The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XC70 D5 2009

#1
Здравейте! Да се похваля (надявам се), миналата седмица си купих ХС70. Малко на сляпо (не го преглеждах в сервиз) защото цената беше добра, а го купих от Плевен. За момента не показва никакви проблеми, освен един, но първо ще пробвам едно решение и след това ще пиша.
Вчера ходих при Ники за смяна на език и във Vida-та не излязоха почти никакви грешки. Smile
Сега мисля да ходя във В+3 да я попрегледат.
Имам въпрос! Според вас, с какви гуми е по-добре да се кара тая кола? 16' или17'? Като пари, е ясно. Като стабилност, комфорт и т.н. питам. Иначе я купиух със 17', не са оригиналните ХС.
Reply

#2
Поздравления!
Колко беше цената?
Volvo XC90, D5244T4, 2006г с ръчна M66 AWD
Reply

#3
Благодаря колега! Smile
14к беше цената и ми се струва, че е добре.
Прегледах я днес във В+3. Установиха се следните неща:
- леко напукани тампони на предни носачи;
- семеринг на лява полуоска за смяна;
- много малък теч от рейката.
Като цяло нищо стряскащо. Засега съм доволен. :lol:
Reply

#4
Всичко описано си е нормално за експлоатационния срок на автомобила, мисля...
Теча от рейката, си е също нещо, което не е кой знае каква изненада за 9 годишна кола...
Ако само това са и проблемите на колата, обслужвай (В+3 е отличен избор!), и със здраве да си я караш!
Относно гумите - аз бих карал лятото 17"-ки, а зимата 16"-ки... Със съответния размер гуми!
Относно цената на колата - струва точно толкова, колкото си платил! Big Grin
Успех и безаварийно!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#5
Spurs Wrote:Всичко описано си е нормално за експлоатационния срок на автомобила, мисля...
Теча от рейката, си е също нещо, което не е кой знае каква изненада за 9 годишна кола...
Ако само това са и проблемите на колата, обслужвай (В+3 е отличен избор!), и със здраве да си я караш!
Относно гумите - аз бих карал лятото 17"-ки, а зимата 16"-ки... Със съответния размер гуми!
Относно цената на колата - струва точно толкова, колкото си платил! Big Grin
Успех и безаварийно!

Благодаря, дано е безаварийно. Smile
Колкото до гумите, и аз си мислех така да направя, то това си е най-логичното. Smile Но пък има минусът, че трябва да си купя джанти 16'. :lol:
Въпросът ми беше, дали някой има опит, как се държи колата, съответно, с 16-ки и 17-ки.
Reply

#6
Относно гумите и джантите, ако имаш възможност да си качиш гумите на два чифта джанти, това е перфектния вариант, известно е...
Колкото е по-голям размера, толкова по-добре! Слагаш зимните 16-ки на стоманени джанти (за зимата е по-добре яка джанта), летните 17-ки на алуминиеви и си шампион! Big Grin
Не тормозиш нито гуми, нито джанти на всяка смяна, просто балансираш и поставяш!
Успех!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#7
На последните си три коли съм бил винаги с по два комплекта джанти. Определено е най-удобният вариант. Smile
Reply

#8
16" цола стават ли?
ex XC90
Reply

#9
zorba Wrote:16" цола стават ли?

Съмнявам се.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#10
Ми ако не става, тогава 17-ки...
Като мисълта за двата чифта джанти не се променя.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)