The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S60 D3 163 к.с или D5 205 к.с 2010/2012...?

#1
Здравейте, съфорумци. Моля за съвет, спрял съм се на един от двата двигателя и не мога да взема решение кой е по-добър? Насочил съм се за към автоматик този път. Става въпрос за автомобили около 100 000 км. Улегнал съм за високи скорости, но повечето коне изкушават винаги, макар и високия данък Smile
Благодаря ви, поздрави!
Reply

#2
Ще помоля също да ми кажете нещо повече за автоматичните скоростни кутии които ползват въпросните екземпляри Smile
Досега съм имал само волва, 460 бензинка, s 40 1.9 D 2003 и s 40 2.0 D 2005, всички са били механични, нямам опит с автоматиците, притеснява ме да няма придърпване или тромаво сменяне на предавките...
Замислих се също и за вариант, Мазда 6 2.2 175 к.с 2013г., но там ми е тъмна индия и не ми се рискува, макар да имат невероятен дизайн Smile
Reply

#3
Аз съм на мнението на Мечо Пух - колкото повече - толкова повече. Бих предпочел винаги да имам по-голям резерв от мощност, а що се отнася до автомата - когато го тестваш гледай да е добре загрял - ако прави магарии, тогава се усещат.
Reply

#4
Съгласен съм за повечето коне, но ако ми попадне читав D3 не мисля да го подминавам. Все пак съм с 2.0 d 136 на почти 12 годинки, най-вероятно и двата ще ми се сторят доста пъргави. За автоматика ме притеснява това, че няма как да го пробвам, отказал съм се да купувам коли от БГ, твърдо съм решил новата придобивка да е от Германия и надявам се на реални км. Идеята е да си я харесам сам и да ползвам приятел с автовоз да ми я докара. Тук идва тънкия момент, че няма да мога да я тествам и ще се надявам всичко да е ок, засега гледам тези две обяви...
<!-- m --><a class="postlink" href="http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=234457851&scopeId=C&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&fuels=DIESEL&categories=Limousine&parkAssistents=REAR_VIEW_CAM&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&ambitCountry=DE&minFirstRegistrationDate=2010-01-01&maxFirstRegistrationDate=2013-12-31&minPowerAsArray=118&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=154&maxPowerAsArray=KW&makeModelVariant1.makeId=25100&makeModelVariant1.modelId=28&makeModelVariant2.makeId=25100&makeModelVariant2.modelId=30&pageNumber=1">http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=234908004&scopeId=C&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&fuels=DIESEL&categories=Limousine&parkAssistents=REAR_VIEW_CAM&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&ambitCountry=DE&minFirstRegistrationDate=2010-01-01&maxFirstRegistrationDate=2013-12-31&minPowerAsArray=118&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=154&maxPowerAsArray=KW&makeModelVariant1.makeId=25100&makeModelVariant1.modelId=28&makeModelVariant2.makeId=25100&makeModelVariant2.modelId=30&pageNumber=1">http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1</a><!-- m -->
Наскоро даже карах с 60 1.6 115 E Drive механична кутия на приятел която е купувана по същия начин от Германия на 190 000 км е, смея да твърдя по пъргавост не отстъпва на моята иначе поддържана бабушкера и е като нова, приятно съм изненадан. От друга страна не съм пробвал автомата на Волво, а съм решил да е точно такава
Определено ще са ми от полза мненията ви за двигателите и автоматика Smile
Reply

#5
Ами аз като тествах шейсетките (от 2011), не усетих достатъчно разлика, за да искам конкретно D5. Единствено ми се струва, че имаха малко по-дълга сила в предавките и малко повече шум като цяло. Но така или иначе мощност не липсва и в двата варианта. Иначе е същия двигател с намален обем. Имай предвид, че от 2012 D3 е съвсем друг двигател - четири вместо пет цилиндров.
Аз също я взех от Германия, но предпочетох да гледам само автомобили Volvo Select от представителства, така нещата са по-сигурни откъм техническа гледна точка и история.
Reply

#6
iasku Wrote:Ами аз като тествах шейсетките (от 2011), не усетих достатъчно разлика, за да искам конкретно D5. Единствено ми се струва, че имаха малко по-дълга сила в предавките и малко повече шум като цяло. Но така или иначе мощност не липсва и в двата варианта. Иначе е същия двигател с намален обем. Имай предвид, че от 2012 D3 е съвсем друг двигател - четири вместо пет цилиндров.
Аз също я взех от Германия, но предпочетох да гледам само автомобили Volvo Select от представителства, така нещата са по-сигурни откъм техническа гледна точка и история.

Благодарство, колега! Съгласен съм, че от представителство на Волво ще е по-сигурна покупката, не знаех, че D3 от 2012 е с 4 цилиндъра. А според мен двата двигателя не са толкова идентични, защото има разлика и в кубатурата, единият е 2.0, другият е 2.4 куб., но щом си ги пробвал значи действително няма съществена разлика Wink
Reply

#7
Какво става с тези означения на по-новите...баси.D3 варира от 136 до 150 к.с. с 6ст. автоматик, има също и D4 - 4 цилиндъра - 163 к.с.(6 ст. автоматик) и 181к.с. 8ст. автоматик, D5 2.0 225 к.с. 8ст. автоматик, D5 2.4 215 к.с. и 6ст. автоматик.
За всеки модел различни означения с различни параметри. Каша отвсякъде. :mrgreen:
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#8
Поради някаква причина не мога да ти отговоря на ЛС, та тук:
Здрасти, няма точно за представителство, но нещата, които ползвах при търсене от Vehicle history частта:
- пълна сервизна история задължително
- Approved Used Programme - в случая на волво е Volvo Select (Мото Пфое примерно също имат такава програма). Това означава, че колата е минала обстоен преглед и ти дават година гаранция (е, доколко е пълна не мога да кажа, най-вероятно на основни части, но показва, че колата е в добро състояние). Дори да не вземеш такъв автомобил (все пак цената при тях е по-висока), по този начин можеш да видиш кои са представителствата и да гледаш другите им обяви. В Германия, за разлика от тук има на области.

Иначе както с номерацията на моделите, така и означенията на двигателите, кашата при Волво е пълна.

Quote:When the S60 and V60 were launched, there were 3 diesel engines: the D2 1.6 litre 4-cylinder; D3 2.0 5-cylinder with 163bhp; and the D5 2.4 5-cylinder twin turbo. This range of motors was used in 2010 and 2011.
Then in 2012, Volvo introduced a detuned variant of the 2.0 5-cylinder diesel, with 136bhp. This variant took the D3 name, and the D4 name was given to the full 163bhp 2.0 5-cylinder engine. There was also a special D4 in all-wheel drive models, but we will ignore that for now!
Then of course in 2014, Volvo introduced the new VEA 4-cylinder diesel with 181bhp, and they called that the D4, and dropped the old 163bhp 5-cylinder diesel. But the D3 continued to be the 136bhp 5-cylinder diesel.
Липсата на второ турбо при D3 обяснява и това, което споменах за скоростите. Иначе даже няма голяма разлика във въртящият момент 400 Nm при D3 и 440 при D5. Реално, който двигател намериш читав. За мен по-трудно беше с цветовете, защото не харесвам черно и кожени седалки, а немците поради някаква причина харесват всичко да е като в шлема на Дарт Вейдър (цитирам мотор тренд май :lol: ).
Reply

#9
Благодаря отново, колега! От две години и аз съм столичанин, та като намеря автомобила имаш една бира от мен Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)