The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
джанти 16 или 17

#1
Здравейте!
Интересува ме каква е разликата между джантите 16 и 17 цола? Автомобил Волво s40, 2005г.
Сега съм с летни гуми 205/50 R17, и си търся зимни гуми 205/55 R16(препоръчани по документи).
Въпроса ми е дали R16 ще станат на джантите ми или трябва и тях да сменям?
Благодаря!
Reply

#2
Ти се шегуваш, нали? Баща ми все казваше, докато караше по-бюджетни варианти на Москвичи и Лади, "Кой ви дава пари да си купувате тия скъпи коли?" по повод някой очевиден ламер с готина кола...
баце, как ще стане това, не ми го проумява акъла кой ти е дал книжка, каму ли кола да караш: ) това ми влиза в топа, често: )
b4184sm2 GDI, 1,5 Phase, 2000 - ex
b4204t3 2T 2 Phase facelift sport edition, 2001 - ex
b4204t2 2T 1,5 Phase, 2000 - now
Reply

#3
dragstur Wrote:Здравейте!
дали R16 ще станат на джантите ми или трябва и тях да сменям?
Благодаря!

Ще станат, ще станат - ама ще остане и малко луфт и не си струва да лепиш уплътнители за да обереш разликата :lol:
По-кофти ще е ако 17 цолови джанти тръгнеш да ги обуваш с 16-ки гуми ...
Чувал съм, че е най-добре гума и джанта да са с един цолаж - така май няма да имаш проблеми. :!:
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#4
Що да не станат? Малко ще резнеш бордовете на гумите с флекса и ще заспят на джантите Smile.
Reply

#5
bell Wrote:
dragstur Wrote:Здравейте!
дали R16 ще станат на джантите ми или трябва и тях да сменям?
Благодаря!

Ще станат, ще станат - ама ще остане и малко луфт и не си струва да лепиш уплътнители за да обереш разликата :lol:
По-кофти ще е ако 17 цолови джанти тръгнеш да ги обуваш с 16-ки гуми ...
:!:
Е той това иска да направи.
Към колегата задал въпроса - с карането не знам как си ама с математиката си ЗЛЕ!
ex XC90
Reply

#6
Много сте умни ей, много!
Каране, математика, всичко Ви е наред, особено обноските!
ЕВАЛА!
Reply

#7
dragstur Wrote:Здравейте!
Интересува ме каква е разликата между джантите 16 и 17 цола? Автомобил Волво s40, 2005г.
Сега съм с летни гуми 205/50 R17, и си търся зимни гуми 205/55 R16(препоръчани по документи).
Въпроса ми е дали R16 ще станат на джантите ми или трябва и тях да сменям?
Благодаря!


OMG... Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:
Как се пъха слон в хладилник? :mrgreen:



Ако приемем, че за пръв път виждаш кола и/или гуми то - ето тук има информация кое какво е.
Няма как да монтираш гума която е с по-малък отвор(2.54см по малък) на по-голяма джанта...


dragstur Wrote:Много сте умни ей, много!
Каране, математика, всичко Ви е наред, особено обноските!
ЕВАЛА!

Извинявай но, въпроса ти е съпоставим със следния: Нося обувки 45 номер, ще ми станат ли 44-ти? Та затова и повечето в форума ти отговарят по този начин... Това е въпрос за първи клас... Confusedhock: :roll:
Все пак някой неща, след като човек е взел книжка е хубаво да се знаят поне от обща култура...
Reply

#8
dragstur Wrote:Много сте умни ей, много!
Каране, математика, всичко Ви е наред, особено обноските!
ЕВАЛА!
Колега никой не се заяжда с теб.
Ако нямаше разлика между 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 и т.н. цола джанти щяха да се обозначават по друг начин, а не с различни цифри(числа).
Нещата са елементарни не е висша математика. Wink
ex XC90
Reply

#9
За да не отварям нова тема, да попитам тук: как да разбера какви точно джанти са ми нужни? Намерих обяснение кое е борд, кое е офсет и т.н. но все пак не разбирам. Изчетох менюъла за колата V70 AWD но не намерих колко е вътрешния отвор, ширината, офсета или разстоянието м/у болтовете за тази кола. Даже се обърках повече, тъй като в спецификацията пише само за някакви милиметри 0.9 ± 0.9, което пък съвсем не разбирам. Опитах и да търся из форума, но при наличие на думата джанта ... излизат 309+ страници ..., а прелистването го счита за ново търсене и казва опитай пак след минути ...
Reply

#10
kamikadzzze Wrote:За да не отварям нова тема, да попитам тук: как да разбера какви точно джанти са ми нужни? Намерих обяснение кое е борд, кое е офсет и т.н. но все пак не разбирам. Изчетох менюъла за колата V70 AWD но не намерих колко е вътрешния отвор, ширината, офсета или разстоянието м/у болтовете за тази кола. Даже се обърках повече, тъй като в спецификацията пише само за някакви милиметри 0.9 ± 0.9, което пък съвсем не разбирам. Опитах и да търся из форума, но при наличие на думата джанта ... излизат 309+ страници ..., а прелистването го счита за ново търсене и казва опитай пак след минути ...

Кажи какво точно ти трябва за колата, колега.
Всеки греши, дори и да пита - аз например се бях набълбукал с едни джанти 15-ки, смъкнати от S80 - оказа се че ми опират в спирачните апарата и не станаха. Те това е офсета - излезнаха плитки Smile
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)