The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Try Slow Down or Shift Up при V8*

#11
ivobivo Wrote:Здравейте колеги.
bell може ли да споделиш какво разбираш и усещаш под израза "все едно аз ги редя ръчно" От МП казаха ли в какво се състои актуализацията на софтуера за TF-80SC, какви подобрения дава новият софт и ако някъде може да се прочете с VIDA версията, то твоята каква е - моля ако има някой вещ в VIDAuuuu магията да сподели къде да гледаме ние лаиците... другият ми въпрос е колко е струвало упражнението в МП?

iago на теб пожелавам да няма повече лампи и Slow down надписи и да се раздава щялата газ без проблеми ...поздрави на всички и ще следя темата с интерес :lol:

Привет,
заварения от мен вариант на софта не че ми е правел проблеми, но някак си мудно сменяше предавките (както казва Иван Мутафчиев -- джурка маслото в повече и се замисля дали и кога да сменя) В момента ги реди на горе и долу все едно карам аз и бутам с ръчни (тоест мисли вместо мен Smile )
Само актуализация на 6 степенния Айсин е към 40 - 50 лв. в МП.
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#12
bell Wrote:...Само актуализация на 6 степенния Айсин е към 40 - 50 лв. в МП.
Ясно...в тази връзка някой по-навътре с VIDA може ли да сподели дали може през нея да се се види firmware-а на кутията и ако може то къде да го изчетем за да го сравним с този на колега bell и да знаем дали има смисъл да се разхождаме до МП с едни 50 лева в ръка Wink
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#13
Няма да кажа нещо ново по темата, но за мен това е защитно съобщение! Просто да привлече вниманието и да се спре пренатоварването.
Със сигурност ресурса на експлоатацията на кутията е поне на 80% от реалното, което може да издържи.
Имах подобно "преживяване" с автоматик на Опел (чисто нов!), където една зима се мъчех да я карам на ръчен режим заради снега и в един момент ми изписа "Shift denied" и си мина на автоматичен режим, въпреки моето настояване... Wink Демек - балък, не пипай там дето не ти е работа... Big Grin
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#14
@bell, психически съм се приготвил и за такъв разход, ама това което не спира да ме напрега е че седя по задръстванията, тва си лее бензин у гърлото и няма място поне малко газчица да му подадеш, деба макхя му.

@Spurs, вярно е, че по пътя на всякаква логика, за да се показва тоя warning, трябва да има защо. Иначе нямаше да са го направили. Въпроса е, какво точно е... bug в системата или нещо ще си ходи. Ба ли му мамата, времето ще покаже.

А кутията на хартия е даже над 80% натоварена. Мотора прави 440Nm, а кутията уж е проектирана за 450Nm.. според интернет. Явно японците са сложили здрави железа, дано.. :lol:
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#15
iago Wrote:@Spurs, вярно е, че по пътя на всякаква логика, за да се показва тоя warning, трябва да има защо. Иначе нямаше да са го направили. Въпроса е, какво точно е... bug в системата или нещо ще си ходи. Ба ли му мамата, времето ще покаже.

А кутията на хартия е даже над 80% натоварена. Мотора прави 440Nm, а кутията уж е проектирана за 450Nm.. според интернет. Явно японците са сложили здрави железа, дано.. :lol:
За мен проблем няма. Просто те предупреждава да внимаваш и да не прекаляваш с настъпването, и да отнемеш от газта. Щото постоянно каране (мръсна) газ - спирачки, колкото и да е ресурса, в един момент ще тръгне към рая... Big Grin
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#16
Iago и аз мисля като Spurs. Нещо такова е. НЕ че нещо ще си "ходи" или да има проблем.
Друго нещо което се замислих. Кутията, както всеки автоматик, си има "часовник". Този така наречен часовник взема три неща, за да определи "времето" преди да ти излезе съобщение "Transmission service required" - температура на маслото, Nm и реалното време (колко часа е карана кутията като цяло). Иначе казано, ако кутията се кара в тежък режим (има аверки в колата) температурата на маслото се повишава. В зависимост от това каква е температурата на маслото и колко време се кара по този начин може да се определи колко е живота на кутията, в определени граници, естествено. Примерно при температура на маслото 200 градуса, мисля, че даваха нещо като 10 - 15 минути живот преди да се изпече категорично. Това е принципно, което пиша и не е конкретно за нашите кутии. Поради тази приина, когато забележи компютъра много бързо повишение на темепратурата, дори и да е още в границата има логика да излезе това съобщение.
Карай спокойно.

Quote:Ясно...в тази връзка някой по-навътре с VIDA може ли да сподели дали може през нея да се се види firmware-а на кутията и ако може то къде да го изчетем за да го сравним с този на колега bell и да знаем дали има смисъл да се разхождаме до МП с едни 50 лева в ръка Wink

Може да се види това с VIDA. 100%

Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#17
che4ef Wrote:...може да се види това с VIDA. 100%

Това е супер, но може ли някой да сподели къде по менютата на VIDA да гледаме...
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#18
iago Wrote:@bell, психически съм се приготвил и за такъв разход, ама това което не спира да ме напрега е че седя по задръстванията, тва си лее бензин у гърлото и няма място поне малко газчица да му подадеш, деба макхя му.

@Spurs, вярно е, че по пътя на всякаква логика, за да се показва тоя warning, трябва да има защо. Иначе нямаше да са го направили. Въпроса е, какво точно е... bug в системата или нещо ще си ходи. Ба ли му мамата, времето ще покаже.

А кутията на хартия е даже над 80% натоварена. Мотора прави 440Nm, а кутията уж е проектирана за 450Nm.. според интернет. Явно японците са сложили здрави железа, дано.. :lol:

еми днес Герена - ТВ.кула - център при занулен разход на старта и 30 минути реално висене в задръствания от общо 45 мин време за 8 км. преход при движение "тръгни - спри", паркирах при разход 28 Smile ай чИстито, дет се вика ...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#19
bell Wrote:...еми днес Герена - ТВ.кула - център при занулен разход на старта и 30 минути реално висене в задръствания от общо 45 мин време за 8 км. преход при движение "тръгни - спри", паркирах при разход 28 Smile ай чИстито, дет се вика ...
Абе, че си папкат малките прасенца на градско спор няма и добре, че на мен градското ми е едва 10% Wink До колкото съм чел на V8-ка му дават да харчи 2 литра на час при празни обороти. Иначе няма да се плашиш - тези 8 километра са си доста кратка дистанция за да се хване реалния разход на 100 км :roll:
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#20
ivobivo Wrote:
bell Wrote:.. Иначе няма да се плашиш - тези 8 километра са си доста кратка дистанция за да се хване реалния разход на 100 км :roll:
Мислиш ли, че ако я мине 13 пъти без прекъсване тая дистанция по 8 км., за да докара едни 100 км. че да хване "реалния" разход цифрите ще са различни...?! :lol:
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)