The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ценово ориентиране за XC70 II (2002-2007)

#21
Не се плашим, но при V8 със 315к.с. газовата уредба струва от 2 до 3 хил. лева и при 8-10 хил. км пробег на година не виждам смисъл да си усложнявам живота. Икономията за 5 години експлоатация ще е пренебрежимо малка, а евентуалните дертове с газовата и двигателя не вярвам, че ще ми се разминат предвид качеството на нашата газ. Иначе, ако бях взел Volvo с двигател 2.5 турбо със сигурност щях да му имплантирам една газова :lol:
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#22
patz Wrote:Здравейте.
От около 5 месеца се заглеждам за смяна на сегашната ми кола Зафира А, 1.6 16V от 1999г. Рядко шофирам и Berlingo 2003 1.9d (чист дизел).
От близо 4 месеца чета форума, както и всякаква информация, която ми попадне относно XC70 II, от 2002 до 2007г.
Благодарение на много от колегите тук, които са си купили, а и на други, които са притежавали или сервизирали такива, научих много неща.
Ще опиша какво търся, а вас ще помоля за съвет и информация, дали ще го бъде Smile

Семейство с две деца - момичета на 16 и на 2г, и любители на пътешествията - по път, по гори, по планини, всякакви. Зафирата ни разглези с огромния си багажник (разгъната детска количка и едно колело напреки + всички багажерии за един керван). Ето защо съм се насочил към комби. V70 изглеждало "като катафалка" на съпругата, XC70 малко по- ѝ хареса, плюс AWD-то...

Въпроса опира до това - каква е реалната сума, за която да се стягам? +800лв за първоначално обслужване достатъчни ли са?
Нямам претенции за ръчна или автоматик, макар АСК да си е глезотийка.
Нямам претенции за дизел или бензин, макар че на бензина съм му свикнал - с тея малко коне 101, дори и натоварена не съм я закъсвал нито в трева, нито в кал. Е, леда и снега са си друго Smile

Благодаря на всички и много безаварийни километри!

То след Зефира с 1.6, като се качиш на XC 2.5Т, ще решиш, че си се качил на ракета.
Аз лично предпочитам дизайна на XC70 до 2007. Следващото поколение външно само са олизали ръбовете, и са ос...ли върешното оформление. При двигателите е нещо друго. Пак по лично мнение, по-големия двигател, винаги е по-добре Smile
За багажника добре си се ориентирал. При мен багажника беше основен критерий при избора на модел и марка. Като кубарира може да не е най-големия, но поради факта, че е с формата на паралелепипед, събира много повече от тези с по-голям обем.
Жена ти не знам как така не й харесва V70, a XC70 й харесва, като външно и вътрешноса абсолютно идентични. Единствената разлика (външно) е, че ХС70 стои по-високо.
Що се отнася до избора на конкретна кола, съм изстъркал една клавиатура в този форум, така че ще ми простиш и ме мързи пак подробно да обяснявам.
Само един съвет. Вероятноста да намериш читаво XC70 в България клони към 0 (нула). Търси нещо директно от Германия. Може да дадеш малко повече за покупката, но реално ще спестиш много повече, а най-вече ще спестиш много нерви и време, които с пари не можеш си купи.
Reply

#23
Ignat40 - четох доста от твоите перипетии, и въпреки че не ти е било до разказване, много ще помогнат на колеги, които тепърва ще избират XC70.
И за мен след 2007 модела е малко... "олизан". За това и търся 2002-2007.

Съпругата как избира кола... Нека да хвърля малка "бомба": Колебая се м/у XC-то и Outback 2002-2007. Мнения?
Volvo XC90, D5244T4, 2006г с ръчна M66 AWD
Reply

#24
patz Wrote:Ignat40 - четох доста от твоите перипетии, и въпреки че не ти е било до разказване, много ще помогнат на колеги, които тепърва ще избират XC70.
И за мен след 2007 модела е малко... "олизан". За това и търся 2002-2007.

Съпругата как избира кола... Нека да хвърля малка "бомба": Колебая се м/у XC-то и Outback 2002-2007. Мнения?

Наистина нямам желание. Ако искаш на по бира, с удоволствие. Тук всяка сянка на съмнеие наложена втрху непогрешимоста на Бог Волво и неговоя наместник на земята Мото Пфое, се наказва с анатема. Малко ми писна, още повече след поредната порция в друга тема.

--
Аз имах същото колебание, между XC и Outback, обаче колкото и да се напъвах, така и не намерих нещо, което поне малко да ми харесва в Outback-a (като дизайн) и имайки предвид, че колите са относително сравними си избрах тази, която повече ми радва окото Wink
--
А и един приятел има по-ниското 4х4 на Субару и веднъж ходих да го вадя от един паркинг през зимата, та малко са ми съмнителни Smile
Reply

#25
Субару... много ми е на сърце, но моторите им са калпави. Греят като чайници и започвам да се убеждавам, че въпроса не е дали, а кога. Поне такъв извод си правя от Субитата около мен.. сякаш.
4.4.. there is no replacement for displacement!
Reply

#26
Да се изкажа и аз, понеже имам дизел автомат мерцедес вече 10 години и исках да го сменя защото ми омръзна не че имам проблеми с него кой знае какви, та се спрях и аз на субару оутбак.... Така... И понеже вече втора година работя по 6 месеца в швеция тази година се реших ако изпадне някое субаро бензин 2.5 задължително автомат да си купя.... В бг по авто къщите са по 7-8-9 000лв и аз пт там се съобразявам с тази цена горе долу... Да ама не.... Тук в швеция няма такива коли на такива цени на под 350 000км. Ако има те ще са с проблем и то голям я двигател я кутия... Ами пълно е с субару ама те си ги карат хората докато се разпаднат... Почти пред всяка къща в по малко населените места има по 3-4-5 изхвърлени коли... Както и да е... Взех че почнах да се оглеждам за волво хц70 автомат задължително, без значение бензин или дизел... То така и попаднах на сайта на форума като търсех мнения за модела. То голямо гледане голямо чудо по 3 пъти на ден прелистване на сайтовете за обяви, две ми ги измъкнаха под носа докато видя обявата и след 2часа хоп продадена... Тук по номера на колата (който не се сменя със смяната ма собственика) можеш да видиш историята и колко собственика на колко км е била при всеки преглед и ако си платиш примерно към 40-50лв може да видиш и евентуално какви ремонти е имала. 95% от колите имат тегличи защото много хора имат каравани и ремъркета и си ходят по къмпинги или си носят някакви работи с ремъркетата нормално тук 10годишните коли са на по 300 000км и така да не се зъдулбочавам много онзи ден ми излезе късмета(ако е късмет де силно се надявам) и попаднах на едно хц70 2.5 209кс автомат днес го капарирах и утре е мое.... Така че се надявам да помагате с отговори на евентуалните ми въпроси... Е май много се отплеснах.. Та така другата седмица се прибирам в бг наход (надявам се безпроблемно) и като я регистрирам ще досаждам повече в форумът...
Reply

#27
За пореден път колега който живее в "бяла" страна потвърждава теорията - години / километри / цени... Wink
Айде да го вземаш Волвото и лек и безавариен път до България! Smile
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#28
stefanrk Wrote:Да се изкажа и аз, понеже имам дизел автомат мерцедес вече 10 години и исках да го сменя защото ми омръзна не че имам проблеми с него кой знае какви, та се спрях и аз на субару оутбак.... Така... И понеже вече втора година работя по 6 месеца в швеция тази година се реших ако изпадне някое субаро бензин 2.5 задължително автомат да си купя.... В бг по авто къщите са по 7-8-9 000лв и аз пт там се съобразявам с тази цена горе долу... Да ама не.... Тук в швеция няма такива коли на такива цени на под 350 000км. Ако има те ще са с проблем и то голям я двигател я кутия... Ами пълно е с субару ама те си ги карат хората докато се разпаднат... Почти пред всяка къща в по малко населените места има по 3-4-5 изхвърлени коли... Както и да е... Взех че почнах да се оглеждам за волво хц70 автомат задължително, без значение бензин или дизел... То така и попаднах на сайта на форума като търсех мнения за модела. То голямо гледане голямо чудо по 3 пъти на ден прелистване на сайтовете за обяви, две ми ги измъкнаха под носа докато видя обявата и след 2часа хоп продадена... Тук по номера на колата (който не се сменя със смяната ма собственика) можеш да видиш историята и колко собственика на колко км е била при всеки преглед и ако си платиш примерно към 40-50лв може да видиш и евентуално какви ремонти е имала. 95% от колите имат тегличи защото много хора имат каравани и ремъркета и си ходят по къмпинги или си носят някакви работи с ремъркетата нормално тук 10годишните коли са на по 300 000км и така да не се зъдулбочавам много онзи ден ми излезе късмета(ако е късмет де силно се надявам) и попаднах на едно хц70 2.5 209кс автомат днес го капарирах и утре е мое.... Така че се надявам да помагате с отговори на евентуалните ми въпроси... Е май много се отплеснах.. Та така другата седмица се прибирам в бг наход (надявам се безпроблемно) и като я регистрирам ще досаждам повече в форумът...

А честито! За ен тея кончета са най адекватни за таи кола Smile
Само гледай, да не ти натежава кракът на педала за газта, че като е нова придобивката, с тоя двигател, човек се изкушава Smile
Reply

#29
Здравейте, и аз съм се насочил към V70 XC 2.4T 200к.с. 2002

На кратко:
Ръчна или автомат / кое е по-здраво и безпроблемно? Претенции нямам.
От какво страдат двигателите, здрави ли са турбините?
Какво да гледам и тествам преди закупуване?

Поздрави
Reply

#30
Момчета, в края на краищата как според вас трябва да изглежда бюджета за xc70 (2002-2007)?
Кола, след това регистрация, обслужване?
Volvo XC90, D5244T4, 2006г с ръчна M66 AWD
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)