The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем автоматична скоростна кутия XC90

#11
Още нещо колега,
Изчисти си профилактично дебитомера (MAF сензора). Ей така за всеки случай, задължително го направи ако не си го правил.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#12
Аз се сещам друго, при мен заради зацапан MAP сензор и неадекватна работа на мотора в ниските обороти записваше грешки и модула за управление на скорстите(TCM).
Reply

#13
Наистина описания от колегата проблем не е типичен за тази кутия. Хубаво е да се проверят и други неща за проблеми.
Reply

#14
При по студено време -10 кутията ще стане тотал щета и моята праваше така и при -15 подкарах джипа и за 5 км стана тотал щета
Моят ремонт излезна около 5000 лв при Коко от Малинова долина жече 100000 км без проблеми кутията се прави само с чисто нов мозък
Reply

#15
Здравейте,
накрая разглобихме кутията и се оказа, че е турбината. Целият корпус от върешната страна беше в налепи, филтъра се беше задръстил и затова, когато е студена и маслото е по-гъсто, не тръгва.
Нова турбина, два пакета и втулки и нещата са ОК.
Сега, на студовете от миналат седмица нямах никакви проблеми.
Истината, е че тези кутии са си проблемни, както писах и преди колата е на истински километри, маслото е сменяно само в МП и то навреме.
Надявам е да съм бил полезен на някой със същите неясни симптоми.
Reply

#16
Хубаво е, че споделяш каква е била причината - малко колеги го правят след оправянето на проблема!
Аз само не разбрах кой Айзин ти е АСК - 5 или 6 степенния....
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#17
Моля те сподели също колко ти излезе ремонта горе-долу.
Reply

#18
Здравейте колеги от месец се сдобихме с хц90 2,4 д 5 автомат имам следния проблем - при превключване от 4та към 5та скорост колата тресе. Дали е висящ лагер или е в скоростите. Къде ще ме насочите да я прегледат и прочетат?
Reply

#19
Манимови Wrote:Здравейте колеги от месец се сдобихме с хц90 2,4 д 5 автомат имам следния проблем - при превключване от 4та към 5та скорост колата тресе. Дали е висящ лагер или е в скоростите. Къде ще ме насочите да я прегледат и прочетат?
Ако напишеш и откъде си, може и да те насочи някой.
Или и ти си от София, но анонимен... :lol:
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#20
Манимови Wrote:Здравейте колеги от месец се сдобихме с хц90 2,4 д 5 автомат имам следния проблем - при превключване от 4та към 5та скорост колата тресе. Дали е висящ лагер или е в скоростите. Къде ще ме насочите да я прегледат и прочетат?

Може и кардана да е крив... Трябва си сервиз, в който да ти направят диагностика.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)