The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Скоростна кутия на Волво XC90

#1
Здравейте колеги,

Моето бижу е XC 90 D5, 2004г. 163 коня на около 150 000 км. Преди около 20 000 км. смених 2/3 от маслото на автоматичната скоростната кутия. Не съм регистрирал проблеми с нея от както имам Волвото. Но напоследък започна да се разтриса при преминаване на по-ниска предавка, също при преминаване на паркинг предавка в стационарно положение на машината. Не всеки път, но го усещам от време на време..Та въпросът ми е за съвет. Направо при някой правач на кутии ли да отида ( чувал съм за подобни в ПАзарджик и Варна ) или има шанс със смяна на маслото да отшуми проблема?

Благодаря!
Reply

#2
точно тази сутрин гледах това клипче - <!-- m --><a class="postlink" href="https://youtu.be/unIL28NQ4PQ">https://youtu.be/unIL28NQ4PQ</a><!-- m -->
в коментарите към видеото много от хората бяха споделили, че слабите "подръпвания" могат успешно да се излекуват с цялостна замяна на маслото с ОРИГИНАЛНО, стига сегашното ти да не е много черно и "изгоряло"
за повече подробности на кутията може да четеш тук - <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=14541">viewtopic.php?f=8&t=14541</a><!-- l -->
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#3
Здравейте,
Колега според мен първото нещо което можеш е да смениш маслото цялостно на машина да се промие хубаво ако няма подобрение тогава влизай във филма със ремонт на кутията.
Reply

#4
Привет,

Благодаря за съветите. Смених цялото масло и за момента я тествам. Не съм регистрирал до сега придърпване към преминаване от по-висока скорост към по-ниска.Още не съм я карал толкова много след смяната, но ако все пак някой се интересува да ми пише и ще му разкажа...

Поздрави,
Reply

#5
kalman Wrote:...Смених цялото масло и за момента я тествам...
Екстра и дано да няма грижи и за напред! Къде го смени, какво масло ти сложиха и как го смениха - с "претакане" през пробката и с доливане или на "машина" с промивка?
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#6
Привет,

Сервиза в Ст.град не мога да цитирам името, че нещо се смениха нещата там. Калин е човекът, който го държи сега и ми свърши услугата, аз съм му много благодарен! Маслото го взех от него: Mabanol - Radon Gear ATF Plus, recommended for Volvo 1161540. Смени го с "претакане" през пробката и с доливане.

Поздрави,
Reply

#7
Привет,

След две седмици каране засъжаление проблемът е налице отново. Някой да знае къде може коректно да бъде проверена и серизирана автоматичната скоростна кутия на Волвото в София?

Поздрави,
Reply

#8
Аз скоро правих ремонт на автомата с нов мозък струваше около 5000 лв при КОКО от МАЛИНОВА ДОЛИНА
Reply

#9
relaksa Wrote:Аз скоро правих ремонт на автомата с нов мозък струваше около 5000 лв при КОКО от МАЛИНОВА ДОЛИНА
Confusedhock: еххааа не е ли малко скъпичко...ремонта на каква кутия беше - на AW55 или на TF-80SC ?!?
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#10
ivobivo Wrote:
relaksa Wrote:Аз скоро правих ремонт на автомата с нов мозък струваше около 5000 лв при КОКО от МАЛИНОВА ДОЛИНА
Confusedhock: еххааа не е ли малко скъпичко...ремонта на каква кутия беше - на AW55 или на TF-80SC ?!?
Коко, който ми рече в прав текст - "Имам много работа, не ми се занимава с глупости", като го питах за автоматика на 960-ката...
Добре, че проблема ми не е механичен...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)