The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на XC 90

#61
mal4o85 Wrote:Колеги, трябва ли да ме притеснява факта, че даден ексемпляр е на 300 - 350 хиляди километра. Става въпрос за XC 90 D5 2007 - 2009г.
Не много, зависи как е сервизиран.
ex XC90
Reply

#62
mal4o85 Wrote:Колеги, трябва ли да ме притеснява факта, че даден ексемпляр е на 300 - 350 хиляди километра. Става въпрос за XC 90 D5 2007 - 2009г.

Не, ако е поддържан както трябва това е нищо!
Много е трудно хората да разберат, че километрите не определят състоянието на автомобила.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#63
Бих добавил, че на подобни километри човек трябва да се подготви за доста разходи за обслужване... Да се подготви... Wink
Колкото и да е поддържан един автомобил, започва да си иска своето.
Щото автомобила не е само двигател! Wink
ПП. А на колко години е?
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#64
Почти на 10г. Автомобила е октомври 2008г.
V 50 2.0d 2006г.
Xc90 D5 2008г.
Reply

#65
Трябва да те притеснява точно толкова, колкото когато си купуваш кола на 150к, а тя се окаже на 300-400к. Темата е много разтеглива според мен. Опитай да сравниш 100км на магистрала и 100км в града. Колко моточаса са и двата пробега? Защото при скорост 100км/ч, примерно, мотора ще работи един астрономически час на смешни обороти, без кутията да сменя предавки и т.н. Температурата на охл. течност ще е приблизително еднаква, натоварването монотонно и т.н. и т.н.

Да се върнат километрите на един автомобил така, че да не могат да се хванат лесно.. е въпрос на пари. Ако на продавача не му се дават пари, отива някъде, където връщат само километража (примерно). Обаче ако му се дават отива и "нагласяват" историята на обслужванията, кога е регенериран DPF-a, километрите в central gateway-я, таблото и където още се пази. Единствено никой не може да пипне в сървъра на Volvo.. докато колата е бира сервизирана там. Ако знаеш колко Мерцедеси съм виждал които за първите 3 години са изминали 120-130к км и за останалите 6 годинисамо още 15к км. И обслужванията подредени през 500-1000км на година (примерно). А съм виждал и такива които са на по 150к км.. с последна регенариция на DPF в блока на колата... на 450к км. Яко Big Grin.

Какво е състоянието на салона, копчетата, табло, боя, удари, ръжди, има ли цигански ремонти. Представи си че колата е на 350к км, със сменено турбо преди 20к км и сменена скоростна кутия преди 50к км... без удари и ръжди, с изправни модули. И магистрални километри...

Аз лично не бих се притеснявал чак толкова за километрите, ако колата е хубава.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#66
... много точно казано колега iago Wink
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#67
Колегата iago и е прав, и не е...
По принцип масата коли "нов внос" са поне на половин милион километри, а тука рязко стават на около 150 хил. и се купуват и карат масово Wink
Въпреки това, колкото и да е поддържана колата, и километрите и годините си оказват влиянието!
И колата си иска нейното!
Нашата на 176 хил. абсолютно реални километри и почти 11 години (при нас от 5 и половина и 129 хил.), поддържана безкомпромисно, досега сме сменили:
1. Маслен охладител
2. Комплект предни и задни дискове и накладки
3. Капак на вихрови клапи
4. SAS модул
5. Радиатор на климатик
6. Два пъти комплект ремъци, ролки и водни помпи...
Така че ако колата (в случая на почти същите години, ама на 2 пъти повече километри!) дойде дори с част от тези "нужди", мисля че човек може и да се притесни мааалко.... Wink
Цените не помня наизуст, ама си излиза цифра и то при абсолютно нормално за експлоатацията състояние...
Ако добавим и евентуални проблеми с рейка, диференциали или автоматик, тогава си е тегаво отвсякъде!
ПП. Щото колата не е само двигател... Wink
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#68
Моля някой колего да ми нахвърля при оглед на автомобил XC90 D5 2009 - 2010г. за какво трябва да се гледа и ослушва човек?
V 50 2.0d 2006г.
Xc90 D5 2008г.
Reply

#69
ето - <!-- m --><a class="postlink" href="https://youtu.be/XTSu034Bl7o">https://youtu.be/XTSu034Bl7o</a><!-- m -->
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#70
Здравейте, група!

От доста време обмислям покупка на XC 90 - търся подходящото вече повече от половин година, но до сега или не попадам на такова или е 20 000евро. Коли в българия гледам основно за справка или ако има някоя за продан от форума. Предпочитанията ми са насочени към 3.2 или 4.4 бензин, евентуално 2.5Т, но само ако е нещо изключително. Като цяло бягам от дизела, НО в момента излезна едно доста прилично предложение, на малко километри, екзекутив, със сервизна история, без забележки и с точното оборудване, което искам. В тази връзка се замислям доста сериозно, дали да не направя компромис с агрегата и да го взема. До сега обаче съм се интересувал предидмно от бензина, а трябва да взема решение дали да я купя до края на днешния ден. В тази връзка ще помоля някой от колегите с D5 да даде насока - какво обслужване трябва да направя при закупуване - за масло и филтри е ясно, ангренаж, водна помпа, масло СК, има ли и филтър на маслото на СК, масло в раздатките? Пропускам ли нещо, и нужно ли е да правя всички тези неща? Можете ли да ме ориентирате ценово - колко ще ми излезне удоволствието? Не мисля да ходя до МП, понеже не съм им голям фен, но не обичам да правя компромиси с качеството, така че може да се вземе предвид ще купувам качествени части и консумативи. Съветвали са ме за В+3 сервиз в Дружба, когато става въпрос за неофициален сервиз за Волво в София - някой ако има други идеи и изобщо съвети - ще бъдат от полза.

Благодаря предварително,
Поздрави,
Louis!
Не дърпайте дявола за опашката, за да не установите, че не го дърпате за опашката!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)