The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Почистване на двигателя с водород

#11
Намерих го това на военна рампа. Утре ако остане време ще прескоча да попитам за какво иде реч Smile

Би ли нахвърлил с две три думи за процедурата как протича?
Reply

#12
Вкарват ти едно маркуче след въздушния филтър във входящия въздух,облепят го с тиксо да не смуче около него,палиш колата и работи един час на място,като през маркучето се подава водород към двигателя от една голяма машина.
За въпроса на колегата от предния пост,като цяло му олекна на мотора,колата е по пъргава и се усеща лекота при ускорение
Reply

#13
traffic Wrote:Има ли файда от това почистване? Нещо ако има нагар събаря ли го? Питам с цел преди да започна да свалям подгревни свещи да ида на процедура, та ако има нагар да го посъбори и да си развия по леко. Мнения?

Пишеш в Гугъл и Ютуб "HHO Gas Carbon Cleaning" - четеш, гледаш.
Почти всички, които се подлагат на процедурата "усещат" положителен ефект.
В процедурата има научна логика и както писах, навремето е била известна като "пиене на вода" от двигателя. В някакъв момент механиците забелязали, че двигателите на колите с леко спукани блокове (пропускащи вода) са абсолютно чисти. Има си физическо и химическо обяснение, което не мога да възпроизведа. Като цяло, както писах и по-горе, тънкия момент е в регулирането притока на вода, защото ако е в повече, може да "извадиш очи, вместо да изпишеш вежди".
Почистването с водород е просто по-технологичния и безопасен вариант.
Мен ме притесняват и спират няколко неща:
1. Всичко е на "усещания", което е като с онова "усещане за студ"
2. Никой не мери никакви характеристики на двигателя и изпускателната система - преди и след. При положение, че има тестери за газове на всеки пункт за ГТП ... пък и лазерните термометри и уредите за замерване на параметрите на двигателя също са стотинки ..
3. Няма как да установиш степента на почистването. Да речем, отвиват ти свещ преди и след и сравняваш. Стетоскопите и са смешни като пари вече.
Не знаеш колко ти е бил "мръсен" двигателя преди процедурата и съответно до колко е почистен. Дали на 10, 20 50 или 100%
Съответно, кога пак ще е за почистване. ....
4. Водата от цилиндрите неизбежно прониква в маслото, а аз наскоро го смених. Така, че бих рискувал едни 60 лв, но не и преди да дойде време за смяна на масло.
Reply

#14
Едно предложение към модераторите:
Да преместим темата в някой по "общ" раздел, защото предполагам темата вълнува не само собствениците на XC Smile
Reply

#15
Ами ще видим... преди да отида, ще сваля дюза/ите/ и ще вкарам камера с цилиндъра да видим какво се вижда. След процедурата ще има същия опит за да видим реално има ли подобрение. Колкото до меренето мисля че през целия тест си пробват периодично изгорелите газове... навит съм за проба... а и съм на 9300км на маслото така че ... Big Grin
Reply

#16
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=GcfGVi-sBe0">https://www.youtube.com/watch?v=GcfGVi-sBe0</a><!-- m -->
Хората сравняват ефекта на разни препарати.
ex XC90
Reply

#17
Така, написаното от мен в горния пост отпада поради несъвместимост на инспекционната камера с която разполагам. Свалих дюзи и подгревни свещи с идеята да я вкарам от там , но са прекалено малки дупките. Камерата ми е 5.5мм диаметър, за съжаление не разполагам с по-малка. Тая седмица ще сваля всмукателен колектор да чистя, да се надяваме че от там ще мога да бръкна...евентуално.
Reply

#18
Здравейте колеги,понеже аз подхванах тая тема и мисля да споделя малко реални данни.Реших се след доста чакане да сменя натрапчиво чукащите вече хидравлични повдигачи(между другото се оказа,че имам прецакани и десет клапана ама туй е друга тема).
От направена процедура с водорода съм изминал към 4000 км,предимно извън градско.Вчера отворихме капака на главата свалихме валовете и ОООО чудо!Всичко беше пълно с толкова нагар и ла..на,че направо не ми се вярваше,оказа се че въпросната процедура е меко казно...хмм при мен Не проработи.Олекването на двигателя,доброто ускорение и т.н.явно са се случили само в главата миSmileКакто казваше дядо ми самовнушението е най-силното нещо.
Reply

#19
Преди доста години на москвича който карах се проби гарнитурата на главата и почна да влиза охладителна течност(май тогава си беше вода) в единият цилиндър. При сваляне на главата цилиндъра(бутало, клапани) в който беше влизала вода беше като нов.
В съвременните коли ако по този начин се "почистят" цилиндрите най вероятно ще се запуши катализатора.
Мизерията която се събира по входящият колектор освен по механичен път( или чрез накисване с препарат - не ВОДОРОД) няма как да се отстрани.
Водорода както и брауновият газ подпомагат по-доброто изгаряне на горивната смес, но нищо друго.
Малко експерименти: <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=MHAF2aJJN_8">https://www.youtube.com/watch?v=MHAF2aJJN_8</a><!-- m -->
ex XC90
Reply

#20
Въпросното почистване не е ли на практика същата технология като "водородната клетка"? Чрез електролиза произвеждат браунов газ, който ти вкарват смесен с въздуха. Той съответно гори в цилиндрите заедно с горивото.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)