The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Раздатка v70 AWD 2001

#1
Здравейте,
Закупих си Volvo v70 AWD 2001, 147kw и веднага след като я регистрирах разбрах колко много съм сбъркал. На 50-60км/ч започва да вие. Установихме, че причината е раздатката (включва се задното явно при тази скорост), има и проблем със намалянето на скоростта - след като е започнала да вие, и се намали със спирачка, на около 15км/ч се чува тропане (хрущене) от заданта част. Според мен и в задния мост има повреда и хрущенето са някакъв вид прескачане на зъбци или нещо такова. Свалихме кардана, но сега вие през цялото време (може би не усеща никакво съпротивление и решава, че задните колела са във въздуха и вкючва задното веднага, дали?). Хрущене вече няма. Та въпроса ми е: колата може ли да се кара така? Знам, че е неприятно и вероятно не много полезно за раздатката да вие така през цялото време, но пръснах доста пари за колата, а ми се струва че дори да оправим някакси раздатката веднага ще изкочи и задния мост като необходимост за ремонт, а за там вече нямам средства. Има ли начин да се смени раздатката с това което е на обикновените v70 - каквото и да е то, и да стане само с предно предаване? Изобщо всякаква информация по въпроса би била от полза, дали на xc70, xc60, xc90 радатките са същите (или ако зависи от годините - примено до 2007-ма?), дали познавате някой с ударена кола, но здрава раздатка или пък имате познания дали може да се кара с това "виене" - моля споделете!
Reply

#2
След като го няма кардана не би трябвало да вие, свалете раздатката (става за 20 минути) и вижте дали проблема е в нея :!: :!: :!:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#3
kamikadzzze Wrote:Здравейте,
Закупих си Volvo v70 AWD 2001, 147kw и веднага след като я регистрирах разбрах колко много съм сбъркал. На 50-60км/ч започва да вие. Установихме, че причината е раздатката (включва се задното явно при тази скорост), има и проблем със намалянето на скоростта - след като е започнала да вие, и се намали със спирачка, на около 15км/ч се чува тропане (хрущене) от заданта част. Според мен и в задния мост има повреда и хрущенето са някакъв вид прескачане на зъбци или нещо такова. Свалихме кардана, но сега вие през цялото време (може би не усеща никакво съпротивление и решава, че задните колела са във въздуха и вкючва задното веднага, дали?). Хрущене вече няма. Та въпроса ми е: колата може ли да се кара така? Знам, че е неприятно и вероятно не много полезно за раздатката да вие така през цялото време, но пръснах доста пари за колата, а ми се струва че дори да оправим някакси раздатката веднага ще изкочи и задния мост като необходимост за ремонт, а за там вече нямам средства. Има ли начин да се смени раздатката с това което е на обикновените v70 - каквото и да е то, и да стане само с предно предаване? Изобщо всякаква информация по въпроса би била от полза, дали на xc70, xc60, xc90 радатките са същите (или ако зависи от годините - примено до 2007-ма?), дали познавате някой с ударена кола, но здрава раздатка или пък имате познания дали може да се кара с това "виене" - моля споделете!
Не би трябвало да има проблем да си я караш без кардан,само с предно.Един колега от Русе му беше прецакана муфата и цяло лято си караше без кардан.
Reply

#4
ico850 Wrote:След като го няма кардана не би трябвало да вие, свалете раздатката (става за 20 минути) и вижте дали проблема е в нея :!: :!: :!:

Добре, като се свали как да разбера дали проблема е там? Интересен "тест" направиха майсторите, като я качиха на подемника - завъртяха всяка от гумите и винаги се чуваше ромолене от към раздатката - което ги наведе на мисълта "изронена е". Определено вие сега още на 5-10 км в час се чува и се усилва (може би честотата) със увеличаване на скоростта. За малко реших, че може да са лагери, но ясно се чува точно под колата, не е вляво или вдясно. Странното е, че съм почти сигурен че като изключих от скорост (с ръчни е) и пак се чуваше - докато се движа това.
За карането без кардан - само на предно, принципно как са другите V70? Имат пак раздатка, но е само за предните колела, или изобщо друг механизъм - без раздатка?
Reply

#5
kamikadzzze Wrote:
ico850 Wrote:След като го няма кардана не би трябвало да вие, свалете раздатката (става за 20 минути) и вижте дали проблема е в нея :!: :!: :!:

Добре, като се свали как да разбера дали проблема е там? Интересен "тест" направиха майсторите, като я качиха на подемника - завъртяха всяка от гумите и винаги се чуваше ромолене от към раздатката - което ги наведе на мисълта "изронена е". Определено вие сега още на 5-10 км в час се чува и се усилва (може би честотата) със увеличаване на скоростта. За малко реших, че може да са лагери, но ясно се чува точно под колата, не е вляво или вдясно. Странното е, че съм почти сигурен че като изключих от скорост (с ръчни е) и пак се чуваше - докато се движа това.
За карането без кардан - само на предно, принципно как са другите V70? Имат пак раздатка, но е само за предните колела, или изобщо друг механизъм - без раздатка?
Без раздатка са.
Reply

#6
kamikadzzze Wrote:
ico850 Wrote:След като го няма кардана не би трябвало да вие, свалете раздатката (става за 20 минути) и вижте дали проблема е в нея :!: :!: :!:

Добре, като се свали как да разбера дали проблема е там? Интересен "тест" направиха майсторите, като я качиха на подемника - завъртяха всяка от гумите и винаги се чуваше ромолене от към раздатката - което ги наведе на мисълта "изронена е". Определено вие сега още на 5-10 км в час се чува и се усилва (може би честотата) със увеличаване на скоростта. За малко реших, че може да са лагери, но ясно се чува точно под колата, не е вляво или вдясно. Странното е, че съм почти сигурен че като изключих от скорост (с ръчни е) и пак се чуваше - докато се движа това.
За карането без кардан - само на предно, принципно как са другите V70? Имат пак раздатка, но е само за предните колела, или изобщо друг механизъм - без раздатка?
Може само втулката/муфата/ да е изронена и затова да чуваш ромоленето - това е често срещан проблем установява се след като се свали раздатката, иначе и самата раздатката се разглобява много лесно и се вижда дали и има нещо. Муфата само в Мото Пфое - около 300лева, раздатка втора ръка - за колкото я намериш!!!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#7
Хрущенето почва да се чува когато не се еднакви гумите. Също така когато минава на тест за спирачно усилие трябва двата валяка да се въртят в различни посоки или да се вдигнат колелетата кото остават на земята на ролки. Ако не са го направили при регистрацията може там да се е строшило нещо. От къде се колега.
VOLVO 244 GL D24 TIC(ЧЕРНИЯ ОБЛАК)
VOLVO V70 AWD B5244T3
Reply

#8
В софия съм, при регистрацията май тестваха само предното. Смяташ че е било задвижвано постоянно и задните са се строшили? По мои наблюдения едва когато достигнеш 50-60 включва и задното, но кой знае де. Имаш ли идея колко би трувал евентуален ремонт?
Reply

#9
Задното си е постоянно зацепено в някакъв малък процент (5-10%), а при нужда прехвърля повече.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#10
При мене беше изронена раздатката защото беше оставена без масло. Новата е от xc70 2001 ръчни скорости. До 2003 са еднакви. Но трябва да се провери дали не е от втулката. Задното предаване се исключва при скорост над 40км и се сключва при превъртане на предно колело. Нямаш халдекс а си с виско съединител. Също трябва 4те гуми да са еднакви. Звъни ми за повече инфо ако ти трябва тел 0899 201 219.
VOLVO 244 GL D24 TIC(ЧЕРНИЯ ОБЛАК)
VOLVO V70 AWD B5244T3
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)