The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XC90 бензин (2.5T) AТ размисли/нужда от съвет/бъдеща покупка

Мерси Жорка, ясно. Някой ден ще ги чуя тези Динаутота, че ми става все по любопитно. :mrgreen:
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

Аз съм с динаудио на хц 70. Качествено е озвучаването като за мен липсата на изкривяване, гъгнене, брум при голямо усилване на звука е истински кеф. Ползвам Parrot за връзка с телефона чрез aux -а поради липсата на фабричен блутут.
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30
Reply

Здравейте колеги, 
наскоро закупих Волво XC 90 2.5Т и ще се наложи да му правя основен ремонт на двигателя, защото гори от смяна до смяна към 6 - 7л масло Sad
Въпроса ми е дали са сполучливи тези ремонти, и също така ако някой е правил и се е интересувал да ми каже ориентировъчна цена, защото до момента имам много различни мнения и незнам кое е адекватното, от 1к до 3к стигат,та мисълта ми е за 1к ми се струва прекалено евтино а 3к доста пък скъпо ми се вижда. Като цяло каквато и информация да имате ще ми е полезнa. 
Благодаря педварително  Wink
Reply

(10-08-2019, 07:34 AM)petar Wrote: Здравейте колеги, 
наскоро закупих Волво XC 90 2.5Т и ще се наложи да му правя основен ремонт на двигателя, защото гори от смяна до смяна към 6 - 7л масло Sad
Въпроса ми е дали са сполучливи тези ремонти, и също така ако някой е правил и се е интересувал да ми каже ориентировъчна цена, защото до момента имам много различни мнения и незнам кое е адекватното, от 1к до 3к стигат,та мисълта ми е за 1к ми се струва прекалено евтино а 3к доста пък скъпо ми се вижда. Като цяло каквато и информация да имате ще ми е полезнa. 
Благодаря педварително  Wink

Я ни осветли първо кой ГОУЕМ майстор ти каза, че мотора ти е за ремонт??!?!, че да не ходим при него.
Само не ми казвай, че си готов да хвърлиш 3 бона щото някой си е бъркал в носа и ти е казал, че трябва да му дадеш няколко хилки.  (убеден съм че не си правил диагностика)
---
Аз съм със същия мотор и си гори 6-7 литра от смяна до смяна още от нов. 
Това си им е детска болест на тези двигатели. 
Разхода по степени на вероятност са:
1. Запушена картерна вентилация. (най-често)
2. Проблемна турбина. (често)
3. Проблем със самия двигател. (почти никога)
---
Ей ти едно образователно видео. Дано разбираш руски. 
Двигателя на практика е същия. 
Какие проблемы случаются у шведских моторов? Разборка "турбопятерки" Volvo 2.0T (B5204T5)

----
И да знаеш, че ми дължиш едно ходене на скъп ресторант Wink Tongue
Reply

2,5T5 със сменена турбина и картерна вентилация. 0W40 масло - германски Castrol или френски Motul, но най-вече Сastrol. Двигател приближаващ 300 000км. Гори масло от смяна до смяна около 2,5 литра. Сменям маслото на 5 000 - 5 500 км. Колата се кара яко. 5000 км се изминават на всеки 4 месеца.  Един от факторите за разхода  е високата температура. Самото масло през горещ летен ден в градски условия може и достига 120 градуса. Нормално температурата му се движи около 100 - 110 градуса. Това е в картера, което означава че достига и по - високи температури от горните из двигателя. Изпарява се или става много тънко и заминава. Такъв е двигателя. Антифриза нормално държи 87-89 градуса, но въпреки това мотора си е горещ. Забелязъл съм нещо - когато сменя маслото първите 1000 - 1500 км не го пипа, но после тръгва да го харчи. Така че и от маслото зависи. Затова го сменям на 5000км, нямам доверие че ще трае. Другото е че уплътненията на клапаните остаряват и започват да пропускат масло от там. 
Такъв е двигателя.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

(10-11-2019, 03:41 PM)che4ef Wrote: 2,5T5 със сменена турбина и картерна вентилация. 0W40 масло - германски Castrol или френски Motul, но най-вече Сastrol. Двигател приближаващ 300 000км. Гори масло от смяна до смяна около 2,5 литра. Сменям маслото на 5 000 - 5 500 км. Колата се кара яко. 5000 км се изминават на всеки 4 месеца.  Един от факторите за разхода  е високата температура. Самото масло през горещ летен ден в градски условия може и достига 120 градуса. Нормално температурата му се движи около 100 - 110 градуса. Това е в картера, което означава че достига и по - високи температури от горните из двигателя. Изпарява се или става много тънко и заминава. Такъв е двигателя. Антифриза нормално държи 87-89 градуса, но въпреки това мотора си е горещ. Забелязъл съм нещо - когато сменя маслото първите 1000 - 1500 км не го пипа, но после тръгва да го харчи. Така че и от маслото зависи. Затова го сменям на 5000км, нямам доверие че ще трае. Другото е че уплътненията на клапаните остаряват и започват да пропускат масло от там. 
Такъв е двигателя.

1:1  е и при моя двигател. 
Първите 1000-1500 почти не пипа и после започва постепенно да нараства, до към 400 мл на 1000 км и се стабилизира на тази отметка. 
Сменям го на 10-12 000 км. Горе-долу веднъж годишно.
Колата през 90% от времето се кара извънградско (съботно-неделно)
Смених картерната вентилация, но не помогна. Сега на ред е турбината. 
В Дунев ми развиха твоята теория и ме посъветваха да сложа "по-гъсто" масло - 5-40 (0-30 по книжка ). В момента карам с Валволин 5-30 (пак по съвет да мина на "по-гъсто".)
----
Иначе интернета е пълен със всякакви теории, но едно е ясно. това си е хроничен проблем на този мотор. 
----
Честно казано единственото ми притеснение е да не се задръсти катализатора, от там да започне да връща горещи газове и да прегорят изпускателните клапани. 
Иначе горенето на масло си е балсам за двигателя, навремето карах МЗ и задължително сипвах масло в бензина Wink
Reply

Колеги, какви са тия стряскащи цифри за горене на масло - 2, 3, 6, 7 литра от смяна до смяна.... Huh  Това е потресаващо. От смяна до смяна на масло доливам между 0,5 и 1 литър. Сипвам Total 9000 5/40. Сменям маслото на 12-13 хиляди км.  Има нещо гнило при вас.
Reply

(10-11-2019, 05:46 PM)simeonof Wrote: Колеги, какви са тия стряскащи цифри за горене на масло - 2, 3, 6, 7 литра от смяна до смяна.... Huh  Това е потресаващо. От смяна до смяна на масло доливам между 0,5 и 1 литър. Сипвам Total 9000 5/40. Сменям маслото на 12-13 хиляди км.  Има нещо гнило при вас.

Късметлия Tongue
То че при нас има нещо гнило и ние си знаем. Въпросът е, че не знаем кое е изгнило Wink
--
Моята поне е с пълна сервизна история и виждам, че този проблем си го има по рождение.
Във Фото-Мое неуспешно са се борили до към 70 хил км, (когато са сменили турбината) и явно са се отказали. (аз я купих на около 100 000)
Явно някой швед е бил прекрал с водката при сглобката или някое китайче много е било уморено при производството на частите Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)