The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Интегриране на BLIS в автомобил без такъв

#1
BLIS системата много ми харесва, а нямам.
Възможно ли е да се вземе от друг автомобил и да се постави на моя?
Разбира се, освен стойките на огледалата вероятно и модул трябва да се постави, ама става ли, възможно ли е, и т.н.
Ако може, какво трябва да направя?
Моля за мнения и съвети!
Поздрави!
ПП. Може да се обаждате и на тел. 0887 28 91 40
Симеон
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#2
Здравей колега,
BLIS-а е супер, за съжаление повечето от екстрите на колите ни са вкарани в car configuration-а, който не може да се променя по желание на собствениците дори при оторизиран дилър (Мото Пфое). Не съм сигурен за BLIS конкретно, но колата може да откаже да комуникира с добавките. Бих ти препоръчал да чуеш Ники (nik_dob), за да потвърди за възможността за добавяне.
Успех
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#3
Zahariev Wrote:Здравей колега,
BLIS-а е супер, за съжаление повечето от екстрите на колите ни са вкарани в car configuration-а, който не може да се променя по желание на собствениците дори при оторизиран дилър (Мото Пфое). Не съм сигурен за BLIS конкретно, но колата може да откаже да комуникира с добавките. Бих ти препоръчал да чуеш Ники (nik_dob), за да потвърди за възможността за добавяне.
Успех
Благодаря колега Захариев!
Четох малко каквото намерих по чужди форуми и там няма еднозначно мнение.
Пишат дори, че нямало специален модул за BLIS, което ми е доста интересно!
Направо се свързвали кабелите с компютъра на колата и се инсталирал бутон на централната конзола... Което ми е още по-интересно!
Други пишат, че въобще няма как да стане.
Вярно, колите, които се споменават са и S80, S60, XC90, но мисля, че при всички е едно и също положението.
Или нещо не съм разбрал както трябва.
Аз също мислих да говоря с Ники по този повод...
Тъпото сега е, че са продали вече BLIS от колата, която се продаваше на части! Sad Дали пък не е знак да спра?! Big Grin

ПП. В случая при мен става дума за ХС90-ката! Wink Не за 960-ката... Да поясня все пак, въпреки че е логично... Big Grin Big Grin Big Grin
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#4
И аз се интересувам от същото. Пиши за резултата, когато се чуеш с Ники.Благодаря Smile
Reply

#5
За онази ударената в Перник ли става дума? И аз го мислех същото за BLIS. Четох точно това, което казваш. Мога да добавя, че не ставало на по-старите модели (преди 2006 г. по спомен), защото на тях фабрично не е имало, за по-новите - слагаш и тръгва. Отказах се от идеята, защото изчетох доста негативни мнения за самата система - много капризна била и често или не сработва, или сработва, когато няма нужда.
Колкото до 960-ката - и за нея има решение. Китайците са направили подобна система, но не работи с камери, а с по един сензор като за парктроник, монтиран отстрани на задната броня. Теоретично може да се монтира на всяка кола. Много положителни мнения имаше за него, но аз съм скептичен към афтърмаркет решенията Smile
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#6
Здравейте,
Да се включа и аз към тази тема. Искам да споделя собствен опит от такава интервенция и да дам яснота около възможността да се интегрира BLIS към автомобил без фабрична такава система. Кратко и ясно казано - напълно е възможно! Зависи само колко е голямо желанието и какви са възможностите на портфейла.
Аз инсталирах системата на Volvo XC70, 2009. Има разлики коя година е колата. До 2015 г. системата е с камери, момнтирани на страничните оглдала. След това са радари, монтирани някъде в калниците при задната броня. Ще пиша по-късно какво е необходимо за варианта с камери.
1. Volvo S40, 1.8, Manual, 115 к.c., MY 1998, Vialle LPi
2. Volvo V50, 2.4 D5, Auto, 180 к.с., MY 2007
3. Volvo XC70, 3.2, AWD, Auto, 238 к.с., MY 2009
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)