The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смяна на скоростна кутия

#1
Здравейте, имам една питанка, ако нямате против, учените да се изкажат.
Какво ще се случи с разхода ако монтирам ръчна скоростна кутия с главно предавателно число 4.45, вместо моята която е с предавателно число 4.00.
Оборотите знам че ще се вдигнат, но знам, че и на двигателя ще му олекне и ще намали бензиновите времена.
Ще се радвам на всякакви мнения, от знаещи и не толкова. Wink
Благодаря.
Reply

#2
4.00 (късият дифф на M56)- по-добре за градско понеже е по-къса.
4.45 (дългият дифф на м56)- Обратното.
Reply

#3
Дългия би трябвало да е 4.00
Но все пак, разхода дали ще мръдне, едно малко уточнение, тази с 4.45 е от 2.0 20V 143к.с а моята е от подписа.
Reply

#4
Да , колега прав си ! Объркал съм местата . 4.45 е късият ! Нормално е разхода да мръдне , с дългата кутия падат оборотите на мотора . При теб това е от значение понеже си с атмосферен мотор.
Reply

#5
Вярно е, че ще ми се вдигнат оборотите но пък ще падне натоварването на двигателя, и точно в това е въпроса кое ще даде превес?
Reply

#6
Ще даде , понеже двигателя ти се разгръща след 3000 оборота. B5254S2 220 N·m @3300rpm.
Reply

#7
Благодаря, но все пак няма ли някой с по задълбочени познания по скоростни кутии и предавателни числа, или да е правил тази гимнастика.
Успех на всички.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)