The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем при студен старт на двигателя

#11
Поверете си подгревнте свещи дали са правилните. И дали релето за подгрева работи.
VOLVO 244 GL D24 TIC(ЧЕРНИЯ ОБЛАК)
VOLVO V70 AWD B5244T3
Reply

#12
stvri Wrote:Поверете си подгревнте свещи дали са правилните. И дали релето за подгрева работи.

Майсотра уж провери всичките неща свързани с трудното палене. Предполагам, че и това е проверил. Каза, че всичко било наред. Релето реално пуска ток към свещите, когато трябва, нали така? Къде се намира това реле, ако мога да проверя лично поне него. Че тея свещи се свалят малко еб*но... и не ми се рискува да скъсам някоя вътре.
Reply

#13
Релето се намира под левият фар. В ютуб има клипове къде се намира. Във фейса и други колеги споделиха че може да е от там, но аз все още не съм проверявал.При мен пали лесно, но пуши и работи неравномерно, а по някога няма абсолютно никакви проблеми.
Reply

#14
При мен единственото което не съм свалял за профилактика и евентуално ремонт е стартера. Колата пали по същия начин, като на клипа с тази разлика, че аз правя 4 цикъла на запалване тоест 4 пъти въртя изключвам от контакт. Все още нямам решение на проблема в следващите дни ще отида да замеря и компресията на този мотор.
Reply

#15
IvanGS Wrote:При мен единственото което не съм свалял за профилактика и евентуално ремонт е стартера. Колата пали по същия начин, като на клипа с тази разлика, че аз правя 4 цикъла на запалване тоест 4 пъти въртя изключвам от контакт. Все още нямам решение на проблема в следващите дни ще отида да замеря и компресията на този мотор.

Ако и следващите паленета, след като загрее са ти такива, направо го сваляй стартера. При мен нещата се оправят като позагрее. Вчера я запалих трудно, като на клипа, карах 1-2 километра и я загасих. Стрелката за темепературата едва се беше отлепила. Пробвах веднага да запаля и запали без проблеми.
Reply

#16
При мен е същото един път да я запаля след студения старт после проблеми нямам. За това се съмнявам да е стартер. В идния четвъртак ще направя едно замерване за компресия на мотора да видим какво ще ми каже тя за състоянието на двигателя. Ако и там нищо проблемно не излезе вече наистина нямам идея какво да правя.
Reply

#17
IvanGS Wrote:При мен е същото един път да я запаля след студения старт после проблеми нямам. За това се съмнявам да е стартер. В идния четвъртак ще направя едно замерване за компресия на мотора да видим какво ще ми каже тя за състоянието на двигателя. Ако и там нищо проблемно не излезе вече наистина нямам идея какво да правя.

Явно страдаме от една и съща болест Smile Моята влиза в сервиза отново идната седмица. Сподели след измерването на компресията какви са резултатите. Изобщо, ако намериш решение опиши го тук. Че навсякъде, където съм гледал има само оплаквания, но не и решение на проблема описано след това. В краен вариант ще се ходи в МФ.
Reply

#18
Здравейте колеги проблема на колата в крайна сметка се оказа 4 криви биели. За момента чакам ред да се разглоби мотора и да се търсят части. Като имам малко по подробна информация и с цифри ще споделя, но нещата стават дебели.
Reply

#19
IvanGS Wrote:Здравейте колеги проблема на колата в крайна сметка се оказа 4 криви биели. За момента чакам ред да се разглоби мотора и да се търсят части. Като имам малко по подробна информация и с цифри ще споделя, но нещата стават дебели.

Измериха ли ти компресията ? Как го установиха, че и 4-те биели са криви, отвориха мотора ли? На мен ми измериха компресията и ми казаха, че е еднаква при всички цилиндри (16bar.) Казаха, че е добра за възрастта на автомобила, на нов дават 18.5bar. . Измериха и буталата и казаха, че нямало разлика (едното да е по-надолу от другите) Да изкючат крива биела, за което се съмняваха Нещата при мен отиват към дюзи. На първия стенд ми казаха, че са идеални, но след дълги тестове и проверки не остана друго освен тях. Затова ги пратихме на 2-ри стенд на друг сервиз, там казаха , че пиезокристалите на 3 от 4-те дюзи е зле. Не знам как ги измерват, но ми казаха, ако стандартно трябва да са на 190 (нещо си) примерно, то 3-те проблеми са на следните стойности 110,120,70. Във връзка с това имам следното питане, някой ползвал ли е услугите на "София Дизел Център" ? Фирмата е за рециклиране на дюзи и т.н. , има и една от гр.Видин (commonrail . бг )? Ако някой може да даде някакви отзиви за фирмите, понеже мислия да ги пращам за диагностика и евентуално рециклиране. Благодаря.
Reply

#20
Здравейте, да съживя малко темата. След месец и половина ходене по мъките се стигна до закупуването на 4бр. нови дюзи.  Един месец се мъчих с разни фирми занимаващи се с рециклиране, но ефекта беше само загуба на време и нерви. Днес ги оставих на майстора и се надявам до няколко дена да мога да се похваля, че проблема е решен.


 [Image: IMG-20190131-165729.jpg] [Image: IMG-20190131-165743.jpg]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)