The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Купих ХС70?!

#1
            Здравейте колеги,

Все още не сме съвсем, защото реално не съм купил колата а само съм е капарирал, но бързам да се включа във форума защото едно такова чувство ме гложди да не би да избързах с точно този автомобил.
Колата е 2006 година. На 280000 км. Много ми хареса, салона е супер запазен, няма драскотинка. Харесвам марката и за първи път се престраших да купя Волво.
Цената е 12800, толкова искаше човека и не ми падна нито лев. Подарими само втори комплект гуми с джанти. Купил е колата от Белгия преди година, показа ми сертификат за километрите (250 000) тогава.
Много свестен и подреден човек ми се видя, с възможности има 3 Волва.
Показа ми фактури за 7000 от Мотопфое. Реално миналата година е сменил почти всичко по колата, амортисьори, пружини, тампони, дискове и т.н. Според него поне наистина нищо не трябва да барам.
Аз очевидно не разбирам много и ходих да я гледам с приятел, който беше много предубеден преди огледа, но като я видя я хареса.
Имам страшно много въпроси, но за сега ще се радвам ако ми помогнете да разбера дали си заслужава или е по добре са изгоря с 1000 лв капаро отколкото с 12 годишна кола на 280000.
Благодаря ви предварително.

Поздрави.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#2
С кой мотор е?
Reply

#3
D5 185 k.c.
Reply

#4
Трудна работа за съвет, според мен!
Реално да се прецени само по 2 снимки и инфо за километрите си е хазарт...
Иначе на сертификати и "сервизни книжки" + "реални километри" сме се нагледали...
Аз лично бих я прегледал първо преди да я купя.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#5
                       
Spurs Wrote:Трудна работа за съвет, според мен!
Реално да се прецени само по 2 снимки и инфо за километрите си е хазарт...
Иначе на сертификати и "сервизни книжки" + "реални километри" сме се нагледали...
Аз лично бих я прегледал първо преди да я купя.

Благодаря за отговора.
Съгласен съм че трябва да се прегледа, за това и взех човек с мен да помага.
Да си призная не прегледах всички документи така обстойно, което явно трябва да направя преди да е прехвърлим щом като има измами с тях.
А мислите ли че ако реално са сменени всичките тези части по нея, и колата изглежда добре си струва парите?
Качвам и още няколко снимки.
Reply

#6
Освен ако не си купиш чисто нов автомобил.. никога няма да имаш гаранция какво купуваш. Ако толкова лесно се разделяш с 1000лв, другият път остави капаро 500лв и ми прати другите 500 на мен. Дет се вика обещавам да ги изпия и да те поздравявам на всяка песен. Big Grin

Сега сериозно.. кое точно те притеснява в колата? Казваш, че всичко ти харесва, вътре, вън, продавача, на твоят приятел също му е харесала.. само числото на километража ли те тревожи? Това с километрите е адски разтеглива тема. Кола на 280к може да е сто пъти по-здрава и запазена и по-струваща си от такава на 140к. Ако това е единственото нещо което те притеснява.. аз на твое място не бих изгорял толкова лесно с 1000лв.

От друга страна пък гледайки сега в мобилето.. 12800 май е горе долу горният край на модела. Дет се вика 2005та започват от 6 и нещо, 7, значи тая определено трябва да е в топ състояние. Хубавото струва пари. А и километрите са нормални за 12 годишна кола, карана в западна Европа...

Не знам.. аз на твое място ако не виждам/чувам нищо притеснително и щом вече съм я капарирал (демек, много ми е харесала), бих я взел.

Това е на теория, щото с тия две снимки никой нищо не може да каже. И мотора е? Аз залагам на дизел..
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#7
iago Wrote:Освен ако не си купиш чисто нов автомобил.. никога няма да имаш гаранция какво купуваш. Ако толкова лесно се разделяш с 1000лв, другият път остави капаро 500лв и ми прати другите 500 на мен. Дет се вика обещавам да ги изпия и да те поздравявам на всяка песен. Big Grin

Сега сериозно.. кое точно те притеснява в колата? Казваш, че всичко ти харесва, вътре, вън, продавача, на твоят приятел също му е харесала.. само числото на километража ли те тревожи? Това с километрите е адски разтеглива тема. Кола на 280к може да е сто пъти по-здрава и запазена и по-струваща си от такава на 140к. Ако това е единственото нещо което те притеснява.. аз на твое място не бих изгорял толкова лесно с 1000лв.

От друга страна пък гледайки сега в мобилето.. 12800 май е горе долу горният край на модела. Дет се вика 2005та започват от 6 и нещо, 7, значи тая определено трябва да е в топ състояние. Хубавото струва пари. А и километрите са нормални за 12 годишна кола, карана в западна Европа...

Не знам.. аз на твое място ако не виждам/чувам нищо притеснително и щом вече съм я капарирал (демек, много ми е харесала), бих я взел.

Това е на теория, щото с тия две снимки никой нищо не може да каже. И мотора е? Аз залагам на дизел..

Съжалявам за закъсненията в моя отговор, но изискват одобрение. Предполагам защото съм нов във форума.
Определено няма да ми хубаво да се откажа от капарото, но ако във форума повечето хора ми кажат че това са страшно много пари, и такава кола струва 8-10к сериозно бих се замислил.
А притесненията ми са защото бях подготвен за кола след 2008. Човекът е обявил и другата си кола от този модел, която е 2008г, и аз четох и се интересувах за такава. Преди да се видим той ми прати снимките на тази и каза че не е обявена, по скъпа е но е наистина в топ състояние и няма да давам пари преди да започна да е карам. Но разбрах че е 2006 едва на място, не бях чел за по старите модели, но наистина ми хареса и малко емоционално е капарирах.
Но на всичките си приятели които се похвалих(никой от тях не кара Волво) мнението им беше"...ти си луд да дадеш 12800 лв. за този ръбат стар таласъм".
Но точно марката и модела ми харесват отдавна, за това мисля през следващата седмица като отида да прегледам наистина подробно документите и ако и на хартия нещата са изрядни да я взема а пък после ще му мисля.
Все пак и малко късмет е нужен при колата на старо си мисля.
Колата е дизел 185к.с. Качих още някоя снимка по горе.
Благодаря за мнението, още преди окончателно да се реша да купя Волво съм чел доста във форума и много ми допада атмосферата и активността на по -старите участници. Много ценно и полезно. Евала.
Ще продължа да пиша и да споделям как върви скока от Форд Фокус 2000г. дизел към "стария ръбат таласъм"

Поздрави
Reply

#8
Колега, взимай колата спокойно. За мен винаги като гледаме някакви модели е най-хубаво да вземем екземпляр от горната ценова граница. Поне на теория би трябвало това впоследствие да се изплати. Още повече, че имаш впечатления от човека, което е още един плюс. Ето например аз взимам сега същия модел но 3та генерация от 2008 за около 15 000, което е средна цена, да не кажа даже, че е към долния край. Спокойно после може да оставя едно 3-4000 за ремонти, кой знае...
Успех ти пожелавам и смятам, че ще си доволен
Reply

#9
Значи.. тоя въпрос даже и да се дъвче до края на света и пак няма как да си сигурен дали си струва парите и дали няма да си вкараш таралеж в гащите. Само времето ще каже това. Както съм го казвал и преди.. представи си че на 220к км са сменили турбото с чисто ново и кутията е ремонтирана или също сменена. Два яки разхода ти отпадат за следващите поне 10 години при правилна експлоатация. В България караме стари коли на километри. Това че всяка кола на пазара е на около 150к км, далеч не значи, че е на толкова. При кола на 10 години, успех да разбереш истински ли са или не, освен ако не е обслужвана само и единствено в оторизираният за държавата дилър и има история от-до.

Сещам се за един друг случай от преди 5-6 години докато още бях в сервиза (бая неща видях в тоя сервиз). Шефа на приятел (има автокъща на Горубляне) кара за оглед наскоро купен от него, естествено за препродаване, Мерцедес S класа, W221 модел. Гледам го аз, ала-бала, казвам кво що и пичагата ме пита (понеже беше в сервиза с колата), според теб километрите реални ли са? Викам му, а бе.. най-вероятно не са реални, но във всички електронни блокове в които се пази запис, той е идентичен с другите, така че няма как да го хвана. Официалното ми становище е, че са реални. Пичагата (знае, че се познаваме с неговият подчинен и т.н.) вика "значи аз щи кажа.. не, не са реални! Просто знам при кого да отида, за да я фалшифицира качествено", намигна ми, усмихнахме се и тва е. Така че.. отиваш, купуваш си S класа от няква лачена автокъща на 110к км (примерно), гледаш сервизната история (понеже само докато е била гаранционна се е карала в оторизиран сервиз), за първите 2 години е минала 54300 км, за останите 4, 5, 6 години е минала още толкова (запитваш се защо за бога тая кола е карана само първите 2 години, но веднага човека ти обяснява, че е била на възрастен господин който след като е минала гаранцията се е разболял и е спрял да я кара) и си викаш, тва е S класа, тва не може да се фалшифицира. И бам, караш си Мерц на 220к км и си викаш "нова кола си купих"! Wink

Аз на твое.. за да я капарирам, значи ще ми е харесала. Щом ми е харесала, отивам, доплащам и я отнасям! Ебах тая купчина желязо. Здрави да сме, другото се оправя! Big Grin
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#10
Quote:Ще продължа да пиша и да споделям как върви скока от Форд Фокус 2000г. дизел към "стария ръбат таласъм"
Здравей колега,
Водещия на Top Gear след като беше покарал Форд Фокус каза че предпочита всеки ден да ходи пеш на работа на челна стойка отколкото да се качи отново в тази кола. Аз не знам, не съм карал Форд през живота си.
Относно колата, ако всичко е наред, както казваш, тези пари са ОК. Няма смисъл да си чешем езиците че евтиното излиза скъпо. Нормално е кола от Западна Европа да е по-скъпа от събратята си в България. Разликата се нарича годишен технически преглед. Няма да обеснявам как се минава в българия и как на запад. Затова не мога да се съглася с приятелите ти. Стария таласъм (харесва ми прякора) в много отношения е по-добър от много чисто нови автомобили в момента нищо че е на 12 години. Даже не искам да започвам с маздите, хондите или хюндаите, а сузуки, дачия и great wall даже не ги класифицирам като автомобили (това са подвижни устройства с четири колела които изглеждат като превозни средства. Вероятно махайки едното колело и оставайки ги само с три няма да се намери особена разлика във возията и управлението), но това си е мое мнение. ХС90 с конструкцията си от 2002 година, беше на челно място по безопастност при сблъсък в Северна Америка 2014 година. Имаше една статия тогава, ама как така 10 годишна кола без промяна в дизайна вече толкова време е с най-високи резултати и с най-малко жертви. Волво е една от най-евтините марки автомобили за застрахвки в САЩ. Така че прави си сметката за какво става въпрос.
От дизели не разбирам и не мога да ти дам съвет за D5. Относно автоматика, ако сменя мудно предавките, провери със собственика дали е сменяно маслото и къде е сменяно маслото? Пиши с какъв тип автоматик си, 5 или 6 степенен. Вероятно си със 6, но провери. Колата трябва добре да загрее и тогава ще бъдеш сигурен за предавките. Поне 30 минути каране в града, за да загрее кутията.
Втора ръка кола винаги има риск, но единствената разлика с новите е че новите имат гаранция и никой друг не ги е карал. Ако си мислиш, че чисто новите не се развалят, че понякога и по-начесто от старите (говоря като цяло за всички).
Казаш че е сменяно по колата. Това може да се провери. Частите ще изглеждат по-нови. Колегите ти казаха, върви да ти видят колата. Във форума ще ти кажат къде да отидеш.

Късмет и поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)