The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Багажникът на ХС70 не се отваря

#1
Здравейте колеги,
Преди 3 дни багажникът на моето ХС70 блокира в затворено положение. Когато отключвам с дистанционното (и цялата кола, и само багажника) се чува звук като да го отключва, но като се опитам да го отворя, не мога. Имам и копче за багажника до врътката за светлините, но и от него няма разлика. Бях при Ники Добрев за друго и няма грешки за багажника. Мислех да махна кората отвътре и да видя да няма нещо счупено или разкачено, но не знам какви и къде точно се падат щипките, а не ми се ще да ги чупя.
Въпросът ми е, някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Има ли нещо като "аварийно" отваряне? Някой да може да даде съвет за махане на кората на багажника?

P.S. Най-лесно би било да отида на сервиз, но нямам никакво време тия дни.
Reply

#2
На моето В70 няколко пъти ми блокира вратата на багажника и открих, че за да я отворя се налага да я натисна за дръжката за отваряне рязко и с доста сила навътре (т.е. в посока затваряне). Реално не се усеща никакво движение или нито се чува каквото и да било, но след това се отваря. Най-вероятно това решение няма да сработи при теб, тъй като моята кола е по-стара (2005) и съответно друга платформа, но не пречи една проба Smile
Reply

#3
ale Wrote:На моето В70 няколко пъти ми блокира вратата на багажника и открих, че за да я отворя се налага да я натисна за дръжката за отваряне рязко и с доста сила навътре (т.е. в посока затваряне). Реално не се усеща никакво движение или нито се чува каквото и да било, но след това се отваря. Най-вероятно това решение няма да сработи при теб, тъй като моята кола е по-стара (2005) и съответно друга платформа, но не пречи една проба Smile

Благодаря за идеята, нищо не губя ако пробвам! Smile
Reply

#4
Благодаря на колегата ale!
Явно без оглед на годината, багажниците са сходни! След прилично натискане на дръжката за отваряне напред, багажникът се отваря без проблем. Big Grin
Reply

#5
maximata Wrote:Благодаря на колегата ale!
Явно без оглед на годината, багажниците са сходни! След прилично натискане на дръжката за отваряне напред, багажникът се отваря без проблем. Big Grin

И на мен ми се е случвало веднъж. Решението беше същото. Явно проблемът е сиситемен, макар, че не бих го нарекъл точно проблем, а по-скоро "особеност".
Reply

#6
Това ми звучи малко като скърцането на "долната" багажна вратичка на XC90 - за да не скърца трябва да си я хлопнеш "по руски" Wink
бай Вълчо си харчи, но като за "малка ГАЗ-ка" не е толкова страшно, а и ти пълни душата на MAX ...до тук толкова - цък >> [Image: 942505.png]
V8 is the Soundtrack of my Life !!!
Reply

#7
maximata Wrote:Благодаря на колегата ale!
Явно без оглед на годината, багажниците са сходни! След прилично натискане на дръжката за отваряне напред, багажникът се отваря без проблем. Big Grin
И на мен ми се е случвало няколко пъти на ХС90-ката Wink Натискам напред, после назад - щраква отключва... Явно проблема не е само на 70-ките...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)