The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
мнение за закупуване на XC60

#1
Здравейте, предстои ми закупуване на "нов" автомобил. Спрял съм се на XC60 и конкретно 2 обяви.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cars.bg/c1893936">http://www.cars.bg/c1893936</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://motopfohe-varna.cars.bg/c1790068">http://motopfohe-varna.cars.bg/c1790068</a><!-- m -->
по принцип карам и съм почитатекл на дизела(първата обява) но допускам като опция и втората като съм поставил за задача на познат да провели дали може да се постави газ и колко е удано за този автомобил.
Какво мислите за двете коли? и другото което искам да попитам дали е добре да ги закарам(замо първата де) във мото пфое или може и при мой познат майстор на който имам доверие. След разговор с него каза, че не може да влезне във всички модули на колата тъй като явно няма софтуер но каза, че със сигурност може да провери двигателя и скоростите(което смятам е доста важно).
Мнения и препоръки от ваша страна...
Благодаря предварително на всички.
Reply

#2
За първата мога да кажа, че това BRICO не фигурира в списъка с официалните представители и сервизи на Волво, от което бих се замислил доколко му е читава сервизната история.
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#3
YoYo Wrote:За първата мога да кажа, че това BRICO не фигурира в списъка с официалните представители и сервизи на Волво, от което бих се замислил доколко му е читава сервизната история.
Предполагам, че е така. Знам, че вече си правят сервизни книжки и прегледи каквито си искат. Най-вероятно са спестили още едни 100 хил. км. но. Дано колата поне е стопанисвана добре и е здрава. Някакви други мнения? За бензин-а или дизела сте? За дизеловия двигател четох, че е сполучлив, а този бензинов на втората обява какво мислите? Един познат каза, че бил на рено най-вероятно но..... кой го знае Smile
Reply

#4
vandeto Wrote:Един познат каза, че бил на рено най-вероятно но..... кой го знае Smile
По-добре не слушай подобни познати - D5 е двигател на Волво и няма нищо общо с Рено !
Reply

#5
Cavalera Wrote:
vandeto Wrote:Един познат каза, че бил на рено най-вероятно но..... кой го знае Smile
По-добре не слушай подобни познати - D5 е двигател на Волво и няма нищо общо с Рено !
Той имаше в предвид бензиновия, Т6
Reply

#6
На Форд е първоначалната разработка, това което виждаме е доработен от Волво турбо-мотор. Много ще ми е любопитно състоянието на този двигател при тези километри. Е поне са честни с пробега...

С такъв двигател очаквай разход междуградско 10л/100км минимум, при нормално каране.
Who Dares Wins
Volvo XC60 T6 P*
Reply

#7
vandeto Wrote:
Cavalera Wrote:
vandeto Wrote:Един познат каза, че бил на рено най-вероятно но..... кой го знае Smile
По-добре не слушай подобни познати - D5 е двигател на Волво и няма нищо общо с Рено !
Той имаше в предвид бензиновия, Т6

И за него не е познал.
Reply

#8
разводни се темата нещо. всъщност дори и от лада да е този двигател ако е добър какво значение има. исках просто да попитам за мение за двете коли, макар и различни (бензин/дизел). за съвет, препоръки. оказа се че газ може да се сложи на бензиновата, даже в мобиле.де продават. като ниво на оборудване май са еднакви, мразя газ в багажника но май тази ще ме вози по-евтино, нещо което не държа де. просто опцията, че е от мотопфое ме кара да и вярвам повече.
Reply

#9
Добре си се ориентирал.
И аз взех моята от МП, сложих и газ и вече 50К не съм имал някакви сериозни проблеми(особено с газта).
ex XC90
Reply

#10
Аз съм с дизел D5, леко тунингован, 2009, пак с история от МП, сега съм над 190 000 и да чукна някъде Smile, но върви много добре, всеки път се качвам и я карам с усмивка и желание, колата дава всичко от себе си, жената пак ме обича Wink...
... е под 10, да не кажа 11 на 100 май не мога да я сваля ....
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)