The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
За разхода на xc70

#11
Преди малко се прибрахме.
Гледайки касовите бележки за 1600км които сме изминали средния разход е около 8.5л/100км.

Като в сметката не включвам онези 40л, които изгорих за около 150 километра на остров Лефкада. Ама то там...
Ако не е почти вертикално спускане ще е почти вертикално изкачване. На моменти мотора така ревеше по баирите им, че имах усещането как някое бутало ще се покаже през предния капак. Не вярвах, че ще успея да подобря рекорда на БДЖ - 17км за половин час. Но там е възможно. 18км за половин час...
Reply

#12
iago Wrote:@Spurs, батка, имай предвид, че автомата гълта 1 до 2 литра от горе спрямо ръчката.
Всяка уважаваща себе си Шпора е осведомена добре по този въпрос! :lol:
Само че дори и при тази калкулация, пак ми се види странен разхода...
Дори и на Захариев ръчката...
Ама щом сте рекли! Big Grin
ПП. Който иска да търси назад във времето, но колкото и теми да има за разхода, все нашто ХС харчи най-много! Confusedhock:
Баси, май не случих на кола... Big Grin Big Grin Big Grin
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#13
Колеги, мене ме срам да кажа за разхода на 3,2 литровото ХС90. Планинска магистрала завои, изкачвания, слизания, 2км изкачване с наклон 10% (изкачи го със 110км/ч) и средна скорост като цяло 130км/ч. Среден разход почти 16л/100км. Двигателя 5500 обората в продължение на почти 10мин. 840 км минах за 8 часа 80% от които планинско каране и 250км от които само две ленти поради тежкия терен. Поне аз много се кефя от стабилността на колата при завои със 140км/ч. Да, магистралата където е напревена е супер и ограничението е 120км/ч. Колата натоварена като за ваканция. Абе павето си е паве, тежи си на мястото.
Ето за какво говоря: https://www.dangerousroads.org/north-ame...ghway.html

Мисълта ми беше, да ги караме тези коли бе колеги? Какви са тези малки разходи, на диета ли сте? :lol: :lol: :lol: :lol:


Поздрави на всички
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#14
Spurs, аа не знам, баце. Аз под 13 извънградско още не съм виждал, така че нищо не "защитавам". На мен всеки разход ми се вижда малък.. :lol:

Газ до дупка и тЕ тава е.. Big Grin
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#15
iago Wrote:Spurs, аа не знам, баце. Аз под 13 извънградско още не съм виждал, така че нищо не "защитавам". На мен всеки разход ми се вижда малък.. :lol:

Газ до дупка и тЕ тава е.. Big Grin

Я кажете вашите с на ivobivo осмаци в софийските тапи до колко разход ви дават? Знам, че е субективно, ама все пак ... Smile
п.п и ако сте замервали случайно на ВИДА -- дросела на колко процента е отворен при празни обороти на спряла кола?
иначе моята ако я галя с 80 - 90 на автопилот ми е 8-9 на сто Smile
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#16
При първото засичане само на градско след 120 км с нормални задръствания през центъра борда ми даваше 16.6, а при икономично каране с отпускане на газта отдалече когато е червено от Марешки до Румънското през бул.Сливница съм го докарвал до 13.3
До морето от София до Галата (Варна) 451км през Хемус по борд ми даде 10.9 със средна скорост 90км/ч. Но за мен е най-важно какво ми дава като среден разход при наливане на колонката и ето статистиката - <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.spritmonitor.de/en/detail/942505.html">https://www.spritmonitor.de/en/detail/942505.html</a><!-- m -->
А за ВИДА-та ще трябва малко да ме обучиш къде да гледам и ще докладвам Wink
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#17
А ми, аз много рядко имам път в час пик през центъра на София и ми е трудно да отговоря. Също така и рядко занулявам разходомера, за да направя някакво замерване. Когато съм го правил, под 18 в града не съм виждал (като се замисля обаче, никога не съм мерил късно вечер, тогава сигурно ще е по-малко). Ама аз не карам баш икономично, обичам да чувам осмачето, така периодично. :mrgreen:

Мисля, че веднъж го бях замерил на колонка за нещо около 300-350км пробег и май ми беше дал около 19 (с предимно, но не изцяло, градско), работя на 5,5км от нас разстояние. Ако трябва да смятам предварително някъв разход на ум, правя така.. 20 градско и 12-13 извън. И като цяло с такава нагласа я купих.

Иво, баси разхода даваш. С какви гуми си? И аз започвам да се чувствам като Spurs относно разхода :mrgreen: . Май трябва да сменя обувките, че тия много тежки, дейба. Big Grin
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#18
Quote:Ама аз не карам баш икономично, обичам да чувам осмачето, така периодично. :mrgreen:
А, и аз за това говоря. Само така.

Quote:Май трябва да сменя обувките, че тия много тежки, дейба. Big Grin
Гумите едно на ръка ама и колко са напомпени има значение.

3,2 литровия смесено каране (и аз като колегата iago натискам) - 13,6 - 13,8 на 100км.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#19
Здравейте колеги ! Любимата ми тема , като нов "член " в клуба смятам постоянно , на всяко зареждане. Интересното при моят автомобил xc 70 D5 185 к.с АСК , е че по борд компютър разхода ми е по-голям?! Правил съм няколко замервания на извънградско каране 1 път 1400 км и следващ път около 700 км . Разликата е наистина минимално пренебрежима - в първият случай - 0.6мл , а вторият 0.3 мл. Дет' се вика с тях или без тях доволен разход . Това беше просто вметка , относно истинността на борд компютрите. Та за моят разход - рекорда ми е 8.1 не много бързо каране около 120 на магистрала и 80 - 90 извънградски път. Основно се движи 8.5 - 8.8 , което мисля , че е оптимално и много доволно. Идва ред на градското каране в Ямбол. Много различно от 12,5 до 14,5. Сутрин паля и минавам около 5 - 6 км до работа , на връщане е подобно положението с малко повече километри , да кажем общо за дена 20-ина км. Малък град е и адски натоварено движение - светофари , пешеходни пътеки , колони от коли ( с по 1 шофьор ) . Четох в някоя тема - не мога се сетя коя , че почистване на ЕГР , ламда сонда и т.н. спомага за редуциране на разхода. Направи ми впечатление , че един от колегите беше споделил , че при потегляне моментният му разход е 99.9 ( както и при мен) и след почистване на гореспоменатите елементи това показание е спаднало на 40,0 - 50,0 . Тука малко си навързвам нещата - и при мен моментен разход при потегляне е 99,9 ; скоро имах записана грешка за ламбда сонда. Та бихте ли споделили дали могат да се предприемат някакви подобни манипулации - повече с идеята да се прочисти горивната система , отколкото да се намали разхода.
Приятели , отначало ме питаха колко гори - аз , еди си колко , те абе то и мойта понагорява градско - хахахах.Абе общо взето гори колкото и сипеш.
Така и така съм се разписал - кога е нормално да се регенерира DPF-а. Имам предвид ще изпише ли съобщение или нещо подобно
Поздрави колеги
Reply

#20
Да вметна и аз един забавен разход:
XC90+D5+163+АСК+ от 100 до 130 км/ч + 4 човека и багаж до допустимата максимална граница + редовни спирания за плащания по магистралата + 20км софийско = 850км до лампа. На лампа съм стигал до Кресна с пълзене, нататък ме хвана шубе, може и още сигурно.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)