The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Скоростна кутия на Волво XC90

#11
Колега kalman, какво значи рита? Има разлика от ритане до ритане. Лек ли е удара или силен и разтриса цялата кола. С такива "ритници" от време на време старото ми 850 вече върви 100 000км близо. Един колега го кара.
Освен това трябва да си с 5 степенния автоматик, който си подритва от време на време. Забелязъл съм че това се случва когато температурата на маслото е около 80-90 градуса, поне при моята.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#12
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.google.bg/search?q=%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA%20%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%20%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B0&spell=1&sa=X&ved=2ahUKEwjM4fqXk5zeAhUnqIsKHTfgAGUQvS4wAHoECAQQIQ&biw=832&bih=747&npsic=0&rflfq=1&rlha=0&rllag=42650674,23378057,2850&tbm=lcl&rldimm=7808524719749117733&rldoc=1&tbs=lrf:!2m1!1e2!2m1!1e3!3sIAE,lf:1,lf_ui:2#rlfi=hd:;si:7808524719749117733;mv:!3m12!1m3!1d21519.695180380048!2d23.3784936!3d42.6506745!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i295!2i352!4f13.1;tbs:lrf:!2m1!1e2!2m1!1e3!3sIAE,lf:1,lf_ui:2">https://www.google.bg/search?q=%D0%B0%D ... :1,lf_ui:2</a><!-- m -->

Един колега ходи тук за 5ст Aisin му излезе 1300лв ремонта. Сменят соленоидите и чистят Valve body. Ако няма други заминали неща ,това е цената. Точно придърпвания при сваляне на предавките имаше и той като проблем. Разнопосочни са мненията за тоя сервиз,но май разбират aisin-ите.
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#13
кутията се прави само с нов мозък
Reply

#14
Привет,

Благодаря за отговора. Аз също съм чувал за този сервиз в Малинова долина. Но 5000 лв. ми се струва наистина много за моя автомобил, който струва не повече от 10 000лв. На старо могат да се намерят до 1000лв. уж проверени преди това....Ще я карам засега така и паралелно ще търся варианти....

Поздрави,
Reply

#15
che4ef Wrote:Колега kalman, какво значи рита? Има разлика от ритане до ритане. Лек ли е удара или силен и разтриса цялата кола. С такива "ритници" от време на време старото ми 850 вече върви 100 000км близо. Един колега го кара.
Освен това трябва да си с 5 степенния автоматик, който си подритва от време на време. Забелязъл съм че това се случва когато температурата на маслото е около 80-90 градуса, поне при моята.

Привет отново,

Рита като го усещам основно аз. Настина бих казал,че е леко и не се тресе цялата кола, защото другите пасажери не го усещат. Но реално аз си го усещам. Както като е загряла..вече и с цялостно сменено масло така и на по-студено си подритва.
Reply

#16
Направи ми впечатление, че като включа на задна и започва да ръмжи да се тресе цялото шаси. XC90 D5 2005. Какви изненади да очаквам? Smile
Reply

#17
kalman Wrote:Но 5000 лв. ми се струва наистина много за моя автомобил, който струва не повече от 10 000лв.

Извинявам се предварително, но и 1000лв да струва колата... частите няма да започнат да се подаряват. Цената на колата не се изразява в дадените пари за закупуването. И разхода не свършва там. Поддръжка, консумативи, части... Скъпата кола си е скъпа ако ще и 200лв да я купиш. Кайените на газ с рециклирани амортисьори са все по-често срещани и колкото и да не го уважавам като такова, си остава Порше де'а мааму. Smile

А сега по темата.. лошото на втората употреба е че ти такава си имаш и сега. Колкото и да е проверена (което нямам идея как точно става, ама силно ме съмнява някой да ги разглабя на съставни части и да гледа ламелите дали са се опекли - примерно), нямаш никаква гаранция, че няма да гръмне в други ден. Не че ремонтираната кутия е застрахована от чисто нови дефектни части, но най-малкото има гаранция. Факт.. 5к лв са си 5к лв, не са никак малко пари, но.. за съжаление това е скъпа кола и си се води премиум марка. Успех и извинявай за отклонението.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#18
iago Wrote:Извинявам се предварително, но и 1000лв да струва колата... частите няма да започнат да се подаряват. Цената на колата не се изразява в дадените пари за закупуването. И разхода не свършва там. Поддръжка, консумативи, части... Скъпата кола си е скъпа ако ще и 200лв да я купиш. Кайените на газ с рециклирани амортисьори са все по-често срещани и колкото и да не го уважавам като такова, си остава Порше де'а мааму. Smile

А сега по темата.. лошото на втората употреба е че ти такава си имаш и сега. Колкото и да е проверена (което нямам идея как точно става, ама силно ме съмнява някой да ги разглабя на съставни части и да гледа ламелите дали са се опекли - примерно), нямаш никаква гаранция, че няма да гръмне в други ден. Не че ремонтираната кутия е застрахована от чисто нови дефектни части, но най-малкото има гаранция. Факт.. 5к лв са си 5к лв, не са никак малко пари, но.. за съжаление това е скъпа кола и си се води премиум марка. Успех и извинявай за отклонението.
Абсолютно съгласен с колегата!

kalman Wrote:Но 5000 лв. ми се струва наистина много за моя автомобил, който струва не повече от 10 000лв.
А може би от тук почва проблема! Wink
Ако автомобила е в края на ресурса си, естествено е да почнат скъпи ремонти... За съжаление и този момент идва и късата клечка остава в настоящия собственик. Ама при нас си е така... Щото колите, които караме знаете на колко хиляди идват тук....
Онзи, в бялата държава, отдавна си кара новата кола, а нашенеца тука го боли главата... Живот!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#19
Quote:Привет отново,

Рита като го усещам основно аз. Настина бих казал,че е леко и не се тресе цялата кола, защото другите пасажери не го усещат. Но реално аз си го усещам. Както като е загряла..вече и с цялостно сменено масло така и на по-студено си подритва.

Kalman, бих ти казал само едно - карай за сега. Следи дали не се засилват симптомите и каква ще бъде промяната в поведението. Ако са малки подритвания и то между 4-3 или 3-2 не е причина да се дават една камара пари. Изчакай проблема да стане наистина осезаем. Колата кара ли се много градско? Ако да, интервала за смяна на маслото в кутията трябва да се скъси. Не знам с колко, защото зависи от стила на каране.
2,5Т5 ХС90 лятото вдигаше 95 градуса на кутията в задръстванията. Околната температура беше около 38 градуса. Дават че може да стигне до 120 градуса кутията, но за щастие още такава цифра не съм виждал. Обаче като я награбя на магистралата лятото си държеше под 80 градуса дори. Това е с 5 степенния автоматик с външен допълнителен охладител.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#20
iago Wrote:
kalman Wrote:Но 5000 лв. ми се струва наистина много за моя автомобил, който струва не повече от 10 000лв.

Извинявам се предварително, но и 1000лв да струва колата... частите няма да започнат да се подаряват. Цената на колата не се изразява в дадените пари за закупуването. И разхода не свършва там. Поддръжка, консумативи, части... Скъпата кола си е скъпа ако ще и 200лв да я купиш. Кайените на газ с рециклирани амортисьори са все по-често срещани и колкото и да не го уважавам като такова, си остава Порше де'а мааму. Smile

А сега по темата.. лошото на втората употреба е че ти такава си имаш и сега. Колкото и да е проверена (което нямам идея как точно става, ама силно ме съмнява някой да ги разглабя на съставни части и да гледа ламелите дали са се опекли - примерно), нямаш никаква гаранция, че няма да гръмне в други ден. Не че ремонтираната кутия е застрахована от чисто нови дефектни части, но най-малкото има гаранция. Факт.. 5к лв са си 5к лв, не са никак малко пари, но.. за съжаление това е скъпа кола и си се води премиум марка. Успех и извинявай за отклонението.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)