Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Внос на автомобил от Швеция
Аз бих говорил директно със застраховател, а не с брокер. Боя се, че брокерите не се сблъскват със случаи, различни от ежедневните.
Колкото до чл. 262, ето текстът му:

Чл. 262. Срокът на задължителната застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите е една година. Сключването на застраховка "Гражданска отговорност" на автомобилистите за по-кратък срок, но за не по-малко от 30 дни, се допуска в следните случаи:
1. при сключване на застраховка на моторни превозни средства, които имат временна или транзитна регистрация съгласно действащото българско законодателство;
2. при сключване на гранична застраховка;
3. при сключване на застраховка от фирми, извършващи внос и продажба на моторни превозни средства;
4. при сключване на застраховка на бавнодвижещи се моторни превозни средства;
5. при сключване на застраховка на самоходни машини.
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4 (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4 (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Цитирай
Thanks given by:
Да попитам и аз нещо, закупих си волво от швеция, понеже работя лятото там вече 2 години, в момента чакам да я прехвърлят на мое име направих си застраховка тук в швеция пак на мое име, ще имам ли проблеми в КАТ при регистрацията, нямам договор за покупко продажба но нали е на мое име с шведски номера съм, които ще сиги сваля преди кат за да ги върна в швеция за да я отрегистрирам в швеция, някой да знае нещо по въпроса....
Цитирай
Thanks given by:
Темата е стара, но искам да попитам.
Успяхте ли да си внесете овтомобил от Швеция2?
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)