The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблеми при спиране s40

#1
Здравейте,

Има доста странен проблем с моето с40 при спиране. Усеща се на педала, има някакво трептене, но интересното е, че не е винаги, но все по-често взе да става. По осезателно е при по-висока скорост, но от няколко месеца го усещам и на по-ниска. Доста неприятно е особено на планински път. Всичко това го потвърждава и прикачения файл, при който може да се види какви амплитуди има при спиране на предната ос. Най-странното е, че спирачните дискове са мерени вече три пъти и съм напълно, ама напълно убеден, че не са криви. Най малкото щом се усеща на педала, трябва да са уж задни, но проблема е на предната ос. Задна е ОК. Гумите и тях ги проверявах в Радиал и баланса им беше перфектен. Съмняваме се нещо за проблем с abs-а. Като цяло е възможно, но някакси ми е по-различно от това, когато наистина ми се е включвал на лед. Правих тестове и с изключена система за стабилност, но и при висока скорост, когато е изключена, пак имам този проблем.

Колкото и грубо да звучи, надявам се някой от вас да е имал такъв проблем, че да подскаже решението му. Отделно, ако някой има някаква идея, нека я сподели. Само моля ви на казвайте криви дискове, защото всеки това предполага, но наистина не са криви. Отделно предните са и нови, на по-малко от година.


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply

#2
mjalby Wrote:Здравейте,

Има доста странен проблем с моето с40 при спиране. Усеща се на педала, има някакво трептене, но интересното е, че не е винаги, но все по-често взе да става. По осезателно е при по-висока скорост, но от няколко месеца го усещам и на по-ниска. Доста неприятно е особено на планински път. Всичко това го потвърждава и прикачения файл, при който може да се види какви амплитуди има при спиране на предната ос. Най-странното е, че спирачните дискове са мерени вече три пъти и съм напълно, ама напълно убеден, че не са криви. Най малкото щом се усеща на педала, трябва да са уж задни, но проблема е на предната ос. Задна е ОК. Гумите и тях ги проверявах в Радиал и баланса им беше перфектен. Съмняваме се нещо за проблем с abs-а. Като цяло е възможно, но някакси ми е по-различно от това, когато наистина ми се е включвал на лед. Правих тестове и с изключена система за стабилност, но и при висока скорост, когато е изключена, пак имам този проблем.

Колкото и грубо да звучи, надявам се някой от вас да е имал такъв проблем, че да подскаже решението му. Отделно, ако някой има някаква идея, нека я сподели. Само моля ви на казвайте криви дискове, защото всеки това предполага, но наистина не са криви. Отделно предните са и нови, на по-малко от година.
Свали и раздвижи водачите на спирачния апарат!Поне един от тях е блокирал! Wink
Reply

#3
Свали, почисти и ги смажи както е казал колегата.
ex XC90
Reply

#4
Може и да прегледате втулките на носачите.
VOLVO 244 GL D24 TIC(ЧЕРНИЯ ОБЛАК)
VOLVO V70 AWD B5244T3
Reply

#5
Благодаря за съветите. Със сигурност е нещо ,което не съм правил до сега, така че ще гледам да пробвам. Smile
Reply

#6
Здравейте, направих горното с носачите на спирачния апарат, но нищо. Проблемът остана. Отделно ходих и до Ники да види нещо да не е софтуерно свързано с АБС, но и от там нищо. Случайно някой да има друга идея?
Reply

#7
Колата е съвсем друга, но когато смених дисковете и след едно екстремно спиране почнаха да бият (не при всяко спиране) мислех че съм ги изкривил. Оказа се че отворите, за болтовете на джантата, са по-голями и диска се измества, даже фиксиращото болтче се беше изкливило. Сложих втулки на дисковете, престъргах ги и нещата се оправиха.
ex XC90
Reply

#8
Здравейте,

Бих искал да се отчета и дам малко фийдбек. В крайна сметка се оказаха криви дискове. Понеже бяха сравнително нови без ръб минах само с шлайфане и нови накладки. Друго ме притеснява мен. В случая отидох просто в сервиза до нас(разбира се твърде късно, че да мине време да си намразя колата заради спирането), които не правя Волво, но пък имат доста модерна апаратура. За съжаление до сега бях посетил само два сервиза занимаващи се с Волво, чиито имена по-скоро не искам да споменавам, но и двата твърдяха, че дисковете са напълно прави. Първият, при когото реално ги смених, ги провериха два пъти и силно се надявам, че техния отговор е бил заради това, че прибора, който използват не е напълно точен, а не поради това, че трябва да се прави рекламация на дисковете. Във втория сервиз също ми казаха, че дисковете са прави и даже ги премериха пред мен, но онзи ден разбрах, че начинът и пак въпросния прибор, с който ги мереха, не е достатъчно точен. Като цяло писах за да изкажа разочарованието си.

Много харесвам Волво, но последно време все повече клоня следващата ми кола да не е Волво, защото ме е страх да я сервизирам в София. Изключение разбира се прави Ники Добрев, от когото съм повече от доволен. Евала на момчето!
Reply

#9
Това със сервизите е болна тема на всички масови марки.
ex XC90
Reply

#10
(10-11-2019, 04:19 PM)zorba Wrote: Това със сервизите е болна тема на всички масови марки.

По-болно е да ти мерят дисковете, да ти казват, че са ОК и в края на крайщата проблемът да е в дисковете  Big Grin Случвало ми се е и на мен същото, за това го казвам!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)