The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo V40

#31
Най-накрая бих могъл да кажа че задната ми линия е завършена. След дълго време в търсене на подходящите говорители и проблеми с инструменти, като зегето, вече е готова. Изпълнението е с БГ говорители за баси и среди и високочестотни на Blaupunkt. Свързани са към трилентов филтър, който забравих да снимам. Следващата (и последна надявам се) стъпка е лекото преправяне на бас касата и нейното довършване (тапициране), като за целта са ми необходими два говорителя. Очаквайте продължение....
Reply

#32
Най-накрая бих могъл да кажа че задната ми линия е завършена. След дълго време в търсене на подходящите говорители и проблеми с инструменти, като зегето, вече е готова. Изпълнението е с БГ говорители за баси и среди и високочестотни на Blaupunkt. Свързани са към трилентов филтър, който забравих да снимам. Следващата (и последна надявам се) стъпка е лекото преправяне на бас касата и нейното довършване (тапициране), като за целта са ми необходими два говорителя. Очаквайте продължение....


Attached Files Thumbnail(s)
               
Reply

#33
Да попитам колата фабричн окабелена ли е в смисал имали аудио подготовка че не намирам кабелите в предните врати?
В40 98
Reply

#34
По принцип трябва да е окабелена и в предните врати и назад също. Виж да не са паднали кабелите на дъното на вратата или да не би някой да ги е резнал!
Reply

#35
Новите субове. Засега е само един, др е готов наполовина, и чакат тапициране и фазионивертори. Говорителите са 8'' български от Благоевград, 80W. Засега единия суб свири с колата и звука е добър, но е без вата, тапицерия и фазиоинвертор, така че чакам още по-добър звук. Субовете ще се монтират от двете страни на калниците.


Attached Files Thumbnail(s)
                   
Reply

#36
Още една крачка към завършването на проекта: Демпфане на басбоксовете и решаване на проблема с висящите проводници към тях.
Остана още малко: тапициране и оправяне на другите висящи кабели към задната линия.


Attached Files Thumbnail(s)
       
Reply

#37
Колега може да се коментира много по системата ти ,но искам да обърна внимание само на следното..Отзад на кората тези среди които гледат нагоре на кого са нужни?
Ти отпред под ъгъл 90 градуса най-вероятно чуваш някакви бози отколкото звук...А седналите отзад им блъскват много лошо предполагам ...За отпред мен всичките драйвери трябва да са изнесени максимално напред Wink като най-добре и баса да е отпред ,но няма място Smile Всъщност има ,но изисква жертва малка Smile
както и да е ...А може ли да пуснеш линкве с драйверите които ползваш да ги видим по така Smile
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#38
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vissokogovoriteli.plc.bg/products/VKN-10211-11.htm" onclick="window.open(this.href);return false;">http://www.vissokogovoriteli.plc.bg/pro ... 211-11.htm</a><!-- m --> Това са тези в субовете. За задната линия, съм напълно съгласен, но това беше единственото решение което успях да измъдря, ако имаш по-добро- сподели го. За предната линия, ми до известна степен съм съгласен че е хубаво да се насочат, но принципно и оригиналните седят под 90 градуса. ( и най-важното в момента не ми се занимава с преработка на предната линия). Общо взето (и поотделно също) звукът който се получи ми допада, друг е въпроса че със същите компоненти, най- вероятно може да се получи и по-добър. Щом има много да се коментира- коментирай! Това е първият ми по-сериозен опит за озвучаване на кола и то с минимален бюджет, така че всяка критика е градивна. SmileSmile Поздрави!
Reply

#39
така да почнем с 90градуса Smile
ами Отпред е различно защото са по близко до стъклото и имаме отражение...Това чуваме отражение ...а благодарение на това отражение се получава ефект на по голяма звукова сцена(дълбока,широка,висока)
нали все хубави неща...НО до там...Стандартните високи са доста куци...Едвам ги поокротих с моят плеър Алпин 9855
и пак нямаха нищо общо с реалноста(под реалност визирам да свирят близко до реалния запис)
А за отзад защо не изпозлваш оригиналните места?Моето Волво в гредите има говорителчета?Или твоите нямат?
А този бас както всички От БЛагоевград впечетлява с Еквивалентен обем от 210 литра Big Grin Ебаси чудото...
Ако параметърат е верен би трябвало да значи ,че драйверчето е доста меко?Така ли е?
Аз лично си падам по Драйвери с по нисък Vas Заради по добрата им способност да удрят бързо и точно Smile
И съм фен на затоврения обем и посовчвам причина....Губим пика който имат всички Фазоинверторни оформления заради акустичното повдигане на купето което значи ,че губим някаква сила ,но до тук с загубите!фазоинверторите в масовия случей имат як пика след който 24дб затихване ...Което е доста стръмно и практически чуваме една единствена честота изцъклена ,а другото на вятъра(поне ритат подобаващо)
Докато затоврения обем няма този пик,но свири линейно и затихва с 12дб което пък вещае равно АЧх дори до 30хз
заради онова акустическо повдигане...Но понеже нямаме пик от фазоинвертор а имаме 12дб затихване и хоп Smile развно АЧХ Smile дано не ви обърквам много...Ако имам правописни грешки...Може! ПИл съм :roll:
Купувам (малката)дясната част от ножа под предната броня на с/в40...
Reply

#40
Ха, мани ги правописните грешки, и аз ги правя като съм подпиинал Smile Така, значи отзад в гредите имах говорители, но те са прекалено слаби (разбирай гърчат се) и искам да имам компонентна система и отзад, демек искам да са ми отделени честотите. Не те разбрах за предната линия, искаш да ми кажеш да си обърна високите към стъклото ли или какво? За субовете, да имат пик и после спад , но аз го корегирам донякъде с плеъра (мога на дадена честота да увеличавам или намаляван с некви си там децибели), избрах фазиоинвертора именно заради загубата при затворения обем (все пак не използвам колосални мощности), а и заради по-ударният бас. Да говорителят деиствително свири меко, което ми харесва (някой може да каже че се замазва, ама на мен си ми харесва Smile ). Вчера, докато си оправях кабеляците, задната линия не работеше и докато бачкам си слушах само предната и субовете, след като включих и задната линия звукът стана много по пространствен и плътен, независимо от това че драйварите гледат към тавана. Сега се замислих да ги сложа леко под наклон, пък може и да стане по-добте. Мислих и за носочване на предната линия, но око не преработя, цялата кора, ще трябва да забравя за отваряне на жабката при затворена врата Smile.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)