The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Помооощ...Миризма на бензинови пари в купето

#1
Здравейте колеги.Проблема е следния.Много взе да ми мирише на бензин в купето направо не се трае.Колата няма катализатор(отрязан е)като застана зад нея има миризма,но повече се усеща в купето.Направо като спра на някой светофар вътре не се диша.Проверихме гърнетата-всичко е ок.Мислих,че бензина е гаден,изразходих го сложих друг-пак същата работа.Не знам има ли нещо общо ,но последните няколко пъти като отворя капачката на резервоара има страшно голям вакум,който преди го е нямало.Дайте съвет,според вас от какво може да е ?
Reply

#2
iordan88 Wrote:Здравейте колеги.Проблема е следния.Много взе да ми мирише на бензин в купето направо не се трае.Колата няма катализатор(отрязан е)като застана зад нея има миризма,но повече се усеща в купето.Направо като спра на някой светофар вътре не се диша.Проверихме гърнетата-всичко е ок.Мислих,че бензина е гаден,изразходих го сложих друг-пак същата работа.Не знам има ли нещо общо ,но последните няколко пъти като отворя капачката на резервоара има страшно голям вакум,който преди го е нямало.Дайте съвет,според вас от какво може да е ?


Смени си капачката на резервоара. Smile
Reply

#3
Tisho Wrote:
iordan88 Wrote:Здравейте колеги.Проблема е следния.Много взе да ми мирише на бензин в купето направо не се трае.Колата няма катализатор(отрязан е)като застана зад нея има миризма,но повече се усеща в купето.Направо като спра на някой светофар вътре не се диша.Проверихме гърнетата-всичко е ок.Мислих,че бензина е гаден,изразходих го сложих друг-пак същата работа.Не знам има ли нещо общо ,но последните няколко пъти като отворя капачката на резервоара има страшно голям вакум,който преди го е нямало.Дайте съвет,според вас от какво може да е ?


Смени си капачката на резервоара. Smile
Колега мислиш ли ,че това ще оправи проблема с миризмата на изгорели газове вътре в купето? Какво е общото на капачката с миризмата в купето?
Reply

#4
Провери да нямаш някъде теч, защото това е не само неприятно, но и опасно...маркуч, щуцер спукан или нещо такова
Reply

#5
Като последно миризмата на "бензинови пари" ли е или на "изгорели газове"?
Ако е първото, може да е от заминал регулатор на налягането ...
Ако е второто, може би е теч от изпускателната система - огледайте колектори, мека връзка, тръби, гърнета ...
Reply

#6
Ако са бензинови пари, то може да е от развита пластмасова гайка в горната част на резервоара. Достигането до нея става като се вдигнат задните седалки и се развият четири винта, които държат металното капаче. Може и да е от някоя от двете бързи връзки на помпата, но достигането до тях пак е от същото място. Не мисля, че теча е отпред при двигателя, защото досега да е пламнало вече/пази Боже!/. Успех!
\\// (())  ||_  \\//  (()) S60 D5 185+к.с. М66.
Reply

#7
Миризмата е когато работи двигателя.. Същата е когато застана зад ауспуха.По скоро на изгорели газове които според майсторите тъй като нямала катализатор,а тръба на негово място, вкарвала газовете през багажника и за това мирише като спра на светофарите.Не знам какво да правя,според тях и гърне заместител да ми сложат пак щяло да е има тази миризма..Давайте акъл какво да правя,къде да ровя?
Reply

#8
Този проблем след махане на катализатора ли се появи?
Reply

#9
Не знам колега,така е взех без каталозатор
Reply

#10
И аз имах такъв проблем на V70 оказа се че е чест проблем , пука се една пласмасова капачка на бензиновата помпа , залепих я с епоксидна смола и една година съм ок.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=2UJYCfGPdeg">https://www.youtube.com/watch?v=2UJYCfGPdeg</a><!-- m -->
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)