The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на Volvo XC60

#11
Не мога да помогна с лични впечатления, но съдейки от разхода, който постигаш с S60ката явно караш доста спокойно. Предполагам разликата ще е в рамките на 1-2-3 литра.
XC60то е също само на предно също, 2.0 при спокойно каране би трябвало да е една идея по-икономичен, разликата в теглото не е толкова голяма и основно автомата ще увеличи малко разхода.
S60 D5 Momentum, 163hp MT, 2005
Reply

#12
Благодаря колега!
[Image: ab285303.gif]
Reply

#13
Здравей колега,

любопитно ми е какво се оказа състоянието на колата и дали има повод за поздравления Smile ?
Reply

#14
Здравей колега,

Оказа се, че все още не са я вкарали в Мотофое.

Задължително ще пиша след прегледа. Според мен ще излязат още неща. За 94к км реални ... знам ли. Само рейката да не тече, другото ще го преживея.
Аз като, че ли съм се пренавил вече, щом почнах да си търся спонсориране Smile

Поздрави!
[Image: ab285303.gif]
Reply

#15
Здравейте, колеги,

И аз съм се насочил към въпросния модел и в момента се ориентирам на пазара, за да започна да го следя. Колата се ползва както за градско каране (не всекидневно), така и за извънградски обиколки. Идеята ми е да можем с жена ми и бебето, като помъкнем целия багаж (колички, столчета, дрехи, играчки... знаете как е...) да се събираме в багажника и зимата да не се притеснявам дали ще мога да стигна до Смолян в снега.

За съжаление, има само 1 кола в София, която ми се струва чутава. Може ли да споделите мнение за тази обява:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to...ink=550exk

1. Как ви се струва колата?
2. От снимките може ли да се разбере дали е блъскана? Има ли сменени елементи? Да не би да е тип "франкенщайн"?
3. Как ви се струва нивото на оборъдване за тази цена?

Благодаря за отделеното време и внимание.
Reply

#16
vedball Wrote:Здравейте, колеги,

И аз съм се насочил към въпросния модел и в момента се ориентирам на пазара, за да започна да го следя. Колата се ползва както за градско каране (не всекидневно), така и за извънградски обиколки. Идеята ми е да можем с жена ми и бебето, като помъкнем целия багаж (колички, столчета, дрехи, играчки... знаете как е...) да се събираме в багажника и зимата да не се притеснявам дали ще мога да стигна до Смолян в снега.

Ако наистина ти трябва голям багажник, ХС90 е по-добрият бебевоз и има огромен багажник. Въпреки че успявахме и него да го напълним, че и кутията на покрива (520 литра). Точно с тези неща: двама човека и малко дете, столче за хранене, кошара, сгъваемо легло, играчки, дрехи, абе половината къща.

Абсурд да побера всичко това в ХС60. Колкото повече, толкова повече.

Багажникът на ХС60 е относително малък.
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#17
Колегата е прав за големината на ХС60.
Едно В70 е по-голямо. Има ги и 4х4, т.е. ще те закара до Сандански.
Поздрави
666 - The number of the Beast.
[Image: ab279758.gif]
Reply

#18
Carburettor Wrote:
vedball Wrote:Здравейте, колеги,

И аз съм се насочил към въпросния модел и в момента се ориентирам на пазара, за да започна да го следя. Колата се ползва както за градско каране (не всекидневно), така и за извънградски обиколки. Идеята ми е да можем с жена ми и бебето, като помъкнем целия багаж (колички, столчета, дрехи, играчки... знаете как е...) да се събираме в багажника и зимата да не се притеснявам дали ще мога да стигна до Смолян в снега.

Ако наистина ти трябва голям багажник, ХС90 е по-добрият бебевоз и има огромен багажник.

Аааа, на XC70/v70 е по-голям Wink
Reply

#19
(08-03-2017, 10:02 AM)popi73 Wrote: Нямах за цел да предизвикам уплах Smile)), съжалявам !!! Може би не съм най-меродавния пример за това колко харчи този тип автомобил поради факта, че карам малко нервно Smile)), нека и други колеги с ХС60 да споделят техния разход. В личен план не бях изненадан от разхода, все пак колата е тежка и е 4х4, не пренебрегвам и обстоятелството, че е автомат (въпреки, че при сходни скорости дизелов Мерцедес Е280 - 190 к.с., също автомат ми поддържаше 7,5/100).
Мисля, че във форума имаше отделна тема за разхода на автомобилите ни, ако имаш време потърси, може да има отзиви за ХС60.

Моята кола е Volvo XC60 2.4 D / D3 / D4 AWD 163 коня – дизел   2013 година  . Среден разход извънградско - 9.1/100  при скорост 130 км на магистралата. Градския ми разход е около 10.5 л .   Отличен  семеен автомобил.
Reply

#20
Здравейте, колеги,

започнах да заглеждам XC60 - има няколко бройки на сайта на МотоПфое, както и на сайта на АутоБавария(които уж са минали прегледи през МотоПфое). дизели, автоматици.
Колите са на по 3 до 5 години, като километри варират доста - има такива с по 30 000, както и една с навъртяни 180 000.
Какво може да се очаква като по-сериозни проблеми от подобни автомобили - и като разходи и като време за преодоляването им.

П.С:
Надявам се, че не съм объркал мястото за поста(чудех се дали да отварям същата тема, но видях, че тук има поизписани неща, надявам се не е проблем, че разпитвам в чужда тема.)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)