The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво ХС70 2008, D5, 185 к.с - Съвет за покупка!

#11
За такива големи и обемни коли, задния парктроник е полезен, дори и само звуков да е, е повече от достатъчно! Така че, атака!
Иначе доста бедно от към екстри ми се струва тази кола, а и белия цвят почти винаги е най-евтините! Всеки сам решава...
Reply

#12
88acmiro Wrote:За такива големи и обемни коли, задния парктроник е полезен, дори и само звуков да е, е повече от достатъчно! Така че, атака!
Иначе доста бедно от към екстри ми се струва тази кола, а и белия цвят почти винаги е най-евтините! Всеки сам решава...

Преди почти 11 години, като купих В40 в началото хубаво му надрах, поначупих броните до като свикна с габаритите на кораба. За това сега - парктроник, да ми е мирна главата. А че колата е постна от към екстри го разбрах днес, което логично води до надявам се не много дълъг диалог на тема цена и... дай Боже да е в моя полза финала на диалога. А все така преди почти 11 години си мислех, че никога няма да си взема бяла кола - хладилник на колела, така мислех. Сега нямам нищо против. От бяло В40 на бяло ХС70, поне синът ми ще има да научи само, че новата кола е ХС70! Smile Да я взема веднъж, от там нататък мога /нарочно не казвам може/ да добавям по някоя оригинална /имам няколко приятели в Англия и мисля, че няма да ми откажат да изпратят нещо от Волво, а не продукти на КНДР/ екстра на определени интервали от време. Но... на първо място ще е парктроника.
Reply

#13
Аз само да попитам - какви точно важни екстри няма колата?! :roll:
Така като гледам снимките си има автопилот, климатроник, управление на аудиото от волана... Кое друго е толкова важно?
Колегата каза, че автоматик не иска... За мен е екстра, която бих искал, но за него хич и не е...
Навигация? Не е супер-мега важна...
Парктроник? За 100 лв. слагаш.. няма проблем...
Печка? Стига колеги! Данчо от Англия ще изпрати на половин цена...
Екстри кола не карат! Ако автомобила е читав, гледан и здрав, ма*ната им на екстрите! По-добре ли е червив от екстри и през ден в сервиза?
Относно цвета - бялото е супер як цвят!!! Аз лично с кеф бих карал бяла кола! Карал съм и преди. Днес видях едно бяло ХС90... Ами красота!
Пък и цвят кола не кара!
Давай смело колега! Харесва ли ти, преглед в МП задължително, малко пазарлък скачай за червен картон!
Успех!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#14
Spurs Wrote:Аз само да попитам - какви точно важни екстри няма колата?! :roll:
Така като гледам снимките си има автопилот, климатроник, управление на аудиото от волана... Кое друго е толкова важно?
Колегата каза, че автоматик не иска... За мен е екстра, която бих искал, но за него хич и не е...
Навигация? Не е супер-мега важна...
Парктроник? За 100 лв. слагаш.. няма проблем...
Печка? Стига колеги! Данчо от Англия ще изпрати на половин цена...
Екстри кола не карат! Ако автомобила е читав, гледан и здрав, ма*ната им на екстрите! По-добре ли е червив от екстри и през ден в сервиза?
Относно цвета - бялото е супер як цвят!!! Аз лично с кеф бих карал бяла кола! Карал съм и преди. Днес видях едно бяло ХС90... Ами красота!
Пък и цвят кола не кара!
Давай смело колега! Харесва ли ти, преглед в МП задължително, малко пазарлък скачай за червен картон!
Успех!


Благодаря за позитивния коментар! Smile Честно казано, за по- малко пари има кола в Швейцария - конете са същите, екстрите са повече, километрите и те /не че имам гаранция за километрите на тази/, кожа и още една кошница бонбоки. Но... като и видя лоста за скоростите и колко му е заминала кожата се сещам за много алпийски слаломи, през които е преминала въпросната кола. А за тази от обявата - както казах в началното си обръщение - препоръча ми я лично много уважаван от всички ни член на клуба, така че на него вярвам много, много повече от колкото на екстрите на швейцарската скиорка. Е, няма да си кривя душата, че ми се искаше да има подгрев на седялките, вентилация... но като няма - няма. На мен много ми се иска да съм на 20, но с акъла на 40, уви - с акъла на 40 съм и съм на 40. Колегата от форума лично ми гарантира с името си, че колата е много, много добре гледана, ще бъде с мен при огледа. А относно МП и неговата задължителност - твърдо ДА! В Шумен има МП, но надявам се да не е като МП Добрич, където кракът ми стъпи веднъж и повече няма да я повторя тази грешка - не работят с Волво. Дано Шумен да са по- адекватни! За цвета - карал съм почти черна кола - за лятото - Мулинекс, домашна фурна за хляб е, бялата - пак е жега, но не чак така. Предвид парите, които ще отидат за тази... от сега започвам да се оглеждам за гараж, че настоящото бяло В40 прекара 11 години на дъжд, сняг, градушка, лед... изяде и няколко бутилки от водка по тавана и предния капак и така и ще се пенсионира, почти пробито, но за съжаление жена ги хвърля през терасата си и... не отива да и зачервя бузите. За мен важното е колата да е Волво, нова /за моя джоб е почти чисто нова/, синът ми да се радва и да е на сигурно като е в столчето си, да му е топло зимата и да му е прохладно лятото. Още веднъж, благодаря за реалистичния и позитивен коментар! Smile
Reply

#15
Ами тогава - успех в пазарлъка и с рогата напред. Наистина цвят и екстри кола не карат. Big Grin
Reply

#16
Аз също карам бяла кола - взех я чисто нова от завода, почти базова версия, но с мп3, климатик, ел.пакет, управление на аудиото от волана. Най-евтиният компромис цена/качество, дано предният собственик да е бил като мен да я обслужва, застрахова и пази както предполага! Затова го написах/казах по-горе. Но щом казваш, че е от доверена твоя препоръка, дано всичко е добре и късмет занапред ако я купиш!
Прав е колегата, екстри и цвят кола не карат! Както и жена и кола са на късмет!!! Smile
Reply

#17
88acmiro Wrote:Аз също карам бяла кола - взех я чисто нова от завода, почти базова версия, но с мп3, климатик, ел.пакет, управление на аудиото от волана. Най-евтиният компромис цена/качество, дано предният собственик да е бил като мен да я обслужва, застрахова и пази както предполага! Затова го написах/казах по-горе. Но щом казваш, че е от доверена твоя препоръка, дано всичко е добре и късмет занапред ако я купиш!
Прав е колегата, екстри и цвят кола не карат! Както и жена и кола са на късмет!!! Smile

Като отида да я видя ще мина с нея през МП за диагностика. Но да попитам, понеже нямам знания за дизелите - гледах ето този клип:

<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=xYsXHC2-PSw&t=42s">https://www.youtube.com/watch?v=xYsXHC2-PSw&t=42s</a><!-- m -->

Гледам, че тази добавка я има и в България и се замислям, живот и здраве ако всичко е наред с колата и е моя, дали ще е добре да я направя тази профилактика, заедно с прочистване на колекторите?!
Reply

#18
Orlin Zlatev Wrote:
88acmiro Wrote:Аз също карам бяла кола - взех я чисто нова от завода, почти базова версия, но с мп3, климатик, ел.пакет, управление на аудиото от волана. Най-евтиният компромис цена/качество, дано предният собственик да е бил като мен да я обслужва, застрахова и пази както предполага! Затова го написах/казах по-горе. Но щом казваш, че е от доверена твоя препоръка, дано всичко е добре и късмет занапред ако я купиш!
Прав е колегата, екстри и цвят кола не карат! Както и жена и кола са на късмет!!! Smile

Като отида да я видя ще мина с нея през МП за диагностика. Но да попитам, понеже нямам знания за дизелите - гледах ето този клип:

<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=xYsXHC2-PSw&t=42s">https://www.youtube.com/watch?v=xYsXHC2-PSw&t=42s</a><!-- m -->

Гледам, че тази добавка я има и в България и се замислям, живот и здраве ако всичко е наред с колата и е моя, дали ще е добре да я направя тази профилактика, заедно с прочистване на колекторите?!

Тук има тема по въпроса : <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=41967">viewtopic.php?f=26&t=41967</a><!-- l -->
В клипчето обаче става дума за 163 коня, авторът казва, че за 185 няма да стане, тъй като има разлика в помпата. Разгледай и коментарите под клипа. Иска ми се и аз да го направя това, но не съм сигурен, че ще се справя Smile
Reply

#19
rudizl Wrote:
Orlin Zlatev Wrote:
88acmiro Wrote:Аз също карам бяла кола - взех я чисто нова от завода, почти базова версия, но с мп3, климатик, ел.пакет, управление на аудиото от волана. Най-евтиният компромис цена/качество, дано предният собственик да е бил като мен да я обслужва, застрахова и пази както предполага! Затова го написах/казах по-горе. Но щом казваш, че е от доверена твоя препоръка, дано всичко е добре и късмет занапред ако я купиш!
Прав е колегата, екстри и цвят кола не карат! Както и жена и кола са на късмет!!! Smile

Като отида да я видя ще мина с нея през МП за диагностика. Но да попитам, понеже нямам знания за дизелите - гледах ето този клип:

<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=xYsXHC2-PSw&t=42s">https://www.youtube.com/watch?v=xYsXHC2-PSw&t=42s</a><!-- m -->

Гледам, че тази добавка я има и в България и се замислям, живот и здраве ако всичко е наред с колата и е моя, дали ще е добре да я направя тази профилактика, заедно с прочистване на колекторите?!

Тук има тема по въпроса : <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=26&t=41967">viewtopic.php?f=26&t=41967</a><!-- l -->
В клипчето обаче става дума за 163 коня, авторът казва, че за 185 няма да стане, тъй като има разлика в помпата. Разгледай и коментарите под клипа. Иска ми се и аз да го направя това, но не съм сигурен, че ще се справя Smile


Клипа е един и същ, а и темата я изчетох няколко пъти преди дни, но явно аз не съм чул, че няма да стана /вероятно/ за 185 коня. За справянето с оборудването и свързването му, не мисля, че бих имал проблем. Ще го гледам отново, ще слушам внимателно. Ако действително не става по точно този начин, вярвам, че тази добавка, излята в резервоара би трябвало да свърши същата работа, само че за повече време. Чудя се дали вместо 500мл. няма да е добре да сложа литър...?
Reply

#20
Да, зная че е един и същ, мислех, че не си видял темата. Авторът на клипа е отговорил и на подобен въпрос в коментарите под него, дори става дума за по- голямо количество. В последно време сипвам Брадал след като ми светне лампата за горивото, около 200мл и карам така до бензиностанцията. С надеждата, че по- голяма концентрация ще свърши работа Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)