This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на Volvo XC60
Здравейте колеги,

Решил съм да сменявам стария вол (Volvo S60 2,4 D5 163 к.с. от 2004-та), тъй като ми изпадна изгодна оферта:

XC60, 2011, D5244T16, TF-80SC AWD, L.H.D

Колата е на 94 000 км (реални), като е обслужвана само в Мотофое. Не е внос, купена е от България. Карала я е жена и за това няма почти здрав детайл, но има каско и щетите ще бъдат описани по него.

2,4 D3 163 к.с., знам че не е много за това купе. По VIN ми излезнаха по-горните спецификации.

Интересува ме обща информация, "детски" болежки за този мотор и всякаква полезна информация. Цената е 20 000 лв. в състоянието което я виждам(като цяло, само външни забележки).

Благодаря на всички отзовали се!
[Изображение: ab285303.gif]
Цитирай
Thanks given by:
Двигателя е 2.0 D3, a не 2.4. Моя грешка, извинявам се.
Цитирай
Thanks given by:
Здравей колега,

тъй като съм собственик на ХС60 от само два месеца и все още опознавам колата, не мога да съм ти от полза с полезна информация, но пък от позицията на човек, търсил марката и конкретния модел повече от половин година (в страната и извън нея), мога да ти заявя категорично, че цената от 20 000 лева за автомобил с подадените от теб характеристики (година, километри, 4х4), не е изгодна, а по-скоро граничи с дарение. В тази връзка аз лично бих бил силно притеснен дали забележките по автомобила са единствено външни(козметични).
Цитирай
Thanks given by:
Здравей колега,

Благодаря много за позитивния отговор. Като цяло, колата е от приятел, за това и цената й е такава. Показаха ми я така, както си я карат в ежедневието - мръсна и кална, с космите от кучета, но салона е здрав. Smile Има нужда от основно почистване, пране и т.н., но предполагам, че за около 120-150 лв. ще я направят като нова.

Външните забележки все пак не са за пренебрегване - почти няма здрав детайл, ще трябва да оправям ламарините по каско и т.н.

Забелязах, че навигацията вътре не работи. Ще трябва или да я сменя или да търся някой да я оправи. Ще трябва да й сменя и маслото на двигателя, че идва интервала. На АСК е сменено на 60к км, сега е на 94к км. Предполагам, че ще имам глътка въздух докато го сменя и него. Това е на първо време.

Днес колата отива в Мотофое за преглед и ще пиша ако е излезнало нещо.

Поздрави!
Цитирай
Thanks given by:
Друго, което ме интересува по тази кола:

1. Какъв реален разход дава градско/извънградско ? Знам, че това си е малко индивидуално, но аз не съм състезател и в момента 2,4 D5 ръчка, зимата ми дава 7,5/100 смесено, сега - 6,0/100. А извънградско около 5,0/100 км; В града повече от 8,2/100 км никога не е качвала, но се притеснявам, че тази от 10-ка няма да е надолу ....

2. Гумите видях, че са джипови 17-ки. Предполагам, че не държат никак малка цена?

3. Предполагам, че за евро 5 със сигурност има оная щуротия DPF. Има ли нужда от addblue ? Или нещо по специфично за поддръжката на тази "еко" система ?

4. Видях, че има система City Safety, до колко може да ми е полезна ? Някой ползва/ползвал ли я е ?

5. Има една напречна греда в коша на мотора (долу ниското, под водния радиатор), на всички коли горе-долу от тази година, които съм гледал има ръжда и то доста обилно. Притеснява ме качествено ли е изпълнението на модела като цяло. В момента моето Волво S60 от 2004-та има единствено ръждясала тръба на ауспуха ...другото всичкото е сиво-бяло.

6. Не на последно място - обслужването. Тук за моето Волво - ангренаж, ремъци и ролки, с качествени премиум марки за филтри и масла ми стъпва около 700 лв. с труда. Какво мога да очаквам от поддръжката на тази ? Знам, че двигателя не е много по-различен, но все пак ....

Благодаря на всички !

Поздрави!
Цитирай
Thanks given by:
малко инфо при ХС 60, 2010, AWD, 2,4 D5 автомат:
1. Извънградско под 11/100 не пада, при скорост на магистрала 140-150 км/ч, относно градско нямам наблюдения понеже я ползва жена ми.
2. гуми 235/60/18 - Nokian line suv - DOT 2017 - 950 лева с монтаж.
4. City Safety - до 30 км/ч, все още не съм я ползвал Smile)))))))))))))))))) имам предвид, че е активна, но шофирам с идеята да не се блъсна в колата пред мен.
6. ангренаж, ремъци, ролки, масла, филтри, плюс втора употреба компресор за климатика (100 лв.) - 900 лева, с уговорката, че това всичко се случи в сервиз във Велико Търново, цените в София или пък в Мото Пфое не са ми известни, като в близко време ми предстои да се сблъскам с тях по отношение на масла за кутия и халдекс.
Тъй като моята е без навигация и в началото имах намерение да сложа нещо и то най-вече за да не гледам грозния пластмасов панел, при зададен въпрос тук, доста от колегите ми препоръчаха Радо от Мото Пфое Люлин, при условие, че ще я преглеждаш в МП (в случай, че си от София), можеш да потърсиш този човек за преглед на навигацията.
Цитирай
Thanks given by:
Не карам XC, но имам същия двигател, значително по-малко въздушно съпротивление и мако по-ниско тегло, затова за разход си мълча:

2. Около 1000 трябва да те оправят...
3. Има, основно трябва да се изкарва редовно извън града редовно, но и да си взимаш подобен автомобил само за градско няма смис.
4. Имай предвид, че при тези системи също има нива на оборудване. Едни прихващат автомобили (city safety), други и хора (with pedestrian protection). Казвам го, за да не разчиташ на нея. Сигурно е полезна, но се радвам, че до сега не се налагало да се включва да ми помага.
6. В МП само без ремъци, само маслата и филтрите са с работата са ~700. След като е със сервизна история, би трябвало да имаш време до ремъци :roll:
Цитирай
Thanks given by:
Много благодаря, колеги!

От София съм, да. Прегледа ще се прави в МП-Люлин. Ако се стигне до там, да я взема - ще търся Радо.
Моя грешка, че не съм специфицирал за консумативите, но колегата ме е разбрал - всичко друго, без Мотофое. Там само в краен случай, както е сега с предната стабилизираща щанга на текущото волво.

Но много ме озадачи разхода, който ми каза колегата popi73 . По-скоро ме уплаши. Аз текущата не я качвам над 6,5/100 км в летния период смесено, да не говорим извънградско. Това сериозно ме притесни и ще трябва сериозно да си помисля дали съм за тази кола. Идеята ми за нея е да я карам основно извънградско, но докато купим малка въшка за жената, ще се кара всекидневно в града.

Благодаря и поздрави!
Цитирай
Thanks given by:
Нямах за цел да предизвикам уплах Smile)), съжалявам !!! Може би не съм най-меродавния пример за това колко харчи този тип автомобил поради факта, че карам малко нервно Smile)), нека и други колеги с ХС60 да споделят техния разход. В личен план не бях изненадан от разхода, все пак колата е тежка и е 4х4, не пренебрегвам и обстоятелството, че е автомат (въпреки, че при сходни скорости дизелов Мерцедес Е280 - 190 к.с., също автомат ми поддържаше 7,5/100).
Мисля, че във форума имаше отделна тема за разхода на автомобилите ни, ако имаш време потърси, може да има отзиви за ХС60.
Цитирай
Thanks given by:
Благодаря popi73 !

Даже напротив - радвам се да чувам истински мнения, независимо какви са те. Всичко това ми помага в избора и ме насочва по-добре!

Ще се поровя и в другите теми, благодаря!

Поздрави!
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)