The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ценово ориентиране за XC70 II (2002-2007)

#11
Ивчо, не знам в тоя сайт как го мерят разхода, ама V8ка в София, под 20 няма да го свалиш, освен ако не го буташ или не караш нощес. Нормално делнишко каране, откак вече не е отпускарски сезон.. 8те гърла си искат храна. Според мен 3,2то ще харчи с 2-3-4 литра по-малко без особено затруднение. 240кс са предостатъчни, за да местят прасето. Вярно е че повечето мощност често пъти значи по-малък разход, ама това е като се сравнява някое 1.2 40 коня с 1.8 90кс примерно. В тоя случай, обречено...
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#12
И аз мисля, че XC70 с 3.2-то градско ще докара поне с 3-4 литра по-малко от XC90 с V8 - все пак е и по-лек.
Иначе разхода за даден модел в този сайт се формира от усредненият разход на всички ентусиасти, които си вкарват километрите и литрите от всяка една бележка за зареждане - колкото са повече толкова по-малка е грешката. Само ще дам един пример за статистика - <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.spritmonitor.de/en/detail/104416.html">https://www.spritmonitor.de/en/detail/104416.html</a><!-- m --> - пича немец беше изчислил на 1 000 000 км да стигне пред завода в Чехия...еми продължава още да си я кара :roll:
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#13
Не, не, имах предвид че XC90 3.2 ще докара прилично по-нисък разход от V8. Тоя пич с Шкодовката.. да не живее в тази кола бе баси! Как се правят над милион километри!?
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#14
Хммм, ама за V8 данъка в СтЗ си е към 700лв...
Малко множко ми идва.
Volvo XC90, D5244T4, 2006г с ръчна M66 AWD
Reply

#15
ivobivo Wrote:И аз мисля, че XC70 с 3.2-то градско ще докара поне с 3-4 литра по-малко от XC90 с V8 - все пак е и по-лек.
Иначе разхода за даден модел в този сайт се формира от усредненият разход на всички ентусиасти, които си вкарват километрите и литрите от всяка една бележка за зареждане - колкото са повече толкова по-малка е грешката. Само ще дам един пример за статистика - <!-- m --><a class="postlink" href="https://www.spritmonitor.de/en/detail/104416.html">https://www.spritmonitor.de/en/detail/104416.html</a><!-- m --> - пича немец беше изчислил на 1 000 000 км да стигне пред завода в Чехия...еми продължава още да си я кара :roll:

Колежка доста време търкаляше едно XC90 3.2 - сутрин и вечер в Сф трафика твърдо 20.
Аз по малко от 23 нищо, че не съм джип, а лека кола ... не става. 17 - 20 само през уикендите Smile
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#16
Гледам бензина вече гони 2.50 левчета.... Confusedhock:
Кво прайм тогава...?!
Аз с моята фрегата 960 по-малко от 16 не съм падал, хем леко натискам, не е джип, ама 4-степенния автоматик в града е убиец на гориво!
Иначе на четвърта предавателното число е 0.87 ама само на магистрала ме устройва... В града съм 2-ра - 3-та...
Сега е в бокса, ама се надявам скоро да я подкарам пак...
Много е еретично за мен, ама леееко погледнах оферти за газ :oops:
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#17
Мда, 20ка в момента.. аз също под 23 не мога да падна. А бе там някъде 2-3-4 литра разлика, според зависи.

Spurs, зависи колко и кога я караш. Ако търкаляш редовно или всеки ден 960ката, газифицирай я. Реално погледнато, газта си е далаверка.. парите за гориво директно са делено на две. На мен сърце не ми дава да я набия на V8ка.. иначе старата ми кола макар и малолитражка се джиткаше на газ. Каквото и да си говорим, всеки спестен лев стига да не е на цената на лишение, спестено удобство или спестен кеф си е.. спестен лев. :mrgreen:
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#18
Да, откакто я взех януари '17, я карам 90% от времето и то градско. ХС90-ката беше с два пръста прах! Big Grin
Дори семейно пътувахме няколко пъти извън София - отлична возия и голям багажник... А бе - автомобил!
И на мен сърце не ми дава да я тресна на газ!!! Cry А и по принцип не съм привърженик на газта.
Обаче, икономиката проговаря при тези цени на горивата... Гладни тия 204 коня бе... Да го еВа...
Сега нямам търпение да опраним ел.проблемите и пак скачам в кокпита! Big Grin Дай Боже, по-скоро!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#19
Ей тва ме дразни в старите коли с автомат.. 4 степенен, при това бавен автомат. Вярно, че е безумно здрав, ама...

Иначе, ако удари много през джоба бухаш газта и това е. Тогава ще я жулиш без спирка :mrgreen:
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#20
Не се плашете от газ пропан бутан,ако е монтирана както трябва и се поддържа както трябва.
Първата ми газова уредба си монтирах може би 1987 или 88г.Беше на полски фиат 125, и от тогава може би с изключение 3-4 години дизел , и досега само на газ карам.
А и около година две на метан.
V70   2.4 - (2017-)
V40   2.0 - (2010-2017)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)