The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
разход на масло

#11
5W40 ще покрие.
Ако има нещо за смяна, аз правя всичко възможно да сменям...
Така че, съвета ми се подразбира! Wink
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#12
5/50 е за писта, ако не си падаш състезател и не сменяш масло след всяка гонка, ползвай това което препоръчва Волво.
5/40 или 10/40, поне според мен, другото е даване на излишни финансови средства.
Reply

#13
Spurs Wrote:5W40 ще покрие.
Ако има нещо за смяна, аз правя всичко възможно да сменям...
Така че, съвета ми се подразбира! Wink

Колега с тези еднодневки които карате, е задължително да сте притеснени (шегувам се) Wink , ние караме последните истински автомобили, имам предвид като години на производство, шведите така са конструирали автомобила, и в частност двигателя, че всякакви експерименти с течностите за експлоатация излиза солено.
Не се обиждай, виждам, че имаш и истинсско ВОЛВО.
Нека и другите които четат, да не се засягат, но мнението ми за новите автомобили независимо от марката, е че са еднодневки.
Reply

#14
Колега, считам, че ХС90-ката (2007) си е истинско Волво откъдето и да го погледнеш... Wink
Най-големите "ремонти" на които е подлагано са смана на радиаторчето на масления охладител (ако правилно съм го разбрал) и смяна да радиатора на климатика. Нищо друго за 4 г. експлоатация при мен и 163 хил. реални километра.
Другото е нормалното за всеки автомобил - тампони, накладки, масла, филтри... не помня биалетки имаше ли... Досега не съм влизал във филм. Маслото на автоматика е сменяно 2 пъти, сега предстои трети.
Пожелавам на всеки такава експлоатация! Smile
И плюя през рамо, против уроки... :lol:
А истинското Волво... истинско е!!! Няма такава кола!
Big Grin
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#15
ивоат850 Wrote:Здравейте колеги, интересното което ми се случи е, че изведнъж откакто застудя се увеличи много разхода на масло и се омасли хубаво ауспуха. колата е волво 850 2,5 бензин 20 клапана без турбо 170 коня 1995 на 241000 реални км, ако някой има идей Big Grin съм целия в слух !
За твоят мотор 10/40 само без да се замисляш . На моето турбо слагам 10/60 понеже маслото бързо кипва.
Reply

#16
Аз от 7-8 години карам с 5/40, преди това 10/40 започна да го харчи, след като монтирах АГУ и затова минах на 5/40, противно на всякаква логика!!! За 10хил.км. харчи около 1л. или малко повече зависи от доста неща, но не смятам да сменям гумички за такъв разход!!!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#17
аз имам същия свигател само дето е 10-клапанов и при запалване изпишваше синьо, но се оказа, че компресията му е повече за задоволителна особено за газаджийка(12 и над 12атм.), такаче може и да са гумички
Reply

#18
смених гумичките и сега ще следа какво ще стане..ще пиша за резулатата Smile
Reply

#19
В сервиз ли го направи, или с приятел?
А компресия мери ли?
Пусни малко инфо.
Reply

#20
сам ги смених заедно със семерингите на двата вала и о пръстените на свещите..бяха оригиналните гумички и имаха 1 мм луфт около стеблото на клапаните..самите клапани нямаха луфт във водачите смених ги на място без да свалям главата. новите гумички, семеринги и о пръстени взех на виктор рейнц..и херметик на кортеко за запечатване на капака ..хидравличните повдигачи ги изпразних педи обратния монтаж. играчка и хамалогия е ,но поне знам какво съм си направил. оригиналните семеринги оставят малко каналче в метала на вала за това новите ги изместих малко да уплътняват на здраво до въпросното каналче ..място има в леглото на семеринга ..другото особенно е, че слагах новите гумички с малко капутче на стеблото за да не се надерат докато минават през каналите за кунщенцата на стеблото..а херметика е сладък на вкус..явно има захар за да се спече от топлината след това и на въздух не изсъхва.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
4 Guest(s)