The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Poll: Избор на гуми:
You do not have permission to vote in this poll.
CONTINENTAL ContiSportContact
52.00%
13 52.00%
GOODYEAR Eagle F1 Asymetric 3
16.00%
4 16.00%
MICHELIN Latitude Sport
16.00%
4 16.00%
DUNLOP Sport Max
16.00%
4 16.00%
Total 25 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Летни гуми за ХС90, премиум клас

#11
Аз ще си взимам Nexen 235/60/18 - по оценки отлични, по цена ми стъпва на 150лв/бр.
Мога да дам отзиви скоро, но и аз не карам много XC-то : 5000-10000км на година се очертава Smile
Reply

#12
Уникална анкета! Big Grin
Баси кефа да имаш възможност да избираш между тия 4 марки...
Трябваше и едни Скорпиони да сложите и групата щеше хептен да е пълна Wink
То в тая конфигурация, които и да избере човек, едва ли ще сгреши!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#13
аз закупих летни Nexen 235/65/17 около 155лв/бр и съм доволен след изминати 1200км ...тиха гума , добре спира еолеото с тях .... някак си колкото и да са добри не ми е дават 250-300лв за Мишелин Smile
Reply

#14
https://www.tirerack.com/

Един от известните сайт за гуми в Северна Америка. Има много информация.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#15
Spurs Wrote:Какво значи горния клас на Continental?
Кой Continental e среден или нисък клас?!
Съответно Michelin...
Дай малко повече инфо, моля!

ПП. Този сайт <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-Auto-Bild-15-inch-Summer-Tyre-Test.htm">http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm</a><!-- m --> ги дава на едно място - Premium Contact 5 и Energy Saver като характеристики и ги сравнява...
Нещо не разбирам, защо аз не бива да ги сравнявам... :roll:

Spurs, имам усещането, че репликата ми беше възприета като заяждане, а нямах такова намерение.
Признавам си, че съм се заблудил. За Континентал не мога да кажа много. Когато взех S60-ките си, те бяха с фабрични Конти Спорт и макар и според мен да бяха на края на живота си, държаха се добре (за около седмица, докато сложа новите гуми).
Относно Мишлен, вероятно заблудата ми идва от това, че за нито едно от трите ми Волво не е имало Енерджи. Гледайки официалния сайт на Мишлен, Енерджи се предлага предимно в малки размери (15/16) нормален профил. А Пилот Примаси - големи и нископрофилни. Като цени също по спомен имаха чувствителна разлика. От там предполагам е и заблудата ми.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.michelin.co.uk/tyres/michelin-energy-saver">https://www.michelin.co.uk/tyres/michelin-energy-saver</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.michelin.co.uk/tyres/michelin-primacy-4">https://www.michelin.co.uk/tyres/michelin-primacy-4</a><!-- m -->

Spurs Wrote:Уникална анкета! Big Grin
Баси кефа да имаш възможност да избираш между тия 4 марки...
Трябваше и едни Скорпиони да сложите и групата щеше хептен да е пълна Wink
Тук нещо не Ви разбрах, колебаех се между тези 4 и затова съм сложил тях :roll:

Поздрави и хубав ден!
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#16
Нищо не приемам като заяждане! Big Grin
Просто ми стана интересно, повярвай ми!
Относно анкетата - аз гласувах за Continental, но отгоре погледнато, всички гуми са качествени, затова написах, че е уникална... Wink
Успех с избора!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#17
От около две седмици съм с тези гуми - General Tire Grabber GT 235/60 R18 107W. Определено са тихи и се държат добре на вода.Производител е Континентал, и качеството е много добро за цена 200-250 лв.(според отстъпката)
Reply

#18
Аз също купих кетни гуми Дженерал, само че 255/50/19. Изминах над 2000 км и подкрепям колегата Явор. Гумите са доста добри на пътя и качеството им не е за подценяване.
850 GLT 2.5 20v 170к.с. - Ex
XC 90 D5 R-design 185к.с.
Reply

#19
Да кажа каква е развръзката. Накратко: вчера преобух колата с Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, 255/50 R19 ДОТ 0918.
По-подробно. Гумите, които бяха преди това не ставаха за абсолютно нищо. Онзи ден, когато взех колата валя лек дъжд, точно толкова, колкото да стане лигаво по улиците. Е, такъв страх не съм брал, не знам откога. Вчера поразпитах в няколко гумаджийници за изброените от мен гуми + Нексен, Нокиан и Ханкук съответно те да предложат нещо друго, което се сещат. Много важно беше да имат налични, защото не ми се чакаше 7-10 дни... все пак карам си децата с тази кола. От изброените, казаха, че Континентал е чудесна гума, но - с поръчка. GY и Дънлоп са горе-долу еднакви, като Дънлоп били за по спортно/агресивно каране, а GY за по-комфортно, семейно. Мишлен не ми препоръчват. Нексен са много хубави, въпреки, че по-етикет са с малко по-слаби показатели, за Нокиан казаха, че хората били доволни. За Ханкук мненията били доста смесени. И Нексен, и Нокиан също бяха само с поръчка... та изборът спадна между Гуудиър и Дънлоп.

Малко извън темата: тия дни ще пусна тема, в която да ви "запозная" с новата придобивка, но преди това да питам: имало ли е момент, в който Волво да са слагали Пирели?! Галошите, които изхвърлих вчера бяха на Пирели с ДОТ доста преди производството на самата кола. Толкова бяха изтрити отстрани, че едвам можеше да се прочете марка, модел и размер (днес ще прехвърля снимки от телефона и ще ги пусна тук). Нещо ме навежда на мисълта, че предишният собственик си е взел гумите, преди да я даде в МП и е сложил тези боклуци. Доколкото знам, Волво слага Континентал и Мишлен.

Още веднъж благодаря ви! Хубав и успешен ден!
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#20
Много добър избор си направил! Wink
Дънлоп е под шапката на Гуудиър, всъщност, но това за избора ти няма особено значние.
Както писах и по-назад, въпреки избора ми на Континентал, която и да вземеш от 4-те марки, няма как да сгрешиш! Всички са качествени.
Относно първоначално слагани гуми на нови автомобили Волво, аз също знам (и съм виждал) за Континентал и Мишлен...
Между другото, Пирели Скорпион е една много добра гума, просто при теб вече са били с изчерпан ресусрс.
Безаварийно да си караш колата с новите гуми! Smile
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)