The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Избор на кола

#11
Здравей колега 5PuMa5 !Моят съвет е също да си вземеш нещо по-скромно като конски сили,все пак си неопитен шофьор!Относно изпреварването на автомобил-когато не е преценена ситуацията ,дори и с мощна кола ,все тая...(Пази Боже).Не се сърди за забележките от колегите-прави са!Дори в другите форуми ще ти направят забележка.Просто трябва много добре да пишем ПЪРВО на родния си език!Но това явно е масов проблем-за съжаление.С най-добри пожелания да си намериш читава кола!Успех!
Reply

#12
Ако някой ще съветва колегата нека да го направи, ако не, за правописа има кой да се погрижи.

Моля да се придържате към темата колеги !
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#13
5PuMa5 Wrote:Преди около един месец взех книжка и сега дойде времето за първата ми кола. Първо се бях насочил към BMW но след известно време се отказах и сегалерия съм се насочил към Volvo s60 или Volvo S80 2.4i 140 коня около 200 година но бих искал да е с газ понеже още уча и няма как да го изхранвам на бензин. Интересуваме да дадете лично мнение за разход на гориво, надежден ли е мотора понеже прочетох няколко теми в който пишеше че е много тромав, здрав ли е мотора ако не е да ми препоръчате някой който е по надежден.

П.П. Също каква е разликата между S60 и S80.

Няма такова нещо като тромав, това си е индивидуално усещане за всеки.
Иначе поздравления, точно за човек който няма изградени навици има нужда от здрав и сигурен автомобил.
Както и някои от колегите са споделили по-горе основния "недостатък" на S60 е доста големия му радиус на завой което в някои случаи затруднява паркирането и маневрите. Но пък е доста по-младежка кола от 80-ката.
Основната разлика между двата модела е в размера и класа - S80 e по-високия клас и е по-голям. Иначе и двата модела имат доста общи неща, основно по окачване и мотори които ползват.

Мога да ти препоръчам автомобил който би могъл да погледнеш, имам инфо за това какво е правено по него - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11469869639132689&slink=g7lc3z">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=g7lc3z</a><!-- m -->

И един съвет, не знам с какъв бюджет разполагаш, но е добре да си заделиш допълнително около 600-700лв. за първоначално обслужване на автомобила към цената му, тоест да ги включиш към бюджета които си предвидил.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#14
5PuMa5 Wrote:Преди около един месец взех книжка и сега дойде времето за първата ми кола. Първо се бях насочил към BMW но след известно време се отказах и сегалерия съм се насочил към Volvo s60 или Volvo S80 2.4i 140 коня около 200 година но бих искал да е с газ понеже още уча и няма как да го изхранвам на бензин. Интересуваме да дадете лично мнение за разход на гориво, надежден ли е мотора понеже прочетох няколко теми в който пишеше че е много тромав, здрав ли е мотора ако не е да ми препоръчате някой който е по надежден.

П.П. Също каква е разликата между S60 и S80.

Поздравления че си се насочил към Волво! Моя съвет е , не бъркай с избора на S60 и S80 ,ще си скапеш нервите млад млад, с ежедневния им мрънкащ манталитет с проблемни двигатели , табла и борд. компютър който мрънка дори че е на бял свят.
Като млад и нов шофьор ти препоръчвам S40 , първото Волво с младежки вид с добър набор от двигатели.Историята познава случаи и на подобни проблемни коли но , аз карам такава кола вече почти 6 години с 1.6 бензинов вариант (газ нямам) и за това време съм сменил:
1.Всички дискове и накладки с цел превенция на спиране , пък и си имаха ръб стабилен.
2.Два предни шарнира.
3.Масла , филтри, ремъци,свещи - това спада към техническото обслужване.
Това е.Сам си направи изводите за модела.
Возия - мен лично ме впечатлява, за дълъг път е страхотна, тук таме поскръцва салона ама не е болка за умиране.Просто седиш , гледаш я и се чудиш какво да барнеш по нея, стига да се уцели добър екземпляр.
За двигател ти препоръчвам бензинов.1.6 , 1.8 , 2.0 , турбинираните версии , все няма да съжаляваш.
Варианти много , има и къде къде , по-луксозни автомобили, но с този няма да сбъркаш.
Успех!
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#15
Колкото и да е нетактично, ще попитам колегата- автор на темата, с какъв бюджет разполага? Това ще бъде отправна точка за по- нататъшни съвети, които може да му дадем. С80 и С60 са хубави коли, но има страшно много екземпляри, които са в потресаващо състояние, но с доста примамлива цена. От подобни автомобили те съветвам да бягаш, тъй като после разходите са големи и доста често не оправдават удоволствието от шофирането. Колегата преди мен много правилно е предложил с40 като вариант.
Reply

#16
Станчони, сигурно искаш да кажеш голям радиус на завой, щото при малък...
Reply

#17
Smile Съсипахте момчето
Reply

#18
Бюджета ми е около 5000-6000 без допълнителните разходи .
Reply

#19
5PuMa5 Wrote:Бюджета ми е около 5000-6000 без допълнителните разходи .
За 3200-500 си взимаш перфектна S40, обслужваш , караш и се забавляваш без грижи! И все пак кола втора ръка е таралеж в гащите но със всяка марка е така!
Sweden style , by momcho00
____________________________________________________________________________
Клубна карта №:00389
[Image: ab271105.gif]
пазлы trefl
Reply

#20
Веднага ти казвам, че този ти бюджет е недостатъчен за читаво S60 или S80 дори и 2000г. , като в началото имаш смяна на ремъци, ролки и масло около 800 лв ще е .
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)