The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Устройството на VolvoTech - CFE и мнения зя него

Като пълен голтак (гол,бос,неразбиращ,умствено ограничен...) ,но и леко "съвременен" тип,който използва гугъл за да разбере за какво иде реч преди да пита и често си губи времето с това-та в реда на мисли я малко по подробно,че заглавието на темата не е за мен и се чувствам като студент първи курс-първи ден...............поразцъках,че ми беше любопитно какво е VolvoTech - CFE и най вече CFE  и ми се прииска да съм в джаза(но не знам английски ,може би затова съм( "изостанал")-стигам до някаква "кибритена" кутийка и до там,изчетох цялата тема и какво......-къде се намира,как се сменя,трябва ли модернизацията да влезе в сила(компютри,софтуери,мофтуери ГЕРАП ) (явно няма да е зор) за какво служи долу горе разбрах  Big Grin -това всъщност ме навежда на мисълта за студентството когато излезеш да дръпнеш една цигара и 5-то курсници си говорят,а ти завалийката си изолиран от света(уж всички сме в университета-форума) -да де и пак в реда на мисли и от много изгубено време в четене на теми наистина си признавам,че съм пълен ГОЛТАК  и малко ми е тъпо,като БГ писмено и говорящ човк да влизам в непознати води-знам,че искам невъзможното,знам и че изобщо не искам превод какво е CFE  Big Grin
Reply

И в крайна сметка около 240 евро за... прибиране на огледалата при заключване и още две три функции като затварянето на прозорците.
Всичко друго или не работи, или се меси в работата на колата по такъв начин, че повече пречи.
От днешната ми гледна точка - не си струва.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Reply

(03-10-2019, 05:19 PM)Tisho Wrote: И в крайна сметка около 240 евро за...  прибиране на огледалата при заключване и още две три функции като затварянето на прозорците.

Мда, общо взето, така стоят нещата... Аз ползвам 3 неща, две от които са DIM показания, така че са само информативни. И реално имам прибиране и разгъване на огледалата за почти 500лв Confused . Но пък не бих го продал.

Между другото им писах мейл ако могат да направят пръскането на фаровете с течност да става само ако дръпнеш лоста за пръскалките 3 пъти в рамките на 5 секунди. А не на всяко първо пръскане, както е в момента. Казаха, че им е в to-do листата, така че може би ако повече хора им пишем за това, ще го приоритизират.

Другото което им писах, беше че с CFEPlus за "My 05 - Up" не работи функцията "Set cruise control to standby after engine start". Това не е бъг в устройството, а казаха че имат затруднения да го подкарат като цяло. Ако и други хора го искат.. пишете им мейл И за това. Както се казва колкото повече хора искаме конкретна функция, толкова повече ще приоритизират дивелъпмънтването и.
Странното е че CFE Classic според документа им успява да подкара функцията, но.. не съм разбирам от код и не мога да коментирам от къде идва разликата.


   
Reply

Това с показването на повече неща могат да го решат като вържат CFE-то с някакво устройство с дисплей(тел., таблет и т.н.)
ex XC90
Reply

(03-12-2019, 09:32 AM)iago Wrote: Между другото им писах мейл ако могат да направят пръскането на фаровете с течност да става само ако дръпнеш лоста за пръскалките 3 пъти в рамките на 5 секунди. А не на всяко първо пръскане, както е в момента. Казаха, че им е в to-do листата, така че може би ако повече хора им пишем за това, ще го приоритизират.

Това, ако го направят, ще е много добра фунцкия. Наскоро махнах бушона, защото харчат адски много излишна вода тия пръскалки...
850 GLT 2.5 20v 170к.с. - Ex
XC 90 D5 R-design 185к.с.
Reply

Именно. Преди да махна бушона лампата светваше през 2-3 седмици. След като го махнах, не помня кога последно свети, честно. Но както казах, за да го приоритизират, просто им пишете мейли и вие.
Reply

До някъде съм съгласен с Тишо, че някой от функциите на CFE-Plus не работят коректно на всички модификации, но всички DIM показания са доста полезни и работят прилично.
Също така нека не забравяме функциите на CFE-Plus с които можеш да си четеш и триеш грешките в "движение" без да включваш VIDA с лаптоп Angel
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

И това съм изключил след като CFE-то намери грешки в модул, който колата няма и никога не е имала. Big Grin
Reply

Хммм...в уикенда ще сравня какво дава CFE модула и какво ще прочете VIDA-та  Cool
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

Както ви бях обещал днес реших да прочета грешките с VIDA и да ги сравня с тези от CFE...ама нъцки и сега ще ви разказвам одисеята...

Слизам долу и се оказва, че не мога да отключа от дистанционното - колата последно съм я карал предната неделя, а преди това 2 уикенда си я врътках по 250 км та акумулатора Banner PRO 100Ah / 820A на 6 месеца трябва да си e в добро здраве, а и зареждането ми е с нова диодна плочка BOSCH и си е пушка... Huh 

Отключвам шофьорската врата механично с ключа, давам на контакт и ...нищо не светва?!? Викам си в багажника имам мултицет в средната жабка на третия ред седалки и ще мерна да видя как са нещата... но багажника е заключен...нищо ще отворя задната врата и ще го взема през облегалката Cool  ....пресягам се и дърпам задната дръжка отвътре... палчето щтръква на отключено, но вратата не се отваря ни отвътре ни отвън...ясно - явно деадлока си е заключен Dodgy

Бъркам под предната пасажерска седалка и вадя лидълското 8000mAh джъмпстартерче UltimateSpeed, което нали се сещате, че този капацитетет го вади на 3.6V, а на 12V е едва 2000mAh...е въпреки това лятото със старият акумулатор си ме спасяваше и палеше V8-ка когато акумулатора беше около 11V и таблото само цъкаше.
Закачам лидълското зверче на клемите под предният капак и с негова помощ успявам да отключа колата централно. Вадя мултицета и що да видя - напрежение на клемите 3V   Cry ...опитах да запаля на два пъти със закачено бустерче, но се сещате, че с този умрял акумулатор дори и веднъж не врътна, а само цъкаше таблото и джуркаше CD-тата в ченджъра. Свалих акумулатора и заключих централното с помощта на бустерчето, което беше с последни сили на 25% но добре, че си го имам.

Сега акумулатора се зарежда в коридора със CTEK МSX 5.0, но това което си мисля, че може тъпата v3.0 на CFE+ да е направила някой утечка в някой модул...
Тези, които са се ъпдейтнали до v3.0 имайте едно на ум и си премерете акумулаторите... следва продължение Big Grin
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)