The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво XC70 - дневник

#31
kynad Wrote:Да, наистина имам някакъв ел. проблем, защото мигачите в огледалата не светят. Трябва да го проверя.

Иначе докато чакам да имам 1-2 дни, в които да не ползвам колата, за да я вкарам да монтират новото лостче и да погледнат климатика събирам някои от липсващи ми неща, които са се загубили по пътя от Италия до България. :lol: С помощта на Иван от Панагюрище взех крик и ключ за болтовете. Имам и един вероятно глупав въпрос, но предпочитам да се презастраховам - не мога да позная крика от какъв модел волво е. Качвам му снимка, ако някой от вас може да познае. Има ли повод да се притеснявам, защото модела все пак е от по-тежичките?

Иначе взех и един диск за навигацията с карта на България от 2017 (последния ъпдейт). Освен че добавя липсващите магистрали Big Grin ъпдейта освежава и интерфейса на навигацията и като цяло изглежда по-съвременно. Да попитам - дали навигацията променя скейла автоматично като шофираш извънградско? За малко само карах с включена навигация извън града и не забелязах.

Сега не съм с колата, но довечера като се прибера, ще погледна крика на моята кола, защото май е оригиналния и ще пиша същият ли е.
А да те питам, от къде я взе картата за навигацията? Че и мойта е без магистралите. Smile
Reply

#32
От OLX го взех, от човек от Пловдив. Излизат много обяви от него - например тази: <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.olx.bg/ad/navigatsionen-disk-volvo-freelander-2-range-rover-volvo-frilendar-2-CID360-ID6ukR4.html#e248e46f42">https://www.olx.bg/ad/navigatsionen-dis ... e248e46f42</a><!-- m --> . Уточнихме единствено модела на навигацията. Като сложих диска се ъпдейтна за 15на мин и това беше.
Reply

#33
maximata Wrote:
kynad Wrote:Да, наистина имам някакъв ел. проблем, защото мигачите в огледалата не светят. Трябва да го проверя.

Иначе докато чакам да имам 1-2 дни, в които да не ползвам колата, за да я вкарам да монтират новото лостче и да погледнат климатика събирам някои от липсващи ми неща, които са се загубили по пътя от Италия до България. :lol: С помощта на Иван от Панагюрище взех крик и ключ за болтовете. Имам и един вероятно глупав въпрос, но предпочитам да се презастраховам - не мога да позная крика от какъв модел волво е. Качвам му снимка, ако някой от вас може да познае. Има ли повод да се притеснявам, защото модела все пак е от по-тежичките?

Иначе взех и един диск за навигацията с карта на България от 2017 (последния ъпдейт). Освен че добавя липсващите магистрали Big Grin ъпдейта освежава и интерфейса на навигацията и като цяло изглежда по-съвременно. Да попитам - дали навигацията променя скейла автоматично като шофираш извънградско? За малко само карах с включена навигация извън града и не забелязах.

Сега не съм с колата, но довечера като се прибера, ще погледна крика на моята кола, защото май е оригиналния и ще пиша същият ли е.
А да те питам, от къде я взе картата за навигацията? Че и мойта е без магистралите. Smile

Картите ги има из нет-а може да се дръпнат.
Последния ъпдейт е края на миналата година.
Мога и аз да ти ги дам.
Reply

#34
kynad Wrote:От OLX го взех, от човек от Пловдив. Излизат много обяви от него - например тази: <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.olx.bg/ad/navigatsionen-disk-volvo-freelander-2-range-rover-volvo-frilendar-2-CID360-ID6ukR4.html#e248e46f42">https://www.olx.bg/ad/navigatsionen-dis ... e248e46f42</a><!-- m --> . Уточнихме единствено модела на навигацията. Като сложих диска се ъпдейтна за 15на мин и това беше.


Около 12 пъти по 15мин е ъпдейта. Smile Три часа общо и с двата диска при XC90 след 2007-мa.
Reply

#35
Изминаха си близо два месеца от полупката на Волвото вече. Продължавам все така да му се радвам, като допълнителен бонус е, че очаквам всеки следващ сняг с още по-голямо нетърпение. Big Grin
Така и не се появиха нови проблеми след първоначалното обслужване. Все още обаче не успявам да отстраня напълно проблема с климатика. Още като взимах колата беше ясно, че му има нещо. Надявах се само да не е компресор. Първото, което направихме бе да напълним системата. Оказа се, че има теч и трябваше да се виду откъде е. Радиаторът е бил заминал, та взех нов. Намерихме го не на цените на МП, че там е майка си и баща си. Малко над 300лв беше, напълнихме и системата и сега климатроника си охлажда. Проблемът е, че странното виене, което се появява като го пусна остава. Човекът, който гледа колата каза, че най-вероятно е компресора. Реално не знаем колко време системата е стояла празна, което му е разказало играта. За някакви лагери ми обясни - най-вероятно от тях идва звука. Реално сега зимата не то ползвам и ще търсим варианти някак да се оправи компресора, че нов май е доста сериозна цифра. Отделно, че моя човек в МП каза, че тези Волва имали по принцип проблем с компресорите и дори докато били гаранционни имало сервизна акция за тях. Не знам вече до колко е така, така че който се е сблъсквал с подобни проблеми ще се радвам да пиша.

Имам и още един малък проблем, който започна да се появява малко след като взех колата. Става въпрос за едно много досадно скърцане на багажника. Порових се във форума и видях, че и други колеги са се сблъсквали с него. Опитах с глицерин да намажа пантите, но скърцането си остава. Изключително досадно е, защото се появява на всяка неравност. Като оправяха радиатора казах да погледнат и май трябвало да свалят кората в багажника, за да достигнат пантите. Не можех обаче повече да държа колата, та си я взех и карам така. Ако някой има съвети как мога да го премахна ще се радвам да каже. Искам да опитам и сам, защото наистина е дразнещо.

Иначе, за да спазя, заглавието на темата все пак да кажа, че лостчето за мигачите ново ми излезе около 100лв. За радиатора вече писах.
Reply

#36
Изравям си темата, само защото днес стана точно една година откакто регистрирах колата. От тогава до днес навъртях 24 000 км и с огромно облекчение мога да заявя, че не изскочиха никакви проблеми. Нещата за които бях писал последно в темата останаха и тези, които последно съм оправял. Единствено смених накладки и дискове, но това си е консуматив и няма какво да го обсъждаме.

След изминаването на тази година мога да кажа, че и за момент не съжалявам за избора си. Дори днес карах по магистралата в продължение на 60км зад един колега със същия модел, че даже и цвят и на екстериора, и на интериора и просто ми беше кеф да го гледам. Нямам търпение да пада снега, дано случим на поне деа-три читави снеговалежа. В тази връзка - мисля да и сложа печка. Някой може ли да сподели опит, ако е минавал през тази процедура? Знам че трябва да се обръщам към Ники от тюн лайна, а той вече дано сколаса да ме погледне.

И още едно питане - този модел има ли сигнализация, когато накладките се износят? Четох ръководството, но така и не видях - може и да съм изпуснал, защото не ми се вярва да няма.
Reply

#37
Хубава тема, колега, поздравления за колата и за това, че даваш редовно ъпдейти.
Голяма рядкост, наистина, да попаднеш на кола от български автоджамбазин, на която не са превъртани километрите. Кой беше той, ако не е тайна? Че оригиналната обява, към която си дал линк, вероятно отдавна е изтекла.
Аз нещо никак им нямам вяра, особено като ги видя да продават по-евтино коли отколкото сравними такива по обяви от Германия или Холандия. Как става този фокус? Или ако е дошла на парчета и тука са я сглобявали от 2-3 блъснати, или ако е била на 300-400к км и са я върнали на 160. Гледам има доста коли, които реално се продават в чужбина на 300+ хил.км. и пише, че си вървят, те вече са на по-ниски цени така че явно от там е източника за повечето джамбази и у нас.
Аз искам да те питам няколко неща, за които не видях да си писал:
- как е оригиналната музика, гледам май си с ниското ниво - има ли хубав звук, и намерил ли си начин да вкараш външен вход, защото то фабрично няма?
- като я обслужва гледам си писал "всички масла" - включваш ли тук раздатка, диференциал, халдекс, даже не знам какви други има (аз карам в момента Тойота Рав4, та тя има раздатка и заден диференциал, а предния си е в скоростната кутия, та се сменят 3 вида масла през 60к км) но на Волвото не знам даже каква е системата.

Гледам и аз една такава колица, но мисля от чужбина все пак за по-сигурно. Имам там близки, които могат да ми я вземат и пазят, само трябва да ида да си я докарам. Въпросната кола е от Белгия, има си всички сервизни документи по години и по километри така че е ясно на колко е (180к, 2008 г. януари):
[Image: max-EU94735_60639c441e03967dd3b28f1504f699d2.jpeg]
Пусната е за 5,800 евро за пазарлък не знам има ли място, а докарването до БГ отделно, така че излиза мисля ОК в сравнение с това, което се предлага тук, но поне знае човек какво взема.

Обаче е най-ниското ниво, например без ел. седалки и кой знае какви други екстри, старата навигация въобще не я броя за екстра защото всеки смартфон с една щипка на таблото е много по-функционален, а за аудиото ме притеснява дали най-ниското ниво вади хубав звук, както и ще е голяма хамалогия 2019г. да се връщаме във времената, когато си "печахме" дискове с музика, защото други варианти май няма за този вид, освен ако не разкостиш таблото и да вкарваш разни приставки от типа Yatour, Grom и други такива, с риск да счупиш разни щипки и пластини и да трака после, а и кой знае какъв звук ще вадят...
Ей това е колицата, може да си дадеш мнението, или някой друг от колегите, които са с такива:
[Image: max-EU94735_4d8ee0e616d9877f8f97140c19340302.jpeg]
[Image: max-EU94735_1149d724bd5f0b57cbaabc19d3d4cd5a.jpeg]
Reply

#38
(11-17-2019, 06:54 AM)kamendc Wrote: - как е оригиналната музика, гледам май си с ниското ниво - има ли хубав звук, и намерил ли си начин да вкараш външен вход, защото то фабрично няма?
- като я обслужва гледам си писал "всички масла" - включваш ли тук раздатка, диференциал, халдекс, даже не знам какви други има (аз карам в момента Тойота Рав4, та тя има раздатка и заден диференциал, а предния си е в скоростната кутия, та се сменят 3 вида масла през 60к км) но на Волвото не знам даже каква е системата.
Здравей колега , в подлакътника има вход за стерео жак , звука при мен обаче не е перфектен , няма шум но му е много ниско нивото , почти към края съм услилил, но може да е от телефона или пък от кабела, рядко го ползвам.  Ъглова предавка, халдекс , диференциал се сменят на 150-200 000 ( по принцип се водят необслужваеми ), скоростната е на 60000 , масло в двигателя се води на 30000 би трябвало да се сменя на 10000-20000.
Успех с покупката. Хубаво би било да я видиш преди да купиш, и в чужбина има автоджамбази които не са стока.
Reply

#39
Надявам се с нещо да ти е била полезна темата - това ѝ е идеята.

Относно питанията ти - малко наизуст казах всички масла тогава - реално бях сменил само на двигателя и на АСК. Малко по-късно смених и на халдекса - не помня точно колко ми излезе, май около 150 да беше. Мога да се поровя тия дни и да намеря фактурата и ще ти кажа точно.

Относно музиката - да ти кажа не сън много впечатлен. Не знам, може би защото бях чел доста хвалебствени коментари, но те вероятно са били и за по-високото ниво на оборудване, а понеже тогава това беше последното, което гледах не беше от значение при избора за мен. Не ме разбирай погрешно - не е лошо, но не е и нищо впечатляващо. Тук предполагам колеги, които са по-запознати по темата могат да кажат как се представя този вид озвучаване спрямо други марки в класа. Иначе относно допотопните методи с диск не се притеснявай - в подлакътника си има жак, и си връзваш директно и управлението от волана си работи. Както и колегата по-горе каза обаче от жакът музиката идва по-слаба. И аз от него винаги съм почти до край, като за сравнение при радиото рядко минавам средата.

Иначе мога да ти споделя някои неща, които сега ме хваща яд, че не бях допроучил като визмах колата (то не че човек имс огромен избор де). Вграденият телефон например е нещо, което намирам за напълно излишно, най-вече защото работи с вкарване на Сим карта, а Виваком отказват твърдо да ми издадат втора. Иначе може и да е по-удобно и да е екстра, но в нашия случай е обратното. То обаче май не е много често срещано, така че едвали твоята ще е така. Друго - моята се падна отзад без подлакътник. Няма и екстрата за повдигането на задните седалки и ставането им на детски столчета, но тя си е част от по-високото оборудване, но да няма подлакътник отзад за такъв клас кола е малко странно най-малкото. 

Това е общо взето. Моята също е сравнително базов модел, като изключение прави подгрева, навигацията и four-c системата на амортисьорите. Последното много не го усещам...вероятно до момента, в който не трябва да сменям амортисьори. Big Grin А навигацията си я ползвам - може да е леко ретро, но с новия диск от 2017 върши работата, картата е доста подробна и води добре.

Дръж ни в течение с избора ти. Напълно споделям мнението ти за нашите автоджамбази и да ти кажа и до ден днешен се чудя дали моята наистина е на толкова, при все че я проверих до колкото можех. Не ми се връзва просто. Иначе автокъщата е ИВВИ Ауто. Но дори и да не е била на тия километри,  факт е, че за тази година и малко и близо 30 000км не съм правил абсолютно нищо извън първоначалното обслужване и останалите неща, които описах тук. Супер е моделът, така че действай и питай каквото те мъчи - има много опитни колеги тук. Ако имаш по-хубави снимки на интериора сложи, че да видим какво има.

И за финал да споделя, че сложих в крайна сметка една печка. Покрай Ники успях да намеря човек, който прави печки, ставащи и за нашия модел - направи я за 600лв (с палене от gsm е), свърза ме с негов майстор, който я монтира и сега чакам студовете. Ако някой иска повече подробности или контакти да пише, да не разводнявам сега темата.
Reply

#40
Благодаря за инфото... а тази кола по-горе, аз докато се чудя и тя вече е продадена, така че няма да е тя. Но живот и здраве, в чужбина избор има, ще видим такова Волво ли ще си харесам или нещо друго. Поздрави, успех на теб и все така безаварийно!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)