The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на XC 90

#71
Здравейте колега, имам ХС60, 185hp, автомат, предполагам че показателите са като на колата, която Ви интересува. Всичко което сте написали подлежи на смяна през определен интервал км., в тази връзка е прекрасно, че имате сервизна история на колата, като на база на същата, в сервиза който ще ползвате, могат да преценят кое е належащо за смяна. Ориентировъчни цени: ангренаж, водна помпа, масла филтри двигател, купе - около хиляда лева, в зависимост от консумативите, масла автомат и халдекс пак около хиляда лева. Цитираният от Вас сервиз е и мой избор. Дано съм бил от полза.
Reply

#72
LouisCyphre Wrote:Здравейте, група!

От доста време обмислям покупка на XC 90 - търся подходящото вече повече от половин година, но до сега или не попадам на такова или е 20 000евро. Коли в българия гледам основно за справка или ако има някоя за продан от форума. Предпочитанията ми са насочени към 3.2 или 4.4 бензин, евентуално 2.5Т, но само ако е нещо изключително. Като цяло бягам от дизела, НО в момента излезна едно доста прилично предложение, на малко километри, екзекутив, със сервизна история, без забележки и с точното оборудване, което искам. В тази връзка се замислям доста сериозно, дали да не направя компромис с агрегата и да го взема. До сега обаче съм се интересувал предидмно от бензина, а трябва да взема решение дали да я купя до края на днешния ден. В тази връзка ще помоля някой от колегите с D5 да даде насока - какво обслужване трябва да направя при закупуване - за масло и филтри е ясно, ангренаж, водна помпа, масло СК, има ли и филтър на маслото на СК, масло в раздатките? Пропускам ли нещо, и нужно ли е да правя всички тези неща? Можете ли да ме ориентирате ценово - колко ще ми излезне удоволствието? Не мисля да ходя до МП, понеже не съм им голям фен, но не обичам да правя компромиси с качеството, така че може да се вземе предвид ще купувам качествени части и консумативи. Съветвали са ме за В+3 сервиз в Дружба, когато става въпрос за неофициален сервиз за Волво в София - някой ако има други идеи и изобщо съвети - ще бъдат от полза.

Благодаря предварително,
Поздрави,
Louis!
Ако колата има история и тя е от МП най-добре е там първо да я прегледат, а къде ще си я обслужиш си е твой избор.
От днес за днес малко трудно ще получиш много мнения, но ако се поразровиш из форума ще намериш отговори на някои въпроси.
И ако колата е от обява дай да я видим - може някой да я е гледал, дори да не е, това D5 нищо не говори само по себе си.
Години, километри от къде е купувана ей такива неща.
ex XC90
Reply

#73
zorba Wrote:
LouisCyphre Wrote:Здравейте, група!

От доста време обмислям покупка на XC 90 - търся подходящото вече повече от половин година, но до сега или не попадам на такова или е 20 000евро. Коли в българия гледам основно за справка или ако има някоя за продан от форума. Предпочитанията ми са насочени към 3.2 или 4.4 бензин, евентуално 2.5Т, но само ако е нещо изключително. Като цяло бягам от дизела, НО в момента излезна едно доста прилично предложение, на малко километри, екзекутив, със сервизна история, без забележки и с точното оборудване, което искам. В тази връзка се замислям доста сериозно, дали да не направя компромис с агрегата и да го взема. До сега обаче съм се интересувал предидмно от бензина, а трябва да взема решение дали да я купя до края на днешния ден. В тази връзка ще помоля някой от колегите с D5 да даде насока - какво обслужване трябва да направя при закупуване - за масло и филтри е ясно, ангренаж, водна помпа, масло СК, има ли и филтър на маслото на СК, масло в раздатките? Пропускам ли нещо, и нужно ли е да правя всички тези неща? Можете ли да ме ориентирате ценово - колко ще ми излезне удоволствието? Не мисля да ходя до МП, понеже не съм им голям фен, но не обичам да правя компромиси с качеството, така че може да се вземе предвид ще купувам качествени части и консумативи. Съветвали са ме за В+3 сервиз в Дружба, когато става въпрос за неофициален сервиз за Волво в София - някой ако има други идеи и изобщо съвети - ще бъдат от полза.

Благодаря предварително,
Поздрави,
Louis!
Ако колата има история и тя е от МП най-добре е там първо да я прегледат, а къде ще си я обслужиш си е твой избор.
От днес за днес малко трудно ще получиш много мнения, но ако се поразровиш из форума ще намериш отговори на някои въпроси.
И ако колата е от обява дай да я видим - може някой да я е гледал, дори да не е, това D5 нищо не говори само по себе си.
Години, километри от къде е купувана ей такива неща.

Взех колата, от германия е, не е качвана в публичните сайтове за продажба, D5 185к.с., Executive, AWD, автомат, слънце, ще се похваля, когато пристигне или отида да я взема (още го обмислям) ще споделя и някоя снимка. Реших да се метна на дизела, въпреки всичките ми скруполи - пък ако излезне някой бензин след време, който да си заслужава - винаги може да се прехвърля.

Благодаря на всички колеги, които се отзоваха на запитванията ми по темата.
Много безаварийни километри от мен!
Не дърпайте дявола за опашката, за да не установите, че не го дърпате за опашката!
Reply

#74
Честито,много безаварийни километри и от мен.
V70   2.4 - (2017-)
V40   2.0 - (2010-2017)
Reply

#75
Здравейте,

Реших да предприема покупка на SUV и доста разглеждах из форумите за коментари, гледах ревюта и се реших. Тъй като от 10 години шофирам ръчка и ми е втръснало да го клатя този лост, та се реших да е задължително автоматик. Основните ми приоритети бяха, колата да е удобна за дълъг път и да е възможно по-безопасна. Въведох изискванията си в сайтовете за автомобили (SUV, Автоматик около 10 000 лв.) и ми излязоха безброй предложения. Така наложих и година на производство от 2003-та насам. и сред всички модели, които ми излязоха Volvo XC90 най-много ми допадна. Наред с него бяха Touareg, X5, ML, CR-V и други, но след обстойно преглеждане на видео ревю-тата в bri4ka се реших да е XC90.

От месец насам дебна обяви из интернет и съм се наумил, че началото на Ноември ще си взема отпуск за да обиколя 6-7 автомобила от модела из България. Тъй като съм от Варна и проверих 2 модела попадащи в ценовия ми мерник в града. Не бях впечатлен от едната, но другата ми грабна окото. Тази която харесах имаше сравнително запазен салон и интериор като цяло. И при двете коли, които разгледах попитах, дали може да я закараме в Moto Phoe за диагностика и при тази която не одобрих, дилърът директно ми отказа. Каза, че там ги изкарвали пълни боклуци и прочие (което още повече ме отказа). Тази която харесах, човека каза, че вероятно няма да има проблем (тъй като е регистрирана във Варна и дилъра се явява посредник).

<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.cars.bg/company/ivailocars/offer/c2420754">https://www.cars.bg/company/ivailocars/offer/c2420754</a><!-- m --> - Това е обявата на която съм се спрял. Ще се радвам ако някой от Вас я разпознае или случайно има някакви отзиви за нея да сподели.
Reply

#76
Колега momchilov, добре дошъл във форума. Ако търсиш дизелово XC90 с автоматик гледай да е от 2006 насам т.к. преди това са със 5 степенни автомати AW-55 които са по проблемни от 6 степенният TF-80SC...абе какъвто и двигател да избереш гледай да е след 2006-та Wink
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#77
Колеги, това някой дали го е гледал? Как ви се струва, дори и като цена?
<!-- m --><a class="postlink" href="https://mobile.bg/details/21525936269348146">https://mobile.bg/details/21525936269348146</a><!-- m -->
Reply

#78
Колата изглежда много добре.
Като цена с газовата, мисля че си струва.
Трябва да се види и тества наживо... И в сервиз разбира се.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#79
Благодаря за мнението, и на мен ми изглежда ОК. Ако имам път към СФ ще я погледна. Май се продава от доста време, което малко ме озадачава. Другото, което не знам е, дали си заслужава да минавам на тази, след като моята я взех преди точно година...
Reply

#80
Карам и бензин, и дизел, мисля че V8 двигателя е нещо уникално...!
Бих карал такъв с удоволствие...
Преценката е твоя.
Успех!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)