The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Още въпроси за ХС90

#11
ЪЪЪЪ тоя момент съм го изпуснал... моята се отключва ама имаше акумулатор ... без никакво захранване не съм пробвал как ще е...
Остава варината на Дидо - с паве Tongue
Друга простотия която ми идва на ум е - в по краен случай ако се свали кората на мотора и може да се стигне до алтернатора... да се подаде '+' през него и минус по мотора или друго удобно място ...
Reply

#12
traffic Wrote:Аз нямам 3ти ред седалки и няма вариант да отворя петата врата нито отвън нито отвътре без ток. Ключалка имам само на шофьорската врата и си работи с кой да е ключ. Иначе варианта на Тишо с подаване на ток през терминалите в двигателния отсек ми се струва най - удачен.
Абе то стартера май е на по-удобно място,ама търся някакъв вариант без търкаляне под колата! :roll: Дано не се налага де! :mrgreen:
Reply

#13
pliva Wrote:
traffic Wrote:Аз нямам 3ти ред седалки и няма вариант да отворя петата врата нито отвън нито отвътре без ток. Ключалка имам само на шофьорската врата и си работи с кой да е ключ. Иначе варианта на Тишо с подаване на ток през терминалите в двигателния отсек ми се струва най - удачен.
Абе то стартера май е на по-удобно място,ама търся някакъв вариант без търкаляне под колата! :roll: Дано не се налага де! :mrgreen:

Стартера... :mrgreen:

Като имаш ключ за колата ток да отвориш предния капак не ти трябва. Има една капачка до кутията с предпазителите в при мотора с надпис + на нея. Под нея е свързан кабела идващ от акумолатора в багажника. Плюса свързваш там.
Минуса има едни болтове(пак до кутията с предпазителите при мотора) с кабели свързани към тях. Там минуса.
След което с дистанционното бутон "Unlock" и влизаш от където си искаш. След като отключиш може да разкачиш акумолатора от отпред и да си го монтираш отзад.
Ето картинка:
   


А сценария с прежакано заключване на багажника не искам да си го представям... Confusedhock: :roll:


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#14
Нещо не те разбирам!!!Как ще отвориш капака,като не можеш да отвориш вратата?!?
Reply

#15
pliva Wrote:Нещо не те разбирам!!!Как ще отвориш капака,като не можеш да отвориш вратата?!?

С ключа отваряш шофьорската врата(там бравата щастие има патрон за ключ) след което с дръжката отвътре - капака. Smile
Предполага се, че като е твоя колата имаш ключове и не всичките са заключени в колата. Tongue
Reply

#16
Tisho Wrote:
pliva Wrote:Нещо не те разбирам!!!Как ще отвориш капака,като не можеш да отвориш вратата?!?

С ключа отваряш шофьорската врата(там бравата щастие има патрон за ключ) след което с дръжката отвътре - капака. Smile
Предполага се, че като е твоя колата имаш ключове и не всичките са заключени в колата. Tongue
Тишо,без акумулатор и задействан Dead-lock НЯМА КАК да отключиш вратата нито отвътре,нито отвън!И на ХС-то ми е така,и на 40-ката!То ако можеше да се отключи с ключа,дискусията е излишна!
Reply

#17
pliva Wrote:
Tisho Wrote:
pliva Wrote:Нещо не те разбирам!!!Как ще отвориш капака,като не можеш да отвориш вратата?!?

С ключа отваряш шофьорската врата(там бравата щастие има патрон за ключ) след което с дръжката отвътре - капака. Smile
Предполага се, че като е твоя колата имаш ключове и не всичките са заключени в колата. Tongue
Тишо,без акумулатор и задействан Dead-lock НЯМА КАК да отключиш вратата нито отвътре,нито отвън!И на ХС-то ми е така,и на 40-ката!То ако можеше да се отключи с ключа,дискусията е излишна!


Пламене, за да задействаш умрялото заключване ти трябва акумолатор. без него - никакъв dead-lock не можеш да активираш. След като акумолатора ти е отвън колата а багажника заключен преди това единствения начин за отваряне е това което писах по-горе.
Има и други подробности, ама няма да ги пиша тук за да не образоваме излишно среднощните имбецили...
Reply

#18
А ако си оставил колата заключена и акумулатора падне изведнъж?Това имаме предвид.Ако съм планирал да сваля акумулатора,може да си оставя и предния капак полуотворен.То ясно,че ако има ток,проблема е никакъв.Говорим за непредвидено заключване от ,,умрял"акумулатор!
Reply

#19
pliva Wrote:А ако си оставил колата заключена и акумулатора падне изведнъж?Това имаме предвид.Ако съм планирал да сваля акумулатора,може да си оставя и предния капак полуотворен.То ясно,че ако има ток,проблема е никакъв.Говорим за непредвидено заключване от ,,умрял"акумулатор!

Частично отговарям Wink https://www.youtube.com/watch?v=rGL_pDcUMwo
Reply

#20
И понеже в България сме царе на тези магарии, както се вижда и клипа кой го е правил, то остава въпроса как да се предпазиш от подобни посегателства. Знам, че Додо 155, си е прихванал и решетката, че и фаровете, така че да не могат да се свалят толкова лесно.Той да му мисли ако му умре акумУлатора. Както се казва, няма пълно щастие :mrgreen:
П.п. Имам подходящи павета, пращам по Еконт с доставка следващият работен ден. :lol:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)