблем реферира ... но предполагам ще ти е трудно да се ориентираш в началото.
Ако колата не е имала никакви грешки при първоначалното ти закачане - имай едно наум, може да е "зачиствана" Wink
Успех с покупката и задължително в МП, независимо дали имаш диагностика!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#5
Благодаря ти, много хубаво си обяснил!
Reply

#6
Здравейте,
Боря се с инсталацията на VIDA и следвам тези указания:
Code:
VIDA 2014D torrent free download
http://www.mediafire.com/download/8y22bidy...A_2014D.torrent
Volvo VIDA Dice 2014D PDF user manual
http://www.diyobd2.fr/upload/pro/volvo-vid...ide-english.pdf
VIDA 2014D install video guide
https://www.youtube.com/watch?v=11_9k1yYc8s
VIDA 2014D kit
http://www.diyobd2.fr/wholesale/volvo-vida...ostic-tool.html
Но не разбирам къде да намеря драйвър-а от стъпка 2: Install MVCI Driver
Няма го в торрента, нито в iso файла в него, имам диск който дойде с Dice, но нямам устройство което да го прочете. Някой може ли да ме упъти къде да намеря драйвъра, или да прати неговия ако има такъв?
При включването на Dice в компютъра - не се появява ново устройство в дивайс мениджъра - трябва ли да захраня Dice с допълнителен ток, и ако да, то следва ли и при работа с колата също да е вкючен?
Последен въпрос, отваря ми се локалния сайт на вида, в който трябва да напиша username, ала полето е readonly, някой има ли идея защо е така?
Reply

#7
Quote:Всичко това с идеята, че старите коли не се трошат толкова лесно и при добра поддръжка от моя страна не би следвало да ме остави на пътя.
Това, който ти го е казал те е излъгал. Моята два пъти ме оставя за 6 месеца, хем е под 130 000 км.
Мен ако питаш с коли от БГ не се занимавай. Дори от МП. Всъщност най-вече от там.
Търси от Германия. Наскоро гледах една 129 000 за 8 000 евра с TUV до 2018. Бонбон.
У нас ще те измамят 100%. Има някаква минимааааална вероятност да извадиш късмет, но.... Още повече, щом нямаш опит с тези коли. Или си намери стар фен на Волво да ходи с теб или просто се откажи.
Повярвай ми, казвам ти го от личен опит.
Reply

#8
Вярвам ти, но не познавам такъв човек. Ще търся пък каквото намеря, ако подкарам Vida, ще се уча по нея и така.
Reply

#9
kamikadzzze Wrote:Здравейте,
Боря се с инсталацията на VIDA и следвам тези указания:
Code:
VIDA 2014D torrent free download
http://www.mediafire.com/download/8y22bidy...A_2014D.torrent
Volvo VIDA Dice 2014D PDF user manual
http://www.diyobd2.fr/upload/pro/volvo-vid...ide-english.pdf
VIDA 2014D install video guide
https://www.youtube.com/watch?v=11_9k1yYc8s
VIDA 2014D kit
http://www.diyobd2.fr/wholesale/volvo-vida...ostic-tool.html
Но не разбирам къде да намеря драйвър-а от стъпка 2: Install MVCI Driver
Няма го в торрента, нито в iso файла в него, имам диск който дойде с Dice, но нямам устройство което да го прочете. Някой може ли да ме упъти къде да намеря драйвъра, или да прати неговия ако има такъв?
При включването на Dice в компютъра - не се появява ново устройство в дивайс мениджъра - трябва ли да захраня Dice с допълнителен ток, и ако да, то следва ли и при работа с колата също да е вкючен?
Последен въпрос, отваря ми се локалния сайт на вида, в който трябва да напиша username, ала полето е readonly, някой има ли идея защо е така?

Dice се захранва от колата. Докато не го включиш към кола няма да ти го види комп-а през USB-то.
Стартирането на VIDA -> десен клавиш върху иконката, след което "run as administrator" и тръгва както си трябва. Интернет експлондера трябва да е от 9-та версия нагоре.
Reply

#10
Ей за това ти говорех https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeig...50-216-903
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)