The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XC90 бензин (2.5T) AТ размисли/нужда от съвет/бъдеща покупка

#51
Quote:Има ли някой с 4,4 ? Тва под 20 в София, освен нощно време, слиза ли?

Много, ама много зависи. Ако погледнеш средния разход между 3,2 и 2,5 литровите разлика няма да има и съответно малка разлика спрямо 4,4 литровия. Това е нормално тъй като енергията за предвижване и КПД-то е същото, просто времето за достигане на параметрите е различно.
Разход градско на 3,2 литровия съм достигал 18л/100км. 2,5 литровото градско под 16,5л/100км не мога да го сваля. Прав си че 4,4 литровия най вероятно 90% градско и задръствания няма да падне под 20л/100км. Има колеги които са с 4,4, и си спомням да са писали за разход над 20 при безумните задръствания. Нормално е. Искам само да ти кажа че дали ще вземеш 3,2 или 4,4 разлика в разхода на гориво съществена няма да имаш. Дори извънградско 4,4 литровия е по-икономичен. сега +/-1-2 литра не ги броим ако това ще добави допълнителен комфорт, кеф и уникалност в колата, шофирането и т.н.

Прочети из нета за може би един от най-уникалните двигатели в автоундустрията и най-уникалния на Волво, според мен - 4,4 литровия. Няма друг производител сложил двигател за лодка в кола. Създаден от Volvo на базата на V8 на Форд и правен от Yаmaha, това е мисля единствения V8 двигател разположен напречно в автомобил. Всички останали са надлъжно. Същия този двигател след модификация и добяване на две турбини развива мощност от 650 коня (друга състезателна кола, не е Волво). Така че нещата нямат мърдане.
При проектирането идеята е била това да е двигател за лодка. В последствие идеята е отхвърлена и за да не отиде труда на вятъра са решили да го сложат на втомобилите. Затова са с Yamaha, които са едни от големите производители на двигатели за лодки. За да може този двигател да се впише в концепцията на компанията за безопастност е трябвало да се разположи напречно, и това е причината ъгъла да не е 90 градуса между цилиндрите а 60. Поради тази прочина са добавили и така наречения балансиращ или виброгасящ вал. Работата явно е била на зор защото при проетирането и при първите серии на V8 във V, където е балансиращия вал се събира вода и скапва лагерите. Впоследствеи проблема е отстранен, като дори има сервизен бюлетин за разпробиване на отводнителни отвори. Това е и единствения за сега известен проблем с този двигател.
Без да ти паля фитилите, но ако аз мога да взема читав V8 окото ми няма да мигне, но са малко и хората не си ги дават.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#52
Те фитилите прегарят вече, де'а мааму Big Grin

Гледах някви теми в щатският форум и всеобщото мнение е че за 8те си цилиндъра и масата на колата разхода всъщност е доооста приличен. И да.. казват, че между 3.2 и 4.4 разликата си е по-скоро символична. За сметка на удоволствието от карането. Онова прасе със сигурност има много повече торк в ниските. А и по-принцип винаги съществува опцията за газ. Ама нещо ме кефи идеята да бодна ГИ на подобен автомобил. Не мразя газта, даже напротив. Сегашната ми кола си я карам на газ. И все пак... тя си е обикновено Polo, а не премиум SUV. Въпреки че, парите са си пари и на никой не са му в излишък. В крайна сметка ако човек реши, че парите които дава за бензин ежедневно могат да се редуцират с 40тина % и все пак да отидат в по-смислено направление, и това си е опция.


Edit: а всичко започна с 2003-2004та 2.5Т за 11-12к лв макс. Big Grin Big Grin
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#53
Quote:Edit: а всичко започна с 2003-2004та 2.5Т за 11-12к лв макс. Big Grin Big Grin

Добре дошъл в отбора. Аз започнах от 15 000 и купих за 25 000. Мизерия ко да праиш....
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#54
iago Wrote:Нема Edit: А ако бях сложил и линк...

<!-- m --><a class="postlink" href="https://suchen.mobile.de/auto-inserat/volvo-xc-90-v8-sport-geartronic-gronau/251307069.html?action=parkItem&lang=en">https://suchen.mobile.de/auto-inserat/v ... em&lang=en</a><!-- m -->

Тази няма подгрев, не си струва Smile
Reply

#55
88acmiro Wrote:
iago Wrote:Нема Edit: А ако бях сложил и линк...

<!-- m --><a class="postlink" href="https://suchen.mobile.de/auto-inserat/volvo-xc-90-v8-sport-geartronic-gronau/251307069.html?action=parkItem&lang=en">https://suchen.mobile.de/auto-inserat/v ... em&lang=en</a><!-- m -->

Тази няма подгрев, не си струва Smile
Къв подгрев бе братле..?! Confusedhock:
Подгрева ли е най-важен...
Тая я земвам за отрицателно време!
Тя нека е читава колата, пък подгрева да и е дерта!
А и бензина загрява за отрицателно време и на -15, баси... Wink
Та не разбрах, бъзикаш ли се, или си сериозен Big Grin
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#56
Хаха, бъзика се, бъзика се, не се пали. Колата има подгрев. Big Grin

Ако не се продаде до 1-2 месеца, ше помоля приятел който живее в Германия да я види ако му е удобно... и нищо чудно това да е избраницата. Не знам.. както казах няколко пъти вече, тая кола е брутал!
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#57
iago Wrote:Хаха, бъзика се, бъзика се, не се пали. Колата има подгрев. Big Grin

Ако не се продаде до 1-2 месеца, ше помоля приятел който живее в Германия да я види ако му е удобно... и нищо чудно това да е избраницата. Не знам.. както казах няколко пъти вече, тая кола е брутал!
В интерес на истината, бутони за подгрев на предните седалки не виждам! :roll:
Има за размразяване на преднато стъкло, и за размразяване на огледала и задно стъкло...
А че колата е брутална - +100!
Аз на тая кола бих и духал да се стопли, ако трябва! Big Grin Big Grin Big Grin
Ама добре, че е бензин и бързо загрява. Wink
ПП. Между другото, съм фен на дизела за такива фериботи, но тука си затварям очите на момента! Big Grin
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#58
Quote:Ако не се продаде до 1-2 месеца, ше помоля приятел който живее в Германия да я види ако му е удобно... и нищо чудно това да е избраницата. Не знам.. както казах няколко пъти вече, тая кола е брутал!

Айде сега пак прочети какво си написал, представи си таралясниците в България и пак кажи че ще чакаш 1-2 месеца.

Човек обаждай се на твоя приятел да отиде да погледне колата. Естествено че след 2-3-4-5-6 месеца ще има нещо друго ама в това ли е въпроса, защото след още 2-3-5-6 месеца може да има и още и още. Нали знаеш за патката дето чакала. Ти не си патка, действай бе, читаво V8 Волво е печалба от лотарията, слушай какво ти говоря. Е, вярно че няма това, няма онова ама то с много неща е така в живота. ИМАШ ПРИЯТЕЛ в Германия И ОЩЕ НЕ СИ ПОГЛЕДНАЛ КОЛАТА? Правиш за бой начи...
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#59
А и цената като гледам е прилична... :roll:
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#60
Мхммм, чух се вече с него, задвижихме нещата. Готиното е че моят човек се занимава с автомобили в Германия. Има бояджийски сервиз и отделно купува/продава коли. Така че има трезв поглед. Утре обеща да се обади на човека и да говорят. Пък ще видим.. дано е сериозен към мен.

Иначе екстрите са ми една от последните грижи. Много ясно, че ако има камера от зад и подгрев и гола тайландка на задната седалка ще е мноого по-добре, но и без тия неща ще живея. По-важното е да има душа колата и да ми легне на сърце.

Ако не стане сделката ще се кротна малко и ще си чакам следващото V8 Big Grin

Иначе това е другата кола която много ме изкефи. Но.. е FWD, следователно е Американка, 3,2. И е от Литва... пък тия са по-големи търгаши и от нас. Big Grin Мито, акциз, светлини, червени мигачи, ала-бала, шанса да си го вкарам сам е доста голям. Общо взето се разколебавам за нея.

<!-- m --><a class="postlink" href="https://suchen.mobile.de/auto-inserat/volvo-xc90-3-2-aut-rdesign-klaip-da/257468910.html?action=parkItem">https://suchen.mobile.de/auto-inserat/v ... n=parkItem</a><!-- m -->


@Spurs, гледайки другите обяви, цената си е направо ниска. Понеже гледам обявата от малко по-малко от месец, първоначалната цена беше 12900 еuro. И преди няколко дни подновиха обявата директно с 1000 euro на долу. От моят човек знам, че данъците за големите мотори са много сериозни в DE и по-принцип кола с голям мотор се продава доста по-тегаво там.

А бе, да изчакам да видим кво ше стане, че се превъзбудих нещо :mrgreen: :lol:
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)