The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
За "ремонтите" в Мото Пфое София

#11
Ето ти и подробни обяснения за всяко едно:
1 Дефектна дороселова клапа. Проблемът се появи след пробег от по-малко 500 км. Оказа се, че е била отваряна и неправилно почистена.
Нямаше как да го установя с оглед.
2 Окачване дясно колело - Износена (тропаща) стабилизираща щанга предно дясно колело.
Не, не съм достъно технически грамотен за да я чуя от едно каране.
3 Окачване дясно колело - Силно деформиран (негоден и опасен) носач на предно дясно колело
Не съм лягал под колата, а и да бях нямаше да ми направи впечатление. Да не говорим, че когато установих тропащата биалетка (няколко дни по-късно) закарах колата в МП.
ЛИЧНО Дидо огледа цялата лява страна и каза "А, нищо й няма, може спокойно та си караш така"
4 Окачване дясно колело - Отсъстващ държач на кабел на ABS сензор - заменен със "свинска опашка"
Това се видя, чак като махнах джантата
5 Окачване дясно колело - Скъсан маншон (прашник) на преден десен амортисьор.
Това се установява само с внимателен оглед, с напипване или на подемник
6 Двигателел - "гори" по 1 литър масло на около 2000 км
Това е излишно да го коментирам кога се установява
7 Двигателел - Веднага след закупуването на територията на МП се наложи доливане на близо 1 л. масло
Също без коментар
8 Двигателел -Износен, за смяна горен (централен) тампон на двигателя.
Да, вижда се стига да знаеш къде да гледаш и какво да провериш.
9 Двигателел -Износен, за смяна тампон под агренаж
това се вижда само на подемник
10 Неработещ телефонен модул
Това го установих при огледа но мардата Владо от МП ми обеща, че ще ми "съдейства" да го оправим. Имал човек в Бояна който можел да се справи и тн.
11 Дефектна помпа на пръскалки на фарове
Установих, че пръскалките не работят. Мардата Владо от МО ми каза, че не никога не ги бил ползвал и не знаел от къде се пускат ( да знам какво си мислите, явно съм достъчно тъп да се вържа на тази глупост)
12 Ляв фар - изгорели и двете крушки на габаритите на преден ляв фар
Ако знаеш къде са габаритите се вижда. Когато не знаеш и четирите не светят не ти прави впечатление.
13 Десен фар - монтиран "втора употреба"
Да, не ми направи впечатление ...
14 Десен фар - спукано стъкло на фара, от което фарът постоянно се изпотява
На втория оглед валеше дъжд и фара се беше изпотил. Да, трябваше да го огледам внимателно ...
15 Десен фар - не добре монтирана букса на фара, в следствие на което кабелите на фара се откачат и започват да контактуват с пистовия ремък.
Който пък от своя страна протрива кабелния сноп."

И тук без коментар.
16 Счупен капак на "компютъра", който се намира зад десния фар.
Да може да се види, но пак трябва да знаеш къде да гледаш
17 "Празен климатик" - при "пълнене на климатичната инсталация" се оказа, че в нея има 50 гр. Фреон
През февруари трудно се установява празен климатик ...
18 Изключително силен шум и вибрации от вентилатора на климатика (купето)
На ниска степен не се чуваше, а не ми е хрумвало да усилвам вентилатора до край ...
19 Предна броня - Толкова зле пребоядисана, че големи парчета от боята започнаха да падат още през първите месеци
Тогава още беше без "белези" Да направи ми впечатление, че за разлика от задната броня е по грапава, но реших, че това е така "фабрично" Понеже бронята е предна хвърчат камъчета и това е някакво специално покритие.
20 Предна броня - Липсващ ляв обтегач
установих, чак когато свалих бронята
21 Предна броня - счупена лява долна щипка
установих, чак когато свалих бронята
22 Предна броня - счупен десен обтегач
установих, чак когато свалих бронята
23 Предна броня - счупена дясна долна щипка
установих, чак когато свалих бронята
24 Предна броня - счупен десен преден водач (липсващ)
установих, чак когато свалих бронята
25 Предна броня - счупен регулатор на височината (обтегач) десен фар за мъгла
установих, чак когато свалих бронята
26 Предна броня - отсъства левия болт закрепващ пластмасовата към металната част
установих, чак когато свалих бронята
27 Предна броня - Разбира резба на левия отвор на металната част. Така, че не може да се постави нов болт.
установих, чак когато свалих бронята
28 Предна броня - Пробити отвори в металната част на бронята (отдясно) с неизвестно за мен предназначение, но най вероятно е с свързано с
отстраняване на щети след катастрофа"

установих, чак когато свалих бронята
29 Предна броня - пробит отвор и завит нов болт в металната част с неизвестно за мен предназначение
установих, чак когато свалих бронята
30 Предна броня - отсъстващ пластмасов нит долу в ляво
установих, чак когато свалих бронята
31 Предна броня - отсъстващ пластмасов нит долу в дясно
установих, чак когато свалих бронята
32 Задна броня - счупена лява щипка заменена със СТЪРЧАЩА и корозирала видия за ГИПСКАРТОН
Видях го но не го свързах с това, че има счупени щипки
33 Задна броня - счупена дясна щипка заменена със СТЪРЧАЩА и корозирала видия за ГИПСКАРТОН
Видях го но не го свързах с това, че има счупени щипки
34 Задна броня - отсъстващ нит долу в ляво заменен със стърчаща корозирала видия за метал
Само при оглед отдолу
35 Неработеща ел. система на теглича
След закачане на ремарке
36 Счупен механизъм на на капачката на резервоара
Видях при първия оглед, че капачката не "пружинира", като на другата ми кола, но нямах идея, че има нещо счупено
37 Десен пластмасов праг - вместо с оригинални крепежни елементи - закрепен с различни винтове и рапидки
Да, можело е да се наведа, но не съм го направил
38 Дясна задна вежда - супена щипка, поради което "стърчи" извън профила" на автомобила.
Тогава я бяха натиснали и не стърчеше. като я покар малко обаче изскочи.
39 Скъсан метален термощит на изпускателната система
Имаше леко подрънкване, но само при определени обороти и не винаги. Установи се на подемник
40 Изпускателната система- Напълно изгорели гарнитури на 1-ви и 5-тои цилиндър заради недобре завити гайки
Още като я показах на един приятел ми го каза. Вика ми - Не го ли чуваш"? - Ами не не го чувам. Още няколко човека ми обърнаха внимание, но аз все така не го чувах ....
41 Счупен плафон на осветлението на предно ляво огледало
Това само с клякане отдолу се видажда и то ако човек знае, че под огледалата има лампи.
42 Пукнатина на корпуса на предно ляво огледало
Пропуск
43 Неотстранени щети от градушка по предния капак и покрива на автомобила.
Във мрачен февруарски ден и при дъжд, не се забелязва, особено ако не гледаш под правилния ъгъл.
44 Изгоряла крушка на имобилайзера, която компютърът на колата отчита като "грешка"
Без Вида не става. освен ако не знаеш, че трябва да свети.
45 Изгорели крушки на централната конзола (климатроника - 4 броя)
Ако не знаеш къде какво трябва да свети ...
46 Задни амортисьори на долната граница на параметрите си - за смяна
без тест не става
47 Изгорен мокет на пода от фасове, около шофьорското и пасажерското място
Не съм се сетил да вдигам стелките
48 Липсваща сервизна книжка
Питах. мардата владо, каза, че нему я били дали. Нямаше нито в МП, нито в предишния собствени ...
49 Силно корозирали болтове по вратите
Е, не обърнах внимание
50 Силно корозирала ходова част
Дидо смотолеви нещо от типа, абе малко е ръждясала, ама то си е в реда на нещата ...
51 Липсват 5 от 6-те гумени тапи на дъното на автомобила
Само с лягане или подемник
52 Кора под двигателя - счупено едно ухо и вързана със свинска опашка
Само с лягане или подемник
53 Двигател - Скъсан маркуч на картерните газове
За съжаление беше скъсан точно под пластмасовия капак и при положение, че не пуши и не хвърля малсо, нямаше как да се види.
Видя се чак сега на студеното, защото от студа парите са по-видими
54 Теч на казанчето за чистачките - Фалшива смяна на 90 000 км.
Това също нямаше как да се установи без да се напълни до горе
55 Двигател - при ремонт на турбината в МП не е сменено уплътнението на ниското налягане на маслото. Вследствие на което се появи значителен теч.
Това също се установи чак когато изби
56 Обърнати наопаки (стърчащи надолу) болтове на носачите
Да видях го. Стори ми се странно нещо да стърчи под колата, но реших, че така си е "фабрично"
57 Липсващи 13 страници от сервизната история свързани основно с ремонти след леки инциденти.
За това вече писах
58 Дефектно моторче ляв фар.
Да чух, че нещо си бръмчи. Но от опит знам, че в новите коли има една камара моторчета, които нещо започват да си регулират като дадеш на контакт и изобщо не обърнах внимание.
Едва онзи ден, когато минавах на ТП, човека ми обърна внимание, че фара ми е много ниско. Опита се да го регулира, но освен, че бучеше, моторчетоявно блокираше и ръчното регулиране.
----
Те така. Не са 30 и да, виждат се просто око, стига да имаш нужната квалификация, за да оцениш какво точно представлява това , което виждаш.
Като добавим към това, че и вниманието ти умишлено или не е било "приспано" .. резултатът е налице.
Reply

#12
Докато има балъци, ще има и тарикати колега!
При мен беше още по-зле, че взех здрава кола и "майстори" ми я разболяха ... майната му - ламарини са. Важното е ние да сме живи и здрави! Smile
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#13
bell Wrote:Докато има балъци, ще има и тарикати колега!
При мен беше още по-зле, че взех здрава кола и "майстори" ми я разболяха ... майната му - ламарини са. Важното е ние да сме живи и здрави! Smile

Напълно съм съгласен с теб!
Мен ме яд за друго.
Още като я купувах им казах няколко неща.
1. Купувам тази кола, за да возя в нея цялото си семейство и най-вече 3-те си деца. Не ме интересува външен вид и аксесоари, трябва ми сигурна кола, която да не ме оставя на пътя.
Трябва ми здрав двигател и здраво (сигурно) окачване, с другото мога да направя компромис.
2. Нищо не разбирам от коли,но пък съм зъл и много отмъстителен. Ако ме измамите ще проклинате деня, в който сте ме срещнали.

Е, измамиха ме. Нито двигателя беше здрав, нито окачването. Нещо повече, беше застрашен живота на децата ми.
Човека, който ме измами - мардата Владо от МП, и този който волно или неволно му беше съучастник, вече проклинат деня, в който са ме срещнали, а още не съм подкарал както трябва.
Може да са ме прецакали, но и те ще бъдат прецакани по-болезнено.
Reply

#14
Браво, че не си се свил и отказал да се разправяш с такива като тия. Бой до край! Да знаят и другите хора, че даже и официалните дилъри не са надеждни и да не се доверяват на 100%
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30
Reply

#15
Публикувам и двата варианта на сервизната история. И без това бях обещал да го направя.
Който знае какво да гледа, ще види доста любопитни моменти, а и ще може да си направи изводи, дали е нормално кола на 120 000 км, която е обслужвана на 10 000 км., в оторизиран сервиз, да има такова количество забележки.


.pdf   Сервизна история XC70 _истинска.pdf (Size: 7.17 MB / Downloads: 46)
--------------------------------


.pdf   Сервизна история XC70_частична.pdf (Size: 693.76 KB / Downloads: 39)
Reply

#16
Колега имаш ли представа колко време е стояла в МП?
ex XC90
Reply

#17
Неоспорим и неприятен факт е, че напоследък си гледат работата доста немърливо...
Аз лично бях от хората, които ги защитаваха като сервиз преди да усетя някой неща по възможно най неприятния начин. Sad

След последното ми ходене там(завершило със скандал), съм на мнение, че само Роби работи както трябва...
Reply

#18
Tisho Wrote:Неоспорим и неприятен факт е, че напоследък си гледат работата доста немърливо...
Аз лично бях от хората, които ги защитаваха като сервиз преди да усетя някой неща по възможно най неприятния начин. Sad

След последното ми ходене там(завершило със скандал), съм на мнение, че само Роби работи както трябва...
Дали няма начин да се изпрати една нота от името на клуба до центалата в Швеция или Китай?Въобще имате ли идея дали някой им прави одит тук,в България?От немското МП знам,че идват,ама от VOLVO,JAGUAR,ROVER...???
Reply

#19
Ето бре хора - от името на ВКБ може да се драсне някой ред, стига да има мнозинство по темата... Wink

   
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#20
bell Wrote:Ето бре хора - от името на ВКБ може да се драсне някой ред, стига да има мнозинство по темата... Wink

[ATTACHMENT NOT FOUND]
Ами УС ако реши.... :roll:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)