The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на XC 90

#11
zorba Wrote:Какво пише в книжката на колата?
Иначе слагай същото, на колко хиляди е?

Книжката е на немски и нищо не мога да й разбера. На 205000км е директно избрана и купена от Швейцария та се надявам да са реални. Ето още малко снимки.


Attached Files Thumbnail(s)
           
Reply

#12
Здравейте. Вече навъртях 4000км на колата и съм изключително доволен от нея. Забелязах обаче, че излиза пушек от капачката и пръчката за масло. При първото запалване на автомобила се чува един свистящ звук за 2 3 секунди след което изчезва. От изчетеното в нета се ориентирах за запушен PCV ( незнам как е на БГ). Въпроса ми е тази система задължително ли се сменя или може да се свали всичко и да се промие. Преди разглабяне трябва ли да поръчам нещо за уплетняване освен гарнитура за всмукателния колектор, която имам. Да добавя, че преди месец смених маркуч свързан с тази система излизащ от горе на двигателя минаващ под колекнора и влезащ в пластмасовата кутия на системата. Това беше извършено без сваляне на колектора. Също така имам доста омаслен марку по турбото. Идва отпред на колата S образен и се зауства в една пластмасова тръба. Възможно ли е това омаслявяне да е свързано пак с това PCV? Прилагам снимка на въпросния маркуч.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#13
lubenst Wrote:Здравейте. Вече навъртях 4000км на колата и съм изключително доволен от нея. Забелязах обаче, че излиза пушек от капачката и пръчката за масло. При първото запалване на автомобила се чува един свистящ звук за 2 3 секунди след което изчезва. От изчетеното в нета се ориентирах за запушен PCV ( незнам как е на БГ). Въпроса ми е тази система задължително ли се сменя или може да се свали всичко и да се промие. Преди разглабяне трябва ли да поръчам нещо за уплетняване освен гарнитура за всмукателния колектор, която имам. Да добавя, че преди месец смених маркуч свързан с тази система излизащ от горе на двигателя минаващ под колекнора и влезащ в пластмасовата кутия на системата. Това беше извършено без сваляне на колектора. Също така имам доста омаслен марку по турбото. Идва отпред на колата S образен и се зауства в една пластмасова тръба. Възможно ли е това омаслявяне да е свързано пак с това PCV? Прилагам снимка на въпросния маркуч.

Картерната вентилация е на български.
Зависи колко е запушена пластмасовата кутия(масленния сепаратор), виж в МП около 60лв е нов
Излизат два номера, като в МП по VIN-а ще ти кажат кой е точно за твоята кола: 1271988, 8692211, подозирам, че ще е първия.

Ето и картинка на цялата картерна вентилация:
http://www.carcat.ru/list.php?id=NzExODU5NjI=
Reply

#14
Здравейте колеги, от известно време ми се върти в главата покупка на XC90 D5 2007 - 2009г. Бихте ли ми дали съвет относно скоростната кутия (ръчна или автоматична). На пазара има много рядко екземпляри с ръчна скоростна кутия. Не мога да преценя какво да търся. Едната е много скъпа за ремонт но пъ е удобство да караш автомат, а другата на пактика почти няма какво да и се счупи.
V 50 2.0d 2006г.
Xc90 D5 2008г.
Reply

#15
Здравей. На практика в другата има какво да се счупи.. валове, зъбни колела, лагери.. ръчната кутия не е вечна. Имаш и съединител с маховик, демпфери и т.н. за няколко хиляди левове. Както сам каза, ръчната кутия е доста рядка и единственото нещо което съм чувал за нея е от приятел който също има XC90 - че ръчната не била много сполучлива. Но само слухове.

Лично моето мнение е, че купуването на кола от подобен калибър с ръчна кутия си е направо самоубийство.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#16
iago Wrote:Здравей. На практика в другата има какво да се счупи.. валове, зъбни колела, лагери.. ръчната кутия не е вечна. Имаш и съединител с маховик, демпфери и т.н. за няколко хиляди левове.
Лично моето мнение е, че купуването на кола от подобен калибър с ръчна кутия си е направо самоубийство.
Първо, ръчна скоростна кутия на "джип", демек нещо като ферибот не е чак самоубийство, но си е много тегава работа. Разбира се малко след покупката на колата! Ама вече е късно. Как може да се сравни автомат с ръчка - удобство, комфорт, особено в града... Не знам.
Другото, относно ремонтите - да, по-евтино е, но един демпфер и комплект съединител като нищо отива към 2 бона... А и колите тука са на по над 200-300 хил. км., тъкмо да е тръгнал демпфера...
Карал съм Х5-ца ръчка, 7-8- месеца - Never more! Категорично. Така че не пиша наизуст, а по преживяно...
ПП. Разбира се, хора всякакви, някой може да ме мисли и мен за луд, но това си е мое мнение и не ангажирам никой с него!
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#17
Какво и е на ръчката,стига всичко друго да си е наред според мене няма проблем.
А пък демпфера може би ще излезне наполовина отколкото ремонт на кутията, но все пак вкус другар няма.
V70   2.4 - (2017-)
V40   2.0 - (2010-2017)
Reply

#18
Ми покарай тоя ферибот с РСК и ще разбереш.
Хич не е като РСК на малки коли...
Виждал ли си автобус Икарус? Подобно е.
Тука радходите остават на втори план.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#19
Както каза ръчните са рядкост и на двете СК вероятността да е сменявано маслото е малка(за АСК от 3-4 год. препоръчват да се прави).
Според мен не това е първото което трябва да гледаш в една кола.
Темата е дъвкана много и няма край.
ex XC90
Reply

#20
Какво ще кажете за този екземпляр. Ако някой случайно го е гледал моля за мнение. Километрите не ги коментираме.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://m.mobile.bg/details/21531812747676958">https://m.mobile.bg/details/21531812747676958</a><!-- m -->
V 50 2.0d 2006г.
Xc90 D5 2008г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)