The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XC 90 ме изостави на пътя

#1
Здравейте,
Искам да споделя за един проблем, който ме сполетя миналата седмица. Колата е XC90, 2007 година, дизел. Имах служебно пътуване из България за няколко дни - 1200 км. и след като се прибрах в София по време на движение, с ниска скорост, колата ми загасна. Запалих я, не можеше да се изфорсира, изписа ми " engine system service required". Оставих я на улицата и си тръгнах. На другата сутрин вече само палеше и директно загасва, обадих се на МП и те ми казаха да им я закарам с пътна помощ. След като им я оставих ми звъннаха с добрата новина, че е EGR и трябва да инвестирам около 1600 лв., защото трябва да се смени заедно с модула. Инвестирах 1750 лв. с труда и колата тръгна. За съжаление на третия ден ми изписа същото нещо, но поне не загасна, успях да я прибра до вкъщи и утре съм пак в МП. Някой сблъсквал ли се е с подобна ситуация?
Reply

#2
Аз съм се сблъсквал.
След "ремонт" на дроселова клапа в МП, колата измина 50 км, преди да се появи същия проблем. После се оказа, че са си 'оставили ръцете' големите майстори.
Reply

#3
А можеше просто да я ремапнеш и да елиминираш ЕГР. Хем не си купуваш нов, хем получаваш и някой катър отгоре, че и спестяваш някой лев.
Това при положение че наистина EGR-а е бил капут. Но щом са ти сложили нов и пак прави проблеми ... трябва да се прочете, може да са 98987989 датчика или просто дупка по въздушните пътища /било то вакуум или турбо/.
Личен опит - при мен едно от кабелчетата до EGR-а се беше понакъсало. При градско каране за до час няма проблем, но като изляза извън града и се стопли хубаво всичко под капака ми хвърляше "липса на комуникация с EGR". Сменях EGR-и, чистих ги и все същото. Сега съм подменил част от окабеляването и заспа. Това, което се опитвам да кажа е, че наистина причините могат да са много и трябва да се подходи методично спрямо грешките които е записала колата.
УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)