The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Скоростна кутия на Волво XC90

#21
iago Wrote:
kalman Wrote:Но 5000 лв. ми се струва наистина много за моя автомобил, който струва не повече от 10 000лв.

Извинявам се предварително, но и 1000лв да струва колата... частите няма да започнат да се подаряват. Цената на колата не се изразява в дадените пари за закупуването. И разхода не свършва там. Поддръжка, консумативи, части... Скъпата кола си е скъпа ако ще и 200лв да я купиш. Кайените на газ с рециклирани амортисьори са все по-често срещани и колкото и да не го уважавам като такова, си остава Порше де'а мааму. Smile

А сега по темата.. лошото на втората употреба е че ти такава си имаш и сега. Колкото и да е проверена (което нямам идея как точно става, ама силно ме съмнява някой да ги разглабя на съставни части и да гледа ламелите дали са се опекли - примерно), нямаш никаква гаранция, че няма да гръмне в други ден. Не че ремонтираната кутия е застрахована от чисто нови дефектни части, но най-малкото има гаранция. Факт.. 5к лв са си 5к лв, не са никак малко пари, но.. за съжаление това е скъпа кола и си се води премиум марка. Успех и извинявай за отклонението.

Привет,

Няма проблем и всеки си има право на мнение. Това е и идеята на форумите, но предпочитам да чета романи от колкото някаква философия ...

Поздрави и извинявай за отклонението!
Reply

#22
che4ef Wrote:
Quote:Привет отново,

Рита като го усещам основно аз. Настина бих казал,че е леко и не се тресе цялата кола, защото другите пасажери не го усещат. Но реално аз си го усещам. Както като е загряла..вече и с цялостно сменено масло така и на по-студено си подритва.

Kalman, бих ти казал само едно - карай за сега. Следи дали не се засилват симптомите и каква ще бъде промяната в поведението. Ако са малки подритвания и то между 4-3 или 3-2 не е причина да се дават една камара пари. Изчакай проблема да стане наистина осезаем. Колата кара ли се много градско? Ако да, интервала за смяна на маслото в кутията трябва да се скъси. Не знам с колко, защото зависи от стила на каране.
2,5Т5 ХС90 лятото вдигаше 95 градуса на кутията в задръстванията. Околната температура беше около 38 градуса. Дават че може да стигне до 120 градуса кутията, но за щастие още такава цифра не съм виждал. Обаче като я награбя на магистралата лятото си държеше под 80 градуса дори. Това е с 5 степенния автоматик с външен допълнителен охладител.

Благодаря за съвета! Така и смятам да направя засега. Карам около 10 000 км на годишна база. Като не повече от 3000км. са в София. Стилът ми на каране е много спокоен. Иначе майсторът на смяната на маслото ми препоръча около 50 000 км...
Reply

#23
Здравей пак Калман,
Правилно ти е казал майстора за тези 50 000км. Нормален интервал. Както споменах, според мен нищо ти няма на кутията и няма смисъл да се влиза във някакви филми. Както са казали старите инженери - особености на конструкцията. 5 степенната скоростна кутия има много забележки както контруктивно така и експлоатационно. Конструктивно е по-слаба, поради простата причина, че трябва да се събере на определното място. Волво навремето са решили да поставят двигателите напречно заради по-високата безопастност. ZF и Aisin са получили задания да наравят такава кутия. ZF не са могли да се спряват (или май отказват защото не им се е занимавало...кой знае..), докато японците предлагат своя вариант и така до ден днешен Волво са с японските кутии. Експлотационно кутиите така да се каже работят при по-натоварен режим в нашите камиони (ХС90 тежи колкото един Форд F150). Това означава по-високи температури и повече износване. Естествено това означава по-честа подръжка, т.е. смяна на маслото. Голям недостатък е липсата на филтър, което още повече скъсява интервала. За съжаление ако попиташ 10 човека на колко време трябва да сменяш маслото, ще получиш 20 различни отговора - иначе казано - никой не знае със сигурност. Важното е да се използва точното масло. Например ако отдеш в дилъра на Toyota и кажеш "моята кола е с този автоматик, дай ми масло" ще ти дадът Toyota Type IV, което си е точно за тези кутии и е 2-3 пъти по-евтино от маслото на Волво. Другия вариант е Mobil 1 3309. Аз бих препоръчал да се взема специализираноп масло за тези кутии, т.е. правено точно за спецификацията JWS 3309, а не универсално. Това не значи че твоето масло е кофти, просто си казвам мнението. Също така, няма гаранция че дори и да спазваш всички препоръки и да правиш хубава подръжка, няма да се развали. Подръжката просто понижава тази вероятност в пъти.
Отделно софтуерното управление на тези кутии не ми харесва хич. Много често минавам в ръчен режим, за да постигна по-добро ускорение. Lock-up-a им хич го няма и по този начин "жалят" кутията и качват разхода на гориво. ХС90 Т5 автоматик харчи като за световно.
Друго интересно е например че 6 степенния и 8 степенния Aisin на Волво конструктивно почти не се различават. Реалната ралика е клапанното тяло, и всичко останало е кажи речи еднакво с модификации тук там. Такива са си японците, но няма лошо.

Така де, карай за сега пък каквото стане. Просто се услушвай. Според мен ако почне по-осезаемо да рита смени пак маслото и виж дали има промяна. Някои масла се "пречупват" по-бързо от други.

Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#24
che4ef Wrote:Например ако отдеш в дилъра на Toyota и кажеш "моята кола е с този автоматик, дай ми масло" ще ти дадът Toyota Type IV, което си е точно за тези кутии и е 2-3 пъти по-евтино от маслото на Волво. Другия вариант е Mobil 1 3309.
Както винаги много полезно инфо в този форум!

Това за маслото от Тойота важи ли и за България или качеството се разминава с това на Volvo?
Reply

#25

.pdf   AISIN ATF OE INTERCHANGE.PDF (Size: 66.24 KB / Downloads: 33)
ex XC90
Reply

#26
Quote:Това за маслото от Тойота важи ли и за България или качеството се разминава с това на Volvo?
Не мога да отговоря на въпроса. Не знам.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)