The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ХС90 - Има ли повод за тревоги

#11
MichaelLeRoi Wrote:Zdravkov , ако колата ти може да превключва на ръка (да стане ръчка), пускай и гледай ко пише на таблото), аз имам xc70 2006-та и точно това гледах като взимах моята, че на джамбаз не може да се вярва а и като се зачетеш тук и на мотопфу.

Междо другото съм попадал на xc70 2005 - та с фейслифта и 5 степения автомат.

Ако колата е с 163 коньовия дизелов мотор - скоростната кутия е 5 степенния добре познат на всички ни AW50/51.

Ако е с 185 коньовия дизелов мотор - кутията е 6 степенния TF80SC.

През 2006-та Волво започват да монтират 185 коньовия дизел, и халдекс 3. През 2007-ма се променя и външния вид на XC90(други стопове - тези с квадратните мигачи и задна светлина, променена предна броня и т.н.).
При XC70 е същото с тази разлика, че не правят фейслифт 2007-ма а направо сменят модела с P3 платформата началото на 2008-ма.

Така, че колегата колкото и да му се иска, за съжаление е със старата кутия и халдекс 2 и кръглите светлини за задна и мигачи. Smile

И в този ред на мисли, ако товари колата сериозно и/или мисли за някакъв тунинг на мотора - задължително трябва да монтира допълнителен охладител на маслото на кутията. Wink
Reply

#12
Що не я снимаш, та да видим за какво иде реч.
ex XC90
Reply

#13
Грешката е моя! а заблудата ми идва от този сайт където пише че е с 6 скорости - <!-- m --><a class="postlink" href="https://vindecoder.eu/check-vin/YV1CZ796751165532">https://vindecoder.eu/check-vin/YV1CZ796751165532</a><!-- m -->

Tisho Wrote:Така, че колегата колкото и да му се иска, за съжаление е със старата кутия и халдекс 2 и кръглите светлини за задна и мигачи. Smile
[/url]. Wink

Колега, грешно си ме разбрал. Smile Нямам амбиции колата ми да е нито с 6 нито с 16 скорости или квадратни мигачи. Важно ми е само да ми върши работа и да не ми създава ядове (поне не много) просто ми беше любопитно как стоят нещата с трансмисията и за това поставих въпроса тук за да разбера кое, как, защо.

zorba Wrote:Що не я снимаш, та да видим за какво иде реч.

Имам само 1 снимка колега, нямам навик да си снимам колите.
   


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#14
Определено е автомобил преди първия фейс! Бронята и страничните огледала...
Всичко е без значение, ако колата е читава и няма проблеми.
Важното е доброто и навременно обслужване на всички компоненти!
Със здраве и късмет да си я карате! Smile
ПП. А както се оказа по първите въпроси, нямаш особени поводи за притеснения... Wink
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#15
Tisho Wrote:
MichaelLeRoi Wrote:Ако е с 185 коньовия дизелов мотор - кутията е 6 степенния TF80SC.

През 2006-та Волво започват да монтират 185 коньовия дизел, и халдекс 3. През 2007-ма се променя и външния вид на XC90(други стопове - тези с квадратните мигачи и задна светлина, променена предна броня и т.н.).
При XC70 е същото с тази разлика, че не правят фейслифт 2007-ма а направо сменят модела с P3 платформата началото на 2008-ма.

[/url]. Wink

185-коньовия дизел и 6-степенния Айсин се монтират от април 2005 (включително) до октомври 2010 г. След това до края на производството през юли 2014 г. се монтира 200-коньовия дизел. А фейслифтът е последната седмица на май 2006 г.

Моето предишно ХС90 беше произведено март 2006 и беше 185 к.с./6-степенен Айсин, но със старата визия.
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#16
Екстра си е колата. Редовно си я обслужвай (и АСК-то) и си свиркай.
1.На баир върви назад в зависимост от това какъв е наклона.
Моята например в парадайса на излизане към Черни връх стои на място, а на НДК (тунела) тръгва съвсем леко напред.
2. От Р на D ако е под наклон се усеща така заради блокажа при паркинг. Можеш да го избегнеш(даже е препоръчително) като активираш ръчната преди да минеш на Р.
ex XC90
Reply

#17
Здравейте колеги, аз имам същия проблем. Няма какво да спорим дали на колегата Здравко му 5 или 6 степенна кутия . А това да се дадат насоки към отстраняването на проблем с тупкането при превключването , при мен най- много се усеща от P на R и също от D на R . Благодаря предварително .
Reply

#18
zorba Wrote:Екстра си е колата. Редовно си я обслужвай (и АСК-то) и си свиркай.
1.На баир върви назад в зависимост от това какъв е наклона.
Моята например в парадайса на излизане към Черни връх стои на място, а на НДК (тунела) тръгва съвсем леко напред.
2. От Р на D ако е под наклон се усеща така заради блокажа при паркинг. Можеш да го избегнеш(даже е препоръчително) като активираш ръчната преди да минеш на Р.
Мерси за съветите колега! ще ги имам предвид. Моята на нормални наклони стой и нито напред нито назад, на големи наклони съвсееем леко тръгва назад но от това което казвате явно е нормално все пак тежи доста а и като се качат хора, съвсем.
Reply

#19
Carburettor Wrote:185-коньовия дизел и 6-степенния Айсин се монтират от април 2005 (включително) до октомври 2010 г. След това до края на производството през юли 2014 г. се монтира 200-коньовия дизел. А фейслифтът е последната седмица на май 2006 г.

Моето предишно ХС90 беше произведено март 2006 и беше 185 к.с./6-степенен Айсин, но със старата визия.


2005-та масово са 163hp. Аз поне не съм виждал досега 2005-та с 185hp и 6 степенния Айсин.

Zdravkov Wrote:Мерси за съветите колега! ще ги имам предвид. Моята на нормални наклони стой и нито напред нито назад, на големи наклони съвсееем леко тръгва назад но от това което казвате явно е нормално все пак тежи доста а и като се качат хора, съвсем.

Не случайно битува мнението, че Волво за започнали да правят SUV а се е получило най красивото из между танковете. :mrgreen:
Reply

#20
Tisho Wrote:
Carburettor Wrote:185-коньовия дизел и 6-степенния Айсин се монтират от април 2005 (включително) до октомври 2010 г. След това до края на производството през юли 2014 г. се монтира 200-коньовия дизел. А фейслифтът е последната седмица на май 2006 г.

Моето предишно ХС90 беше произведено март 2006 и беше 185 к.с./6-степенен Айсин, но със старата визия.


2005-та масово са 163hp. Аз поне не съм виждал досега 2005-та с 185hp и 6 степенния Айсин.

D5 163 к.с. (Euro 3) НЕ СЕ МОНТИРА СЛЕД МАРТ 2005 Г. заради нормата за вредни емисии Euro 4, която влиза в сила в Европа по това време. От април 2005 г. включително D5 на ХС90 е версията 185 к.с. с вихрови клапи, филтър за твърди частици и т.н.(Euro 4), както и 6-степенния Айсин. Това е. Тоест през 2005 година 163 к.с. наистина са масови (щото други няма) до март, а от април се въвежда новият двигател и старият се спира заради Euro 4, която става задължителна и просто вече не можеш да продаваш коли, които не са Euro 4. Всъщност нормата Euro 4 е задължителна от 1 януари 2005 г. за всички нови модели, но бе допуснат малък преходен период за модифициране на моделите, които вече са на пазара, ако не ме лъже паметта, беше 6 месеца.

Същата работа и с версията 200 к.с., която се въвежда заради Euro 5.

А тук на българския пазар масово колите от 2005 г. ги пишат 2006 и ги подмладяват заради разни врътки с уж първата регистрация и т.н. Важното е обаче кога са произведени, а не кога са регистрирани за пръв път.
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)