The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка V70 T4 автоматик

#1
Здравейте колеги. Търся си нов автомобил и ми предложиха да закупя Volvo v70 T4 производство 2012 автоматик на малко над 120000км, доста изгодно. Разгледах и другите модели от близките години и доста ми харесаха на външен вид, та реших че следващата ми кола ще е Volvo. Офертата за колата още е валидна и реших да се поровя из форума, не много (но достатъчно) за повече информация, но е много разпокъсана. Та въпросите ми са:

1. Какъв е реалният среден разход на гориво, понеже в различните сайтове е различно. Дават ми от 6.5 до 8.2л/100.

2. Имат ли някакъв масов дефек или дават ли такъв.
(двигатели, ходова част, скоростна кутия, електроника и тн.)

3. Скъпо ли е обслужването на колата.

4. Как се представя на пътя.

5. Какво ви е мнението за колата като цяло.

6. Някакви съвети да ми дадете за какво нередно да гледам по нея преди да е закупя.
Reply

#2
Shtaiga Wrote:Здравейте колеги. Търся си нов автомобил и ми предложиха да закупя Volvo v70 T4 производство 2012 автоматик на малко над 120000км, доста изгодно. Разгледах и другите модели от близките години и доста ми харесаха на външен вид, та реших че следващата ми кола ще е Volvo. Офертата за колата още е валидна и реших да се поровя из форума, не много (но достатъчно) за повече информация, но е много разпокъсана. Та въпросите ми са:

1. Какъв е реалният среден разход на гориво, понеже в различните сайтове е различно. Дават ми от 6.5 до 8.2л/100.

2. Имат ли някакъв масов дефек или дават ли такъв.
(двигатели, ходова част, скоростна кутия, електроника и тн.)

3. Скъпо ли е обслужването на колата.

4. Как се представя на пътя.

5. Какво ви е мнението за колата като цяло.

6. Някакви съвети да ми дадете за какво нередно да гледам по нея преди да е закупя.

1. От 6.5 нагоре, в зависимост от стила ти на шофиране и средата - градска, смесена или извънградска... Това е тежка кола. В града може и над 10 да ти даде.
2. Нямат масов дефект. Колкото по съвестно са гледани, толкова по-малко главоболия ще имаш.
3. Скъпо е, но е индивидуално усещането. Щом си се насочил към такъв автомобил се предполага, че имаш средства и за поддръжка. Скъпа е, но не се прави често.
4. Отлично. Това е лимузина все пак.
5. Отличен семеен автомобил. Прекрасен за дълги пътувания. За града понякога идва в повече, но това не би трябвало да те откаже!
6. Скоростната кутия. Ако е обслужвана през 60 000 км. и не е теглена тежка каравана примерно, т.е. не е прегрявана кутията не би трябвало да има проблеми, но задължително трябва да я тестваш, като евентуалните проблеми биха се показали след поне половин час каране. Не трябва да "рита", а да превключва плавно. Също така прегледа в Мото Пфое е задължителен. Там картинката ще ти стане пълна.
Браво за избора.
Успех и късмет най-вече с конкретния екземпляр.
Поздрави
666 - The number of the Beast.
[Image: ab279758.gif]
Reply

#3
Надали има много хора, които да дадат преки впечатления. Сравнително рядък двигател е. Самият двигател и скоростната кутия доколкото съм чел са на форд - съответно ecoboost и powershift. Може да потърсиш информация за тях из разни форд форуми.
П.П. Ако се откажеш от конкретната обява може да ми пратиш едно съобщение Smile приятел се оглежда за точно такова.
S60 D5 Momentum, 163hp MT, 2005
Reply

#4
Една от концепциите на Волво, които много харесвам, но за мен е по-добре да е ХС...
Имам известни, считам основателни съмнения, че ще гори не по-малко от 10/100... Wink
Почти 2 тона кола, автоматик, турбо бензин 180 hp, си е ламя и половина!
Аз бих избрал ХС70, от същата моделна година, D5 205 hp, автоматик
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)