The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
За разхода на xc70

#1
    В София заредих до горе и занулих километража, при Мездра компа показваше това
Reply

#2
Дам...и един мармот в Мездра те чака за да завива шоколада със станиол...
Колега, цифрата изглежда приказно добре и ако вярваме на бордкомпютъра се оказва, че с резервоар от 68 литра нафта ще изминеш 1190+132=1322 километра - това прави среден разход от 5.14 L/100km и е постижение достойно за рекорд. Поздравления за достигнатия нисък разход в конкретния случай, но всички знаем, че една кола харчи толкова колкото и сипваш на бензиностанцията и едва ли средния разход сметнат за реален пробег от да речем 10-20 000 км ще е по-малък от 7.5 L/100km за кола с 2.4 дизелов мотор и автоматични скорости Wink
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#3
Много често реалния разход е поне с 1 литър отгоре на това което показва компютъра. Аз лично го гледам само ориентировъчно, но вече датолкова си познавам колата, че по показанията на горивомера, скоростта и натовареността на автомобила мога да предположа колко му е разхода...
Това на колегата е нереално. Както пише ivo, а и реалността доказва, разхода се мери на колонка (ако може на една и съща, най-добре), пълно-пълно. На ХС90-ката повече от 720 км. to empty, не съм виждал! Също 68 л. резервоар... Разбира се в над 90% от случаите с 4 човека и доволно багаж! Wink
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#4
При последното зареждане резервоара побра 70л.при изминати точно 1000 км. От които 250-300 в София
Reply

#5
Пътят от София до Мездра е предимно с наклон в моя полза. Бях сам в колата и се отнасяха доста "нежно" с педала на газта така че не е невъзможно Wink
Reply

#6
Напълно възможно е до Мездра да даде добра икониомия, има 450 метра денивелация надолу.. ако не се поддържа висока сорост нагоре към Витиня, след това надолу има много километри спускане..
Със старата ми V70 2.5 TDI, ръчка и същият маршрут по борд съм падал на 4.6, реални 5.4, на обратно има разлика обаче.

Spurs Wrote:Много често реалния разход е поне с 1 литър отгоре на това което показва компютъра. Аз лично го гледам само ориентировъчно, но вече датолкова си познавам колата, че по показанията на горивомера, скоростта и натовареността на автомобила мога да предположа колко му е разхода...
Това на колегата е нереално. Както пише ivo, а и реалността доказва, разхода се мери на колонка (ако може на една и съща, най-добре), пълно-пълно. На ХС90-ката повече от 720 км. to empty, не съм виждал! Също 68 л. резервоар... Разбира се в над 90% от случаите с 4 човека и доволно багаж! Wink

За XC90 извънградско ми показва естимации по над 1 000 км.. ето снимка от преди няколко дни - Атина - София 783 км:
[Image: IMG_20180911_021336.jpg]
не можа да светне резервата. Иначе колата с двама възрастни и две деца, багаж до козирката, колелета и т.н. Smile реален разход пълен-пълен резервоар за този маршрут - 7.5/100. Карал съм на автопилот по ограниченията. Скоростната е ръчна M66 AWD 6 speed.
Николай
Volvo XC90 2.4D '2008

[Image: 686753.png]
Reply

#7
Откъде ги купувате тия коли...?! Confusedhock:
За да ми даде 6.4 разход или трябва да я бутам, или да карам с 60-70 км/ч.! Big Grin
Ето най-прясната информация: София - Братислава - Бърно - Прага - Дрезден - Лайпциг - Пилзен, около 2000 км., 90% магистрали, съответно и градско - среден разход 9.8 л/100...
4 човека и багаж фул...
Колата беше обслужена около 40 км. преди да тръгнем.
ХС90, 2007, 185 кс., автомат.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#8
@Spurs, батка, имай предвид, че автомата гълта 1 до 2 литра от горе спрямо ръчката.

@Zahariev, не прочетох никнейма и малко на изуст реших че пише ivobivo.. и тамън обмислях да захапя дулото, четейки да пишеш за естмации над 1000км и разход на V8ка - 7,5. Чак като видях да пише, че си с ръчка ми светна ламБата. Idea :lol:
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#9
Това е щото икономисаната нафта се връща в резервоара и понеже се е сгрял,а та топли и другата и те така цЕлата набъбва, демек става повече.
Ама това само при дизелджиите, щото бензина като се сгрее почва да лети из въздуха.
ex XC90
Reply

#10
Пичове развеселихте ме...един приятел с газ веднъж като караше зад мен с предишната ми кола 2.0 комън рейл ми каза, че щяло да вземе да му връща газ в бутилката от икономичното ми каране...отивам да си загася ламБата и да си лягам.
Иначе поздрави на всички - здрави двигатели, скорости, ел.модули и много пачки в джоба за бензин и нафта!!! Само да споделя, че V8-ка не знам защо ми дава на борд, че харчи 3.4 литра по нанадолнище и с 0-лева газ?!?, Във всички дебели книги пише, че разхода трябва да е НУЛА... ама явно това са градски легенди Wink
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)