The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Няколко екстериорни проблема...

#11
(01-15-2019, 12:55 PM)iago Wrote: По повод химията... аз си мия колата в мивки където търкат с гъба. Безконтактното ебава майката и на лака, очевидно и на "детайлинга" и т.н. Безконтактно само в краен случай.

@julianov83, ако амазона и ибея са английският или немският, поръчвай през Gabco или GGBG. Аз не съм поръчвал от UK директно до БГ от няколко години вече. Няколко пъти дори от Китай съм пращал в Англия (скала на Gabco), защото е излизало по-евтино, че даже и по-бързо.

За безконтактно то миене съм 100 процента съгласен с теб. И аз не си карам колите на безконтактно. Незнам какви химии слагат, ама съсипват боя, гумени уплътнения, хромирани части, и особено фаровете , когато не са стъкло. 
Иначе ще поразпитам и ще почета малко какви са тези Габко и ГГБГ , дето ми препоръча и как е случват нещата там, тъй като онлайн изпълненията и въобще компютърните неща не са ми много силна страна - даже и Фейсбук нямам. Просто нямам никакво излишно време да се ровя из мрежата. Аз толкова време ,колкото съм прекарал в интернет в последния месец и нещо (от както се регистрирах във форума) не съм прекарал до сега общо от както съм човек! Хахаха. Иначе ще разпитам за тези неща - дето ми ги казваш. Благодаря.
Reply

#12
(09-23-2018, 02:37 PM)rudizl Wrote: 3. Лайсните около прозорците имат също нещо като... оксидация, от която се губи блясъкът им. Подобно е на варовик. С нокът се чисти, но след това се появява отново. Също се вижда от снимките. Някакви предложения?

Мисля, че имам предложение. Пробвах с полиращата паста, която купих преди време, но все не стигах до нея.
За проба нанесох върху най-задната лайсна, в долния ѝ край, където е най-широка. Леко потърках и след това със суха микрофибирна кърпа полирах. Има видим резултат. На пролет ще ги излъскам целите по-старателно, като преди това ще облепя около лайсните с маскиращо тиксо, защото се притеснявам за лака и гумените уплътнения. Не знам дали ще се види нещо на снимките, но на живо има разлика. Пак казвам, почти не съм търкал, защото ми измръзнаха ръцете. Просто пробвах дали има ефект.
Това е пастата:
https://www.praktiker.bg/bg/Exterior-mai...L/p/497209
[Image: 9838127f2b8075536dd0c4c4e5385dea.jpg][Image: ab9fd54470fc5b3fa33709a1e9f389e1.jpg]

Sent from my rotary dial phone using Tapatalk
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#13
Да.. облепи добре гумените оплътнения, защото побеляват от пастата и после няма махане, поне когато се пастира с машина. На ръка не знам дали ще можеш да ги белнеш, ама не пречи да се подсигуриш.
Reply

#14
Супер, благодаря много за показното и за линка Smile Ще си купя и ще пробвам.

П.П.: Имам и едно дремелче с накрайници за полиране, може да пробвам с него как ще се получи.
Reply

#15
(01-18-2019, 01:17 PM)rudizl Wrote: Супер, благодаря много за показното и за линка Smile Ще си купя и ще пробвам.

П.П.: Имам и едно дремелче с накрайници за полиране, може да пробвам с него как ще се получи.
Аз също имам дремелче, но се притеснявам, че ще стане неравномерно, а и профилът на лайсната е шашав.

Sent from my rotary dial phone using Tapatalk
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#16
и при мен е така... тази същата паста я продават в louis.de и я знам покрай моторите, но немците не я пращат с DHL от там... ще я взема от praktiker и мисля да пробвам на ръка - е*ах я у лайсната не се лъсне за нула време

Sent from my mobile using Tapatalk
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#17
Пичове, знам че звучи нелепо, ама сега чета и си умувам , и утре съм на работа и няма да имам време, ама вдругиден ще пробвам - като деца лъскахме до блясък каплите, курбелите, кормилата и хромираните калници на балканчетата със обикновен цимент - на полувлажна кърпа слагаш щипка цимент и жулиш яко... После. Със мокра кърпа и обилно вода отмиваш всичко - хрома светеше после като огледало! А по-късно вече и на Ладата броните правехме като "на гявол окото" както казват по нашия край. Ще пробвам в Неделя "в името на науката" и ще пиша. Само трябва много внимателно да не се докосват боядисаните детаили или да се облепят с тиксо.
Reply

#18
Да, бях забравил. Ама честно да си кажа - малко ме е страх. Балканчето беше здрава соц изработка, тук лайсната е толкова тънка, че ме е страх да не стане дупка:-D Даже преди да пробвам с пастата, имах съмнения дали не е метализирана пластмаса и дали няма да направя мазало Wink

Sent from my rotary dial phone using Tapatalk
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#19
Намерих едно клипче, вероятно има и други, в което се показва употребата на Autosol. Точно за същите лайсни. Така че поне според мен това е достатъчно, не ми се пробва с цимент Wink

Ето:
Reply

#20
Хващай някаква кърпа, само да не е памучна и вземи полираща паста за 1-2 минути ръчно. Не мога да кажа с каква точно съм го правил, сипаха ми я в бурканче в една автокъща, където все търкалят до 4 годишни луксозни марки. Само казаха, че е магическа паста. Нанесох малко по-обилно, потърках малко - буквално няколко тръквания и я оставих за 5 минути да седи (така ме инструктираха) после я измих и отдолу си излезна лъскав хром. Свърши работа и на фаровете, бяха тръгнали 2 облачета/петънца отгоре. И да се има предвид, че моите лайстни се бяха оксидирали локално на петна.
Но наистина след това е голям зор да се почисти от уплътненията.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)