The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Poll: Избор на гуми:
You do not have permission to vote in this poll.
CONTINENTAL ContiSportContact
52.00%
13 52.00%
GOODYEAR Eagle F1 Asymetric 3
16.00%
4 16.00%
MICHELIN Latitude Sport
16.00%
4 16.00%
DUNLOP Sport Max
16.00%
4 16.00%
Total 25 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Летни гуми за ХС90, премиум клас

#21
YoYo Wrote:Да кажа каква е развръзката. Накратко: вчера преобух колата с Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, 255/50 R19 ДОТ 0918.
По-подробно. Гумите, които бяха преди това не ставаха за абсолютно нищо. Онзи ден, когато взех колата валя лек дъжд, точно толкова, колкото да стане лигаво по улиците. Е, такъв страх не съм брал, не знам откога. Вчера поразпитах в няколко гумаджийници за изброените от мен гуми + Нексен, Нокиан и Ханкук съответно те да предложат нещо друго, което се сещат. Много важно беше да имат налични, защото не ми се чакаше 7-10 дни... все пак карам си децата с тази кола. От изброените, казаха, че Континентал е чудесна гума, но - с поръчка. GY и Дънлоп са горе-долу еднакви, като Дънлоп били за по спортно/агресивно каране, а GY за по-комфортно, семейно. Мишлен не ми препоръчват. Нексен са много хубави, въпреки, че по-етикет са с малко по-слаби показатели, за Нокиан казаха, че хората били доволни. За Ханкук мненията били доста смесени. И Нексен, и Нокиан също бяха само с поръчка... та изборът спадна между Гуудиър и Дънлоп.

Малко извън темата: тия дни ще пусна тема, в която да ви "запозная" с новата придобивка, но преди това да питам: имало ли е момент, в който Волво да са слагали Пирели?! Галошите, които изхвърлих вчера бяха на Пирели с ДОТ доста преди производството на самата кола. Толкова бяха изтрити отстрани, че едвам можеше да се прочете марка, модел и размер (днес ще прехвърля снимки от телефона и ще ги пусна тук). Нещо ме навежда на мисълта, че предишният собственик си е взел гумите, преди да я даде в МП и е сложил тези боклуци. Доколкото знам, Волво слага Континентал и Мишлен.

Още веднъж благодаря ви! Хубав и успешен ден!

Чисто принципно - никогане питай търговец за мнение за продукт. Винаги ще ти препоръчат продукта/продукрите, за които получават най-голяма търговска отстъпка.
Reply

#22
Аз за Пирели като марка изобщо не съм чул особено хубави думи..

А от къде пазарувате? Маргел, Диана, Радиал.. поне в сайтовете не намирам особено разнообразие (камо ли пък налични). Гуми7 продават съмнително евтино.. и срещам смесени мнения.. за бггуми никва идея. Бих си ги поръчал от Германия или Англия през gabco честно казано ама не знам никакви проверени сайтове.

Някой карал ли е с Тойо? Спортните им гуми са брутални. Карал съм на малък размер с техни полусликове.. само суперлативи мога да кажа. Но нямам мнения за обикновените им гуми? За летни говоря. Зимните твърдо съм решил да пробвам Nokian. Много я хвалят тази марка.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#23
Аз последно купувах от "Диана" на околовръстното в София. 2 комплекта Континентал. Без забележка!
Ако искаш Нокиан, отиваш във Вианор, гумите са пред очите ти, няма как да сгрешиш ДОТ...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#24
Мда.. значи ще отида там, не ги знам. Мерак ми е да ги пробвам. Тва лято ще изкарат нейните, но съм за 4 зимни и до година 4 летни. Благодаря.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#25
iago Wrote:А от къде пазарувате? Маргел, Диана, Радиал.. поне в сайтовете не намирам особено разнообразие (камо ли пък налични). Гуми7 продават съмнително евтино.. и срещам смесени мнения.. за бггуми никва идея. Бих си ги поръчал от Германия или Англия през gabco честно казано ама не знам никакви проверени сайтове.

Някой карал ли е с Тойо? Спортните им гуми са брутални. Карал съм на малък размер с техни полусликове.. само суперлативи мога да кажа. Но нямам мнения за обикновените им гуми? За летни говоря. Зимните твърдо съм решил да пробвам Nokian. Много я хвалят тази марка.

В последно време съм клиент на Маргел, пак на Околомръсното, преди Бъкстон (горе-долу срещу НИМ се пада), посока Цар Борис. Доволен съм.
С Радиал внимавайте, има и "оригинален", и "менте".
За Тойо съм чувал, че са доста шумни и твърди (поне доскоро точно Радиал им беше официален вносител).

Игнат, прав си, но все пак ако предложението на търговеца ме устройва, ако иска и безплатно да ги взима от вносителя. И той е човек, трябва да изкара нещо Big Grin
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#26
Мдам така е, аз съм взимал от там полу сликове. Ама явно вече не са вносители на Тойо. Мерси за фийдбека.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#27
Ето и как изглеждаха старите галоши. На снимките, като че ли не се вижда колко трагични бяха в действителност Smile


Attached Files Thumbnail(s)
           
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#28
UNIROYAL RainSport 3 SUV или XL също са доста добри гуми особено на дъжд.
ex XC90
Reply

#29
Понеже днес сложих зимните та с гумаджията обсъдихме летните ми (две на по 26К и две на по 17К) и реших да купувам нови.
Сега съм с 255/50/19, но в момента ценово е по-изгодно 255/55/19.
Кара ли някой тоя ТУЧ с такъв размер и съответно впечатления?
ex XC90
Reply

#30
И аз съм с 255/50/19.
Лятото също съм за нови.
Вероятно ще заложа на Uniroyal или Semperit.
Досега лятото бях с Hankook Ventus ST. Изключително съм доволен, особено на дъжд!!! Бих повторил, но вече не се произвеждат...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)