The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo XC70, V70, S80 2008- преден асистент

#1
Здравейте колеги,

Тези дни съм се захванал да монтира предният паркинг асистент на волвото на жена ми. Преди да започна правя уточнение, че колата трябва да има заден.
В МП ми поискаха 840 лв за комплекта. Без монтаж- те не монтирали. Проверих в Канада и САЩ- наистина струва толкова. След това има ъпдейт на софтуера за 60 лв.
Оказа се, че за 300 лв мога да направя всичко. Евтините алтернативи излизаха около 150 лв- в това число парктроник и модул за CAN bus да го включва и спира около 15 км/ч като оригинален.
При проверка в моята кола се оказа, че кабела от модула до таблото е прекаран фабрично, което улесни работата.
Купих си от блъснато волво xc60 предни датчици с държач и и кабелите към тях за 200 лв.
С
Аз успях да намеря и двете решетки за халогените с оригинални отвори за датчиците. Но и преправяне то на старите няма да е голяма философия.
Тъй като моята голямата решетка на бронята нямаше отвори я преправих. Стана чудесно.
След това ви трябват малко кабели и една букса с 6 пина за под таблото.
Следва посещение в МП за нов софтуер и готово.
Няма големи особености. Единствено ме затрудни да намеря къде е буката под таблото. Нямам снимки, но който желае да прави това да пита.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)